dış ticaret açığı ocak 2021

dış ticaret açığı ocak 2021

Türkiye ekonomisi ocakta, 15 milyar 45 milyon dolar ihracat; 18 milyar 79 milyon dolar ithalat gerçekleştirdi. Böylece, dış ticaret açığı yılık bazda yüzde 32.8 gerileyerek 3 milyar dolar oldu.

Are Mühendislik Müşavirlik Eğitim Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Are Mühendislik Müşavirlik Eğitim Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi İstanbul Şubesi bugün Sarıyer'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Emrah Bal tarafından açıldı.

Kmb Group Enerji İnşaat Nakliyat Turizm Gıda İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Kmb Group Enerji İnşaat Nakliyat Turizm Gıda İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi bugün Maltepe'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Vedat Bayverdi tarafından açıldı.

E And A İhracat Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

E And A İhracat Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Başakşehir'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Essam Abdelhafız tarafından kuruldu.

Aldalıl Alturkey Emlak Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Büyükçekmece Şubesi açıldı!

Aldalıl Alturkey Emlak Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Büyükçekmece Şubesi bugün Büyükçekmece'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Ahmed Mohsen Alı Mohamed Emam tarafından açıldı.

Yardımcı Gıda İnşaat Dış Ticaret Ve Turizm Tekstil İmalat Sanayi Limited Şirketi Beşiktaş Şubesi açıldı!

Yardımcı Gıda İnşaat Dış Ticaret Ve Turizm Tekstil İmalat Sanayi Limited Şirketi Beşiktaş Şubesi Beşiktaş'ta 1 milyon TL sermaye bedeli ile Süleyman Yardımcı tarafından açıldı.

Perasıa Dış Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Perasıa Dış Ticaret Anonim Şirketi bugün Beşiktaş'ta 50 bin TL sermaye bedeli ile Dilek Özkul ve Abdullah Taha Yurt ortaklığında kuruldu.

Akut Metal Endüstriyel Makine Kimya İnşaat Yedek Parça İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Akut Metal Endüstriyel Makine Kimya İnşaat Yedek Parça İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Bülent Aykanat tarafından kuruldu.

Dış ticaret açığı ocakta yüzde 33 düştü!

Türkiye ekonomisi ocakta, 15 milyar 45 milyon dolar ihracat; 18 milyar 79 milyon dolar ithalat gerçekleştirdi. Böylece, dış ticaret açığı yılık bazda yüzde 32.8 gerileyerek 3 milyar dolar oldu.

A Plus Dış Ticaret İnşaat Ve İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

A Plus Dış Ticaret İnşaat Ve İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Ömer altun tarafından kuruldu.

İnanırlar Petrol Nakliyat İnşaat Gıda Otomotiv Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

İnanırlar Petrol Nakliyat İnşaat Gıda Otomotiv Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi İstanbul Şubesi Çatalca'da 2 milyon TL sermaye bedeli ile Kadir İnanır tarafından açıldı.

Hestıa Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Hestıa Dış Ticaret Limited Şirketi Sarıyer'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Hayan Haliloğlu ve Meyra Haliloğlu ortaklığında kuruldu.

Resaş Yapı Lojistik Dış Ticaret Limited Şirketi Çatalca Şubesi açıldı!

Resaş Yapı Lojistik Dış Ticaret Limited Şirketi Çatalca Şubesi bugün Çatalca'da 7 milyon 500 bin TL sermaye bedeli ile Rahmi Bozyel tarafından açıldı.

Kalafatoğlu Dış Ticaret Ve Turizm Yatırım Anonim Şirketi Beşiktaş Şubesi açıldı!

Kalafatoğlu Dış Ticaret Ve Turizm Yatırım Anonim Şirketi Beşiktaş Şubesi bugün Beşiktaş'ta 1 milyon 125 bin TL sermaye bedeli ile Arman Aydın tarafından açıldı.

dış ticaret açığı ocak 2021 Haberi

dış ticaret açığı ocak 2021

Türkiye'nin ihracatı ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2.3 artışla 15 milyar 45 milyon dolar, ithalatı ise yüzde 5.9 azalarak 18 milyar 79 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Sputniknews'de yer alan habere göre; dış ticaret açığı ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 32.8 azalarak 3 milyar 34 milyon dolara geriledi. İhracatın ithalatı karşılama oranı Ocak 2020'de yüzde 76.5 iken geçen ay yüzde 83.2'ye çıktı.

Enerji ürünleri ve parasal olmayan altın hariç ihracat ocakta yüzde 1.2 artarak 14 milyar 56 milyon dolara yükseldi. Ocak ayında enerji ürünleri ve parasal olmayan altın hariç ithalat yüzde 5.2 artarak 14 milyar 46 milyon dolara çıktı.

Enerji ürünleri ve parasal olmayan altın hariç dış ticaret fazlası ocakta 9 milyon dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret hacmi yüzde 3.1...