07 / 07 / 2022

Çandarlı Limanı ihalesi ne zaman

Çandarlı Limanı ihalesi ne zaman

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz, Çandarlı Limanı'nın yapım ihalesinin 6 ay içinde çıkılacağını söyledi. Nemrut Limanı bağlantı yolunun ihalesi için ise Nisan'da çalışmaların tamamlanmasına karar verildi.

Çandarlı Kuzey Ege Limanı üst yapı ihalesine çıkılacak!

Türkiye yeni yılda dev liman yatırımlarında önemli yol almaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük limanlarından olan Çandarlı için üst yapı ihalesine çıkılacak. II. Abdülhamid’in hayali olan Filyos’ta ise çalışmalar hızlanacak.

Çandarlı Limanı etap etap ihaleye çıkacak!

İzmir'in en önemli yatırım hamlelerinden biri olan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından altyapısı inşa edilen Kuzey Ege Çandarlı Limanı için yeni formül bulundu.

Çandarlı Limanı için ikinci kez ihaleye çıkılıyor!

AK Parti Bergama İlçe Başkanı Raşit Ürper, Çandarlı Limanı'nın üst yapısı için Eylül ayı içerisinde yeniden ihaleye çıkılacağını bildirdi. Ürper, geçen yılın Kasım ayında yapılan ilk ihaleye şartlarının ağırlığı nedeniyle katılım olmadığını hatırlattı.

Çandarlı Limanı için yeni bir şartname hazırlanıyor!

Çandarlı Limanı için yeni bir şartname hazırlanıyor. Bakanlığın ilk etapta 4 milyon TEU, tamamlandığında ise toplam 12 milyon TEU elleçleme kapasitesi öngördüğü limanın projesinde revizyona gidileceği bildirildi.

Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!

Koç Holding, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ihalenin Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edildiğini duyurdu.

Kalamış Yat Limanı'nın Koç’a devrine onay!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı ihalesi resmen Koç Holding bağlı ortaklığı Tek-Art'ın oldu.

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı için 2.5 milyar TL'lik teklif!

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirilmesi ihalesi yapıldı. İhalede en yüksek teklifi 2 milyar 531 milyonTL ile TEK-ART Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri AŞ sundu.

Taşucu Limanı'nın özelleştirme ihalesi yapıldı!

Mersin Silifke Taşucu Mahallesi'nde yer alan Taşucu Limanı'nın özelleştirme ihalesi yapıldı.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı özelleştirme ihalesinde son dakika gelişmesi!

Özelleştirme İdaresi tarafından, 7 Temmuz tarihinde Kadıköy'deki Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın 40 senelik işletme hakkının verilmesi için özelleştirme ihalesi yapılacağı açıklandı. İhaleye katılmayı planlayan Kadıköy Belediyesi ise ihale dışı bırakıldı.

Kadıköy Belediyesi'nden Kalamış Yat Limanı ihalesi için karar!

Kadıköy'de bulunan Kalamış Yat Limanı ihalesi için tam yetki Kadıköy Belediye Başkanı Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'na verildi.

Güllük Liman Sahası özelleştirme ihalesi sonucu onaylandı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye (TDİ) ait Güllük Liman Sahası özelleştirme ihalesi sonucu onaylandı.

Mahir Polat'tan Kuzey Ege Çandarlı Limanı için araştırma komisyonu önerisi!

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, 2011'de temeli atılan ve yaklaşık 700 milyon TL harcanan Çandarlı Limanı’nın akıbetinin hâlâ belirsiz olduğunu aktararak, ülke ekonomisine kazandırılması için Meclis’te araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi.

Yenifoça Yat Limanı ihalesi 18 Ocak'a ertelendi!

Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilecek olan İzmir Yenifoça Yat Limanı Projesi'nin ihalesi 18 Ocak 2021 tarihine ertelendi.

Sevda Erdan Kılıç'tan Kuzey Ege Çandarlı Limanı inşaatı eleştirisi!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Kuzey Ege Çandarlı Limanı'nın, inşaat hatalarıyla dolu olduğunu, bu nedenle oluşan yapısal bozuklukların da limanı amatör balıkçı iskelesine dönüştürdüğünü iddia etti.

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli hızlı tren ihalesi TBMM'de!

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli hızlı tren ihalesi ile İyidere Lojistik Limanı ihalesine yabancı firmaların katılıp katılmadığı ve kazanan firmalara sağlanan vergi istisnası meclis gündemine taşındı. CHP'li Başarır, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli hızlı tren ihalesi mecliste!

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli hızlı tren ihalesi ile İyidere Lojistik Limanı ihalesine yabancı firmaların katılıp katılmadığı ve kazanan firmalara sağlanan vergi istisnası meclis gündemine taşındı. CHP'li Başarır, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Güllük Liman Sahası özelleştirme ihalesi tartışma yarattı!

Ege kasabasındaki Güllük Liman Sahası'nın özelleştirilmesiyle ilgili Resmi Gazete ilanındaki belirsizlikler tartışma yarattı

Çandarlı Limanı ihalesi ne zaman Haberi

Çandarlı Limanı ihalesi ne zaman


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz, Çandarlı Limanı'nın yapım ihalesinin 6 ay içinde çıkılacağını söyledi. Poyraz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme İzmir Bölge Müdürü Ömer Tekin, Karayolları İzmir Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ile Çandarlı Limanı ve Nemrut Koyu Limanı'nı yerinde inceledi, daha sonra ise "Çandarlı ve Nemrut Koyu Limanları Ulaşım Modlarına Otoyol ve Demiryolu Bağlantılarının Gerçekleştirilmesi" toplantısına katıldı. Toplantıda Çandarlı Limanı için ihale sürecine hız verilmesi gerektiği dile getirildi. 2016'nın ilk 6 aylık bölümünde ise ihalenin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Aliağa-Çandarlı Limanı Demiryolu Bağlantısı ve Nemrut Körfez Liman Bağlantısı Demiryolu projelerinin hızlandırılmasına, Nemrut Limanı bağlantı yolunun ihalesi için Nisan'da çalışmaların tamamlanmasına karar verildi. 
Yeni...