Çukurova Belediyesi tmmob vize

Çukurova Belediyesi tmmob vize

Çukurova Belediyesi, "Sağlıklı kent" hedefine yönelik olarak Türkiye'de bir ilke daha imza attı ve TMMOB bünyesindeki 8 meslek odasıyla protokol imzaladı. Ruhsat için başvuran projelerde TMMOB vizesini şartı aranacak...

Adana Çukurova'ya 5 yıldızlı öğrenci yurdu!

Adana Çukurova Belediyesi'nce inşa edilen 530 kişilik öğrenci yurdu tamamlanıyor. 'Öğrenci Evi' konsepti ile hayata geçirilen projenin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin imar planları sil baştan!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve mecliste onaylanan imar planları TMMOB ŞPO Trabzon Şubesinin itirazı üzerine iptal edildi. TMMOB Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çukurova Belediyesi'nden 5.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı tarafından K. Ocağı Mahallesi'nde bulunan arsayı satıyor. Kapalı teklif usulüyle gerçekleşen ihalenin satış bedeli 5 milyon 250 bin TL olarak belirlendi.

Çukurova Belediyesi'nden 5.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı, 100. Yıl Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 5 milyon 250 bin TL olarak belirlendi.

Çukurova Belediyesi'nden Hacı Bektaşi Veli Vakfı'na arsa tahsisi!

Adana Çukurova Belediyesi, bünyesindeki 15 bin 224 metrekarelik arsa Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı'na 49 yıllığına tahsis edildi.

Çukurova Metrosu etap etap tamamlanacak!

DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen Halk Günleri’nde önemli açıklamalarda bulundu. Çetin, Çukurova Metrosu'nun etap etap tamamlanacağını açıkladı.

Çukurova Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yok yok!

Kentteki yatırımlarına son sürat devam eden Çukurova Belediyesi, Türkiye'nin en büyük dönüşüm projelerinden biri olan ‘Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hayata geçiriyor.

Çukurova Belediyesi'nden 13 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı 2 mahallesindeki 3 arsayı ihale ile satıyor. Arsaların ihalesi 26 Eylül'de gerçekleşecek..

Çukurova Belediyesi'nden 10.4 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Çukurova İlçe Belediyesi, K.Ocağı Mahallesi'ndeki 2 arsasını satıyor. Arsaların ihalesi 23 Mayıs'ta gerçekleşecek..

Çukurova 100. Yıl Mahallesi'nde 10.5 milyon TL'ye satılık arsa!

Çukurova İlçe Belediyesi, K.Ocağı (100. Yıl) Mahallesi'ndeki arsayı ihale ile satıyor. İhale 4 Nisan'da gerçekleşecek..

Çukurova'da 10.5 milyon TL'ye satılık arsa!

Çukurova İlçe Belediyesi'nden 6 bin metrekarelik arsa satışa sunuluyor. Arsa için ihale 21 Şubat'ta yapılacak..

Çukurova Belediyesi'nden 19 milyon TL'ye satılık 12 arsa!

Mülkiyeti Çukurova Belediye Başkanlığı'na ait olan 12 arsa vasıflı gayrimenkul toplamda 19 milyon 142 bin 662 TL bedel ile satışa çıkarıldı. 

Çukurova Tünel Kavşak Projesi’nin inşaatı tam gaz!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin trafik yoğunluğunu çözme adına hayata geçirdiği Çukurova Tünel Kavşak Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Çukurova Belediyesi tmmob vize Haberi

Çukurova Belediyesi tmmob vize

Çukurova Belediyesi, "Sağlıklı kent" hedefine yönelik olarak Türkiye'de bir ilke daha imza attı ve TMMOB bünyesindeki 8 meslek odasıyla protokol imzaladı. Ruhsat için başvuran projelerde TMMOB vizesini şart koşan protokolle ilgili olarak Başkan Soner Çetin, "Çukurova Belediyesi, Oda Sicil Belgesi olmayan projelere artık inşaat ruhsatı vermeyecektir" dedi. Çetin'in yaklaşımı övgüyle karşılandı.

 

TMMOB'A BAĞLI SEKİZ ODAYLA ANLAŞMA 

TMMOB'a bağlı inşaat, mimarlar, makina, elektrik, jeoloji, jeofizik, harita-kadastro ve peyzaj mimarları odalarıyla bir araya gelen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Sağlıklı Kentleşme ve Nitelikli Yapılaşma" amaçlı bir protokol imzaladı. 

Protokolün Anayasa, 5393 sayılı Belediye Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu, 6235 sayılı TMMOB Kanunu'nun ilgili hükümlerine uygun olduğunun altını çizen Başkan Soner Çetin, "Bu protokolün çok güçlü bir yasal zemini vardır"...