Didimde taşınmaz

Didimde taşınmaz

Maliye Hazinesi' ne ait Aydın'ın Didim ilçesindeki yaklaşık 10 bin metrekarelik taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı. Taşınmaz varlık satışı yöntemiyle özelleştirilecek.

Tapuda kayıtlı olmayan taşınmaz malların tescil ve zilyedin hakları!

Tapuda kayıtlı olmayan taşınmaz malların tescil ve zilyedin hakları nelerdir? Kamulaştırma sürecinde tapusuz mallarda hangi işlemler yapılır? İşte 2942 sayılı kamulaştırma kanunu kapsamında yer alan esasları..

Taşınmaz satışında KDV istisnası 2014!

Katma Değer Vergisi Kanunu gereğince; Türkiye'de yapılan taşınmaz mal satışı KDV nin konusunu oluşturan eylemler arasında yer alıyor. Vergide istisnai durumlar da bulunuyor. İşte taşınmaz satışında KDV istisnası 2014...

Taşınmaz satışında KDV!

KDV Kanununun 1 inci maddesine göre taşınmazların elden çıkarılması halinde meydana gelen vergisel sorumlulukların arasında KDV de yer alıyor. Peki taşınmaz satışında KDV oranı ne kadar? İşte taşınmaz satışı KDV oranları..

Yabancılara hazine taşınmaz malı satılabilir mi?

Hazine taşınmaz malları doğrudan satılabildiği gibi ihale yolu ile de satılabiliyor. Peki, yabancılar bu ihalelere katılabilir mi? Yabancılara hazine taşınmaz malı satılabilir mi? İşte yanıtı..

Satılamayacak hazine taşınmaz malları nelerdir?

Devlete ait olan kimi hazine taşınmazları, satışa çıkarılabiliyor. Buna karşın kimi hazine taşınmazlarının satışı yapılmıyor. Peki, satılamayacak hazine taşınmaz malları nelerdir? İşte satılamayan hazine taşınmazları...

Taşınmaz kira gelir vergisi ödeme zamanı!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen gelirler için kira gelir vergisi ödeniyor. Gayrimenkul sermaye iradı olarak da bilinen vergi iki eşit taksit halinde ödeniyor. İşte Taşınmaz kira gelir vergisi ödeme zamanı...

Şartlı taşınmaz satışı nasıl yapılır?

Borçlar Kanunu 'na göre taşınmaz satışları bir koşula bağlı olarak yapılabiliyor. Bu şekilde gerçekleşen satışlara şartlı taşınmaz satışı deniyor. Peki, şartlı taşınmaz satışı nasıl yapılır?

Taşınmaz mülkiyeti kısıtlamaları!

Arazi üzerindeki mülkiyet, kullanılmasında yarar olduğu ölçüde, üstündeki hava ve altındaki arz katmanlarını kapsıyor. Medeni Kanuna göre taşınmaz mülkiyeti bazı hallerde kısıtlanabiliyor. Peki, taşınmaz mülkiyeti kısıtlamaları nelerdir?

Korunması gerekli taşınmaz varlıkların onarıma katkı fonu!

Kültür ve tabiat varlıklarının; korunması, bakım ve onarımı için Kültür ve Turizm Bakanlığınca ayni, nakdi ve teknik yardım yapılıyor. İşte korunması gerekli taşınmaz varlıkların onarıma katkı fonu...

Taşınmaz üzerindeki ipoteğin kaldırılması davası!

Konut kredisinin tamamı ödenmiş ve ancak alacaklı terkin taahhüdüne rağmen ipoteğin kaldırma işlemini yerine getirmezse ne yapılabilir? Taşınmaz üzerindeki ipoteğin kaldırılması davası nasıl açılır?

İstanbul'da 71 adet taşınmaz satışa çıkarıldı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün bulunduğu arazi de dahil olmak üzere, İstanbul'da toplam 1 milyon 796 bin 479 metrekare yüzölçümüne sahip 71 adet taşınmaz satışa çıkarıldı

Total Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Total Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık Limited Şirketi, Seyfi Demiriz, Hasan Hüseyin Döveç tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 1 Temmuz'da Keskinler İş Hanı, Ümraniye'de kuruldu.

Türkiye'de yabancıların taşınmaz edinimi rehberi!

Türkiye'de yabancıların taşınmaz edinimi rehberi, ülkemizde taşınmaz edinmek isteyen yabancı uyruklu kişilere tapu işlemleri hakkında yardımcı oluyor. İşte yabancıların taşınmaz edinimi ile ilgili yeni düzenlemeler..

Didimde taşınmaz

Didimde taşınmaz Didimde taşınmaz

Özelleştirme Yüksek Kurulu kararına göre, Didim Mahallesi'nde bulunan 1016 parsel numaralı 9 bin 810,68 metrekare yüzölçümlü taşınmaz varlık satışı yöntemiyle özelleştirilecek. 


Özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde...