Celalettin Çağlar OYAK Çimento

Celalettin Çağlar OYAK Çimento

OYAK Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Çağlar kimdir? Celalettin Çağlar ne zamandan beri OYAK Çimento'nun yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor? İşte Celalettin Çağlar'ın biyografisi ve OYAK Çimento...

Wenomıx Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sağlık Hizmetleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Wenomıx Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme Sağlık Hizmetleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Güngören'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Celalettin Çağlar tarafından kuruldu. 

İTO Başkanı Çağlar: Sirkeci canlanacak

360 bin üyesiyle Türk iş dünyasında büyük ağırlığa sahip olan İstanbul Ticaret Odası’nın başkanı İbrahim Çağlar, İTO ve TOBB’un Sirkeci’deki gayrimenkulleriyle ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

OYAK Almatis'i bünyesine kattı!

OYAK, Merkezi Hollanda'da olan Alumina sektöründe dünya lideri Almatis'i almak üzere hisse devir sözleşmesi imzaladı. Almatis ürünleri demir-çelik, çimento, seramik, oto, inşaat gibi sektörlerinin üretim süreçlerinde kullanılıyor.

Oyak Grubu Almatis'i satın aldı!

Oyak Grubu'nun Alman alumina ürünleri üreticisi Almatis'i satın alma bedelinin 1 milyar dolara yaklaşabileceği belirtildi.Bu bedel son dönem Türk şirketlerinin yaptığı en pahalı satın almalardan biri olarak kayıtlara geçebilir.

OYAK Hollandalı Almatis'i satın aldı!

OYAK, 2012’de Akdeniz Kimya ve 2013 yılında Avusturya bazlı Chemson şirketlerini alarak dünya liderliğini elde ettiği stabilizatör sektöründen sonra, şimdi de Hollandalı Almatis’i satın alarak, özellikli alümina sektöründe de dünya lideri konumuna geldi.

OYAK ile Almatis arasında devir sözleşmesi imzalandı!

OYAK, özellikli alumina sektöründe dünya lideri Almatis'i devralmak için şirket ile hisse devir sözleşmesi imzaladı. Almatis'in ürünleri demir çelik, çimento, seramik, otomotiv, inşaat sektörlerinde kullanılıyor.

OYAK Çimento çevre sorunlarına çözüm ortağı oluyor!

OYAK Çimento Grubu Türkiye çapında klinker üretim kapasitesinin %15 ine sahip, altı bölgede, biri devreye alma aşamasında yedi entegre çimento fabrikası ve iki öğütme tesisi ile Türkiye çimento sektörünün en büyük üreticisidir.

Çağlar Çağrı Verkaya kimdir?

Mimar Çağlar Çağrı Verkaya kimdir? Çağlar Çağrı Verkaya, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Çağlar Çağrı Verkaya, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte Mimar Çağlar Çağrı Verkaya..

İbrahim Çağlar kimdir?

29 Mayıs 2013 tarihinden itibaren İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Çağlar kimdir? İbrahim Çağlar, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? İşte İbrahim Çağlar...

Yağız Mehmet Çağlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yağız Mehmet Çağlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 12 Mart 2015'te, 500 bin TL sermaye bedeli ile Küçükçekmece'de Ahmet Mehmet Çağlar Müdürlüğü'nde kuruldu.

İbrahim Çağlar: Bundan sonra Cannes bizden sorulur!

Cannes’daki MIPIM Fuarı’nda 96 metrekarelik İstanbul maketini sergileyen İTO’nun Başkanı İbrahim Çağlar “Fuarın en görkemli katılımcısıyız. O kadar ki bundan sonra Cannes bizden sorulur” dedi.

Oyak'tan metrekaresi 100 bin liraya daire!

Reşat Altın'ın 68 bin 390 liraya satıldığı 1986 yılında Oyak, Anadolu Yakası'nda inşa edeceği 512 konutu satışa sunmuş. İşte Emlakkulisi.com tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın o özel haber...

1986 yılında OYAK'tan metrekaresi 100.000 liraya daire!

Reşat Altın'ın 68 bin 390 liraya satıldığı 1986 yılında Oyak, Anadolu Yakası'nda inşa edeceği 512 konutu satışa sunmuş. 85 metrekare daire 124 adet altın parasına, 8.5 milyon liraya satılacakmış.

Celalettin Çağlar OYAK Çimento

Celalettin Çağlar OYAK Çimento Celalettin Çağlar OYAK Çimento

Celalettin Çağlar kimdir?

Celalettin Çağlar, 1949 yılı İstanbul doğumlu. Celalettin Çağlar, bugün OYAK Çimento ve otomotiv şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.


OYAK Çimento ve Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Çağlar, 1973 yılında İ.T.Ü. Makine Mühendisliği'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Otomotiv Yüksek Mühendisi olarak 1977 yılında Aachen Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. 


1976 - 1998 yılları arasında Koç Holding Otokar A.Ş.’de Mühendislik Müdürü olarak çalışan Çağlar, 1998 - 2000 yılları arasında ise özel sektörde kurucu ortak, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 


Ardından çeşitli şirketlerde, yöneticilik, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi.


Coşkun Ulusoy’un Oyak’a gelmesiyle birlikte, 2000 yılında bu gruba geçti. Aynı zamanda, otomotiv ve çimento şirketlerinin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor.


OYAK Çimento

"Türkiye Çimento Endüstrisi'nin kapasite ve pazar lideri olarak faaliyetlerini 5...