Çimsa karı

Çimsa karı

Çimsa, 2016 yılına ait 9 aylık gerçekleşen net satış gelirini yaklaşık 881 milyon TL, net dönem karını ise yaklaşık 205 milyon TL olarak açıkladı.

Çimsa, şeffaflık ve güven bildirgesini imzaladı!

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, yatırımcılarının yasal haklarını koruyabilmeleri ve şirketle ilgili sağlıklı bilgiye erişmelerin sağlanması amacıyla Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA) Yürütme Kurulu Üyeleri tarafından hazırlanan bildirgeye imza atıldı.

Rus bankalarının karı rekor düzeye geriledi!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina, Rus bankacılık sektörünün net karının mayıs ayında 500 milyon rubleye düştüğünü belirterek, “Kovid-19 nedeniyle Rus bankacılık sektörünün net karı rekor düzeye geriledi.” ifadesini kullandı.

Çimsa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi engellilere umut olmaya devam ediyor!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, Engelliler Haftası kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleşen kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile 2020 yılında da engelli bireylerin hayatına anlamlı ve özenli bir dokunuşta bulunuyor.

Torunlar GYO'nun 2019 yılı dönem karı 7.495 bin TL oldu!

Torunlar GYO'nun Finansal Tablolarına göre, 2019 yılı faaliyetlerinden 865.790 (Bin) TL dönem karı, Vergi Usul Kanunu (VUK ) hükümlerine uygun olarak tutulan yasal kayıtlara göre 7.495 (Bin) TL dönem karı olarak gerçekleşti.

Çimsa, Las Vegas’taki World of Concrete (WOC) Fuarı’na katıldı!

Sabancı Holding ortağı Çimsa, 4-7 Şubat arasında gerçekleşen Las Vegas’taki Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı 2020 World of Concrete (WOC)’ya katıldı. Fuarda Amerika pazarında yoğun ilgi gören beyaz çimento ve özel ürünler tanıtıldı.

Kiracılarıyla tartışan karı koca bıçaklandı!

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde ev sahibiyle tartışan kiracı, karı-kocayı bıçakladı, çiftin 12 yaşındaki çocuğunu da darp etti.

Banu Uyan Çimsa Kurumsal İletişim Müdürü oldu!

50 yıla yakın bir zamandır çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global bir oyuncusu olarak faaliyetlerine devam eden Çimsa’nın yeni Kurumsal İletişim Müdürü Banu Uyan oldu.

Çimsa, yenilikçi ürünlerini tüm dünyaya ulaştırıyor!

Çimento sektörünün global oyuncusu Çimsa, Türkiye’nin bir numaralı çimento ihracatçısı olarak ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor... 

Enka İnşaat'ın net dönem karı yüzde 68.1 arttı!

Enka İnşaat’ın ana ortaklık net dönem karı 2019 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 68.1 oranında artış gösterdi.

Çimsa'dan 869 milyon TL’lik ihracat!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2018 yılında çimento sektöründe gerçekleştirdiği 869 milyon TL’lik ihracatla birinciliğe layık görüldü.

Çimsa 2018 Entegre Faaliyet Raporu yayınlandı!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2018 Entegre Faaliyet Raporu’nda finansal değerlendirme ve yatırımlarına, kurumsal sorumluluk politikalarına yer verdi.

Çimsa, İspanya'daki Bunol'un satın alma sözleşmesini imzaladı!

Sabancı Holding iştirakleri arasında yer alan Çimsa, İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Bunol’u 180 milyon dolar bedelle satın alınması konusunda anlaşmaya vararak satın alım sözleşmesi imzaladı.

Akmerkez GYO 2018'de 94 milyon TL net dönem karı elde etti!

Akmerkez GYO, Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği'ne göre 88 milyon 649 bin 656 TL, Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre 94 milyon 083 bin 413 TL 2018'de net dönem karı elde etti.     

Çimsa karı

Çimsa karı Çimsa karı

Çimsa, 2016 yılı ilk 9 aylık döneme ait finansal verilerini kamuoyuyla paylaştı. Şirketin 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla net satış geliri 880 milyon 878 bin 625 TL olurken, 9 aylık net dönem karı ise 204 milyon 844 bin 718 TL olarak açıklandı.


Şirket açıklamasında görüşlerine yer verilen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Çimsa'nın sektördeki ilk ve tek Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni kuran şirket olduğunu belirterek, iş modeli, karlı büyüme hedefi ve müşterilerin beklentilerine yönelik sundukları çözümler sayesinde yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da güçlü bir konuma sahip olduklarını dile getirdi.


Özhatay, "Çimsa, şu anda dünyada beyaz çimentoda tek global marka. Bu başarının altında benzersiz iş modelimiz yatmaktadır. Çimsa olarak yurt dışı terminallerimiz ile tüketicimize aracısız ulaşıyor ve çözüm ortağı oluyoruz"...