Cıtyscapre Global 2017

Cıtyscapre Global 2017

Yenibirlik Gazetesi köşe yazarı olan Yıldıray Gökkaya, bugünkü yazısında Cıtyscapre Global 2017 fuarındaki izlenimleri anlattı. Gökkaya, konut sektöründeki son gelişmeleri de yasında paylaştı.

Altay Global Tradıng "AGLO" markasıyla üretimlerine devam ediyor!

Altay Global Tradıng,  2017 yılı başından itibaren faaliyet gösteriyor. Altay Global Tradıng, “AGLO” markası ile de çeşitli Elektrik & Aydınlatma ürünlerini fason olarak ürettirip yurtdışına ihraç ediyor.

Global Vision Gayrimenkul Danışmanlık Araç Kiralama Limited Şirketi kuruldu!

Global Vision Gayrimenkul Danışmanlık Araç Kiralama Limited Şirketi  Abdul Qader Qadery, Mohammad Shafıq Afzal, Mohammad Sharıf Afzal, Zabıhullah Shafarı ve Faısal Al Rashıdı ortaklığında 100 bin TL sermaye ile 21 Kasım 2017'de kuruldu. 

Dubai'de konut yatırımcısına vatandaşlık anlatıldı!

Cityscape Global 2017, Dubai’de gerçekleşti. 26 ülkeden 300 firma bu fuarda buluştu. Türkiye’den 14 şirketin katıldığı fuara Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de destek verdi.

A Plus Global İnşaat Turizm Anonim Şirketi kuruldu!

A Plus Global İnşaat Turizm Anonim Şirketi 19 Eylül 2017 tarihinde 50 bin TL sermaye ile Ömer Altun tarafından kuruldu.

Cityscape Global 2017 gayrimenkul dünyasını Körfez’de buluşturdu!

Gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli küresel buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017, Dubai’de düzenlendi. Küresel sektör temsilcilerine 11-13 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapan fuar, bu yıl ziyaretçi sayısını yüzde 25 arttırdı.

Vatandaşlık hakkı yabancı yatırımcının iştahını kabarttı!

Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri uluslararası gayrimenkul fuarı Cityscape Global 2017’de buluştu. Fuarın ikinci günü SABAH gazetesinin bir araya getirdiği Türk firmaları ev alana vatandaşlık verilmesi ve KDV muafiyeti sağlanmasının avantajına vurgu yapıldı.

Çiğdem Karaaslan, Dubai Cityscape Fuarı'na katıldı!

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın, Dubai'de gerçekleştirilen Cityscape Global 2017 Yatırım ve Gayrimenkul Fuarı'na katıldığı bildirildi.

Türk inşaat firmaları Körfez’den vazgeçmedi!

Dubai Cityscape Global 2017 Fuarı'na katılan Türk inşaat stantları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla yoğun ilgi gördü. Şirketler şimdi gelen ön talebi satışa çevirmek için harekete geçti.

Dubai Cityscape'te en çok 3. Havalimanı'nı sordular!

Emlak Konut GYO, Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape Global 2017’ye 50 projesi ile çıkartma yaptı. Fuarda Türkiye’nin tanıtım ofisi gibi çalışan Emlak Konut GYO, Arap yatırımcıların en çok Türkiye’deki çılgın projelerle ilgili sorularına muhatap oluyor.

Kentsel dönüşümün yerine depremsel dönüşüm geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dubai’deki Cityscape Global 2017 Fuarı’nı ziyaret etti. Fuarda konuşan Özhaseki, Depreme Hazırlık Yasası adlı yeni bir çalışma için çalıştıklarını açıkladı.

Emlak Konut, Körfez yatırımcılarla buluştu!

Dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl 15.kez düzenlenen Cityscape Global 2017’de yerini alan Emlak Konut GYO, körfez yatırımcılarına Türkiye konut piyasasının avantajlarını anlattı.

Türk inşaat sektörü Körfez’de tanıtıldı!

Emlak Konut GYO, Cityscape Global 2017’ye katıldı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut projelerinin Ortadoğu’da dikkat çektiğini söyledi.

Türkiye'deki konut pazarının dengeleri!

Yenibirlik Gazetesi köşe yazarı olan Yıldıray Gökkaya, bugünkü yazısında Cıtyscapre Global 2017 fuarındaki izlenimleri anlattı. Gökkaya, konut sektöründeki son gelişmeleri de yasında paylaştı.

Cıtyscapre Global 2017

Cıtyscapre Global 2017 Cıtyscapre Global 2017

Bu hafta tüm gayrimenkul sektörü oyuncuları ve basın mensupları ile birlikte Dubai'deyiz. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından birini sizler için takip ediyoruz.


Haberlerimizden de göreceğiniz gibi, 13 Türk firması burada dünya arenasında boy gösterecek, kendilerini ve projelerini anlatarak sıcak satış imkanlarını zorlayacaklar.


Dubai haberlerini ayrı haberler olarak zaten aktarıyor olacağız. En iyisi bu ortamda Türkiye'deki konut pazarının dengelerine bir bakmak. Birkaç hatırlatma yapmakta fayda var.


Konutta proje geliştiricileri azimli, her türlü kampanya ile satışları canlı tutmaya çalışıyor. En son kampanyalarda ise dikkatinizi çekmiştir, taksit ve peşinat ertelemeleri önde gidiyor.


Onların çabalarına rağmen ters giden bir şeyler olduğu da açık. Mesela Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirim çağrısıyla son bir yıldır düşük seyreden kredi faizleri yükseliş eğilimine girdi.


Aslında bankaların mevduata yüksek faiz yarışında maliyetin faturası konuta...