Çanakkale Eceabat iskelesinde 2 kilometrelik kuyruk oluştu!

Çanakkale Eceabat iskelesinde 2 kilometrelik kuyruk oluştu! Çanakkale Eceabat iskelesinde 2 kilometrelik kuyruk oluştu!

Ramazan Bayramı tatili için Çanakkale güzergahını kullanan tatilciler, feribot iskelesinde yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluşturduRamazan Bayramı tatilini geçirmek için Çanakkale güzergahını kullanan tatilciler, feribot iskeleleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

     Tatillini geçirmek için Çanakkale'ye gelmek üzere Eceabat ile Kilitbahir köyü iskelelerine gelen tatilciler, bölgede yoğunluk yaşanmasına neden oldu. 

     Kilitbahir köyünden Çanakkale'ye geçmek için bekleyen araçların oluşturduğu araç kuyruğu, zaman zaman 2 kilometreye ulaştı. 

     Çanakkale Boğazı ile adalar arasında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri de yoğunluğu azaltmak amacıyla seferlerini aralıksız olarak sürdürdü. 

     Öte yandan Anadolu yakasından Avrupa yakasına gitmek isteyen vatandaşları taşıyan otobüsler de gece geç saatlerde Çanakkale Feribot İskelesi'nde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. 

     Feribot iskelelerinde dün öğle saatlerinde başlayan araç yoğunluğu gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. 

     Araç yoğunluğunun olduğu bölgelerde önlem alan ekipler ise sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve trafikte dikkatli olmaları konusunda uyardı. 

AA