Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolu projesi halk toplantısı 28 Mayıs'ta!

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolu projesi halk toplantısı 28 Mayıs'ta! Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolu projesi halk toplantısı 28 Mayıs'ta!

Çanakkale Çan, Gelibolu, Lapseki, Yenice ilçelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu projesi ile ilgili halk toplantısı 28 Mayıs'ta düzenlenecek.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Çanakkale İli Çan, Gelibolu, Lapseki, Yenice, ilçesi sınırları içerisinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.


Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 28/05/2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
pus