Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı temel atma

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı temel atma

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile gümrük kapılarını fiziki olarak yenilerken, bir yandan da ticaret erbabının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz" dedi...

Çıldır-Aktaş ve Türkgözü sınır kapılarına 8 tane sahra hastanesi kuruldu! 

Türkiye ile Gürcistan arasında bulunan Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı ile Türkgözü Sınır Kapısı'na 4'er şekilde olmak üzere 8 sahra hastanesi kuruldu...

4 sınır kapısında Sahra Hastanesi kurulacak!

Türkiye’nin sınır komşusu İran’da Corona virüsü nedeniyle ölümlerin artması, sınır kenti olan Ağrı ve Van’da önlemleri artırdı. Kapıköy Gümrük Kapısı ile Gürbulak Sınır Kapısı'nda, koronovirüse karşı alınan önlemler kapsamında sahra hastaneleri kuralacak...

Kilis'te serbest ticaret bölgesi kurulması için proje hazırlandı!

Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı alanında "serbest ticaret bölgesi" kurulması için hazırlanan "Medine Pazarı" Projesi'nin TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a sunulduğu ifade edildi.

Aşık Şenlik Tüneli'nin bin 817 metresi bitti!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çıldır-Aktaş yolunda Aşık Şenlik Tüneli'ndeki çalışmaları inceledi. Arslan, 4 bin 600 metrelik tünelin bin 817 metresinin bittiğini söyledi.

Ardahan'daki Mozaret Tüneli'nin inşaatı başladı!

Türkiye'yi Kafkaslar ve Orta Asya'ya bağlayan önemli güzergahlardan Çıldır-Aktaş karayolu üzerinde inşa edilecek ve Ardahan'ın ilk tüneli olacak Mozaret Tüneli'nin yapımına başlandı.

Van Kapıköy Gümrük Kapısı’nın temeli atıldı!

Van Kapıköy Gümrük Kapısı’nın modernize edilmesini sağlayacak projenin temeli atıldı. 70 milyon TL’lik yatırım yapılacak projeyle, Türkiye-İran arasındaki ticaret canlanacak

Kapıköy Gümrük Kapısı'na OSB kurulması gündemde!

TOBB'un yenilediği Kapıköy Gümrük Kapısı, ticaretimizin İran’a ve Orta Asya’ya açılan kapısı olacak. 70 milyon dolar harcanacak proje sayesinde Van-İran sınırında ticaretin artması beklenirken, bölgeye yeni bir lojistik merkez ve OSB kurulması gündemde.

Kapıköy Gümrük Kapısı modernize edilecek!

Van'ın İran'la bağlantısını sağlayan Kapıköy Gümrük Kapısı'nın modernize edilmesini sağlayacak projenin temelinin gelecek günlerde atılacak olması sevinçle karşılandı.

Ağrı Gürbulak Gümrük Kapısı Genişletme projesi için kamulaştırma!

Ağrı İli, Doğubayazıt ilçesinde bulunan bazı taşınmazların Gürbulak Gümrük Kapısı Genişletme Projesi Kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

İran'a açılan gümrük kapıları yenileniyor!

Türkiye, İran'a açılan sınır kapılarını yenileyerek, iki ülke arasındaki ticaretin daha hızlı yapılmasını sağlayacak. Esendere Gümrük Kapısı yenilenirken, Kapıköy ve Gürbulak'ta çalışmalar sürüyor.

Yenişehir Havalimanı’nda yolcu hacmi 6 kat arttı!

Yenişehir Havalimanı 15 yıl sonra hedeflediği doluluğa ulaşmaya başladı. İlk 4 ayda yolcu sayısını 6 kat artırarak 31 bin 524’e çıkaran havalimanı, lojistikte de öne çıkmak için gümrük kapısı istiyor.

Alinur Aktaş: İnegöl Gümrük Binası'nın yeri değişecek!

İnegöl'de 29 gündem, 9 takrir olmak üzere tüm maddeler karara bağlandı. Başkan Aktaş Gümrük Binası ile ilgili, "Gümrük Müdürlüğüne yeni bina yapılacak, hemen yanında da TIR parkı olacak" dedi.

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı Mayıs'ta açılıyor!

Çıldır ilçesinde yapımı devam eden Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı, mayıs ayında düzenlenecek törenle hizmete açılacak..

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı temel atma

Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı temel atma Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı temel atma

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin 2023 hedeflerine erişmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte gümrük kapılarını fiziki olarak yenilerken, bir yandan da ticaret erbabının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.


Bakan Yazıcı, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, sınır kapısının sıradan bir gümrük kapısı olmadığını belirterek, kapının giderecek büyüyen dünya ticareti içerisinde önemli bir paya erişen bölgenin en önemli atar damarlarından biri olacağına işaret etti.


Türkiye'nin 2023 hedeflerini anımsatan Yazıcı, "Bakanlığımız bu hedefler doğrultusunda önemli görevler ifa eden bir bakanlıktır. Siz ticaret erbabının önündeki engelleri kaldırmazsanız gerekli destekleri sağlayarak maliyetleri azaltmazsanız o hedeflere asla ulaşamazsınız. İşte bu çalışmalar da o hedeflere yönelik. Gece gündüz demeden durmadan koşturuyoruz" diye konuştu.


"Kolay ticaret...