13 / 08 / 2022

Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!

Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!

Koç Holding, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ihalenin Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edildiğini duyurdu.Koç Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’da (KAP) Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İhalesinin iptal edilmesi hakkında açıklama yaptı. 

Koç Holding yaptığı açıklamada Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.'ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesinin Cumhurbaşkanı kararı ile 19 Ocak 2022 tarihinde  iptal edildiğini duyurdu. 

Kalamış Yat Limanı ihalesi iptal edildi!

Koç Holding'in KAP açıklaması şu şekilde:

“07.10.2021 ve 12.11.2021 tarihli özel durum açıklamalarımız ile, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.'ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesinde, bağlı ortaklığımız Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. (Tek-Art) tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Cumhurbaşkanlığı Kararı ile onaylandığı kamuya açıklanmıştır. Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği 21 Ocak 2022 tarihinde Tek-Art'a tebliğ edilmiştir.”

Mimarlar Odası'ndan Kalamış Yat Limanı’nın devrine dava!