diyarbakır elektrik kesintisi

diyarbakır elektrik kesintisi

Diyarbakır 5. Asliye Hukuk Mahkemesi DEDAŞ'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (DİSKİ) ait bazı tesislerde uyguladığı elektrik kesintisine ilişkin "ihtiyati tedbir" kararı verdi.

Diyarbakır için acele kamulaştırma kararı!

Diyarbakır ili sınırları içerisindeki bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türk Kızılayı'ndan Diyarbakır'da inşaat ihalesi!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Bölde Kan Merkezi Müdürlüğü Binasının İnşaat, Elektrik, Makina ve Soğuk Odalar Tadilat, Bakım, Onarım Hizmeti Alımı ihale ediyor.

Diyarbakır'ın elektrik sorunu TBMM'de!

İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Diyarbakır'da bazı yerleşim yerlerinin elektrik sorununa ilişkin soru önergesi hazırladı. Tanal sorularını, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a iletti.

Hatay'da elektrik kesintisi 20 Şubat Cumartesi!

Hatay'ın Antınözü, Antakya, Hassa, Kırıkhan ve Samandağ ilçesinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak. İşte Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan açıklama...

İstanbul Anadolu Yakası elektrik kesintisi 10 Ocak!

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada, belirli süre ile yatırım ve bakım-onarım çalışmaları kapsamında, 10 Ocak 2016 Pazar günü belli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yapılacak.

İstanbul Avrupa Yakası elektrik kesintisi!

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre; belirli süre ile yatırım ve bakım-onarım çalışmaları kapsamında, 11 Ocak 2016 Pazartesi günü belli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yapılacak

İstanbul Avrupa Yakası elektrik kesintisi 21 Aralık 2015!

BEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, bakım, onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle Avrupa Yakası'ndaki 15 ilçede, 21 Aralık Pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.

İstanbul'da 8 ilçede elektrik kesintisi! 11 Aralık 2015

İstanbul'un Avrupa yakasındaki 8 ilçede, bakım, onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle 11 Aralık Cuma günü elektrik kesintisi yapılacak. BEDAŞ'ın açıklamasına göre kesinti yapılacak bölgeler şöyle...

İstanbul Şişli'de elektrik kesintisi! 03 Aralık 2015

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), 3 Aralık tarihinde Şişli’ de yatırım çalışmaları sebebiyle elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu

Diyarbakır Atıksu Arıtma Tesisi'nin yüzde 97'si tamamlandı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sözleşme bedeli 23 milyon avro olan İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin yüzde 97’sini tamamladı, tesisin elektrik enerji ihtiyacının metan gazından elde edilmesi planlanıyor.

29 Eylül'de 3 ilde elektrik kesintisi gerçekleşecek!

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Ankara, Bartın ve Çankırı'nın bazı kesimlerinde planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 29 Eylül'de elektrik kesintisi uygulanacak.

Ankara ve Çankırı'da elektrik kesintisi 28 Eylül!

Ankara ve Çankırı'nın bazı kesimlerinde planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 28 Eylül'de elektrik kesintisi uygulanacak.

5 ilde elektrik kesintisi 9 Eylül 2015!

Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük ve Zonguldak'ın bazı kesimlerinde planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 9 Eylül'de elektrik kesintisi uygulanacak.

diyarbakır elektrik kesintisi Haberi

diyarbakır elektrik kesintisi


Diyarbakır 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin (DEDAŞ) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (DİSKİ) ait bazı tesislerde uyguladığı elektrik kesintisine ilişkin "ihtiyati tedbir" kararı verdi. 


Diyarbakır 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, DİSKİ'nin kesilen elektrik aboneliklerine ilişkin "ihtiyati tedbir" kararı verilmesi yönündeki başvurusunu değerlendirdi. Mahkeme, DİSKİ'nin talebini kabul etti. 


Kararda şu ifadeler yer aldı: 


"Davacıya ait bu aşamada elektrik temin edilmemesi halinde Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun (HMK) 389. maddesindeki tedbir şartlarından olan 'gecikme sebebiyle ciddi bir zararın doğacağından endişe edilmesi halinin' oluştuğu ve HMK'nın 391. maddesi gereğince 'bir şeyin yapılması yönünde sakıncayı ortadan kaldıracak veya zararı engelleyecek her türlü tedbire karar verilir' hükmü gözetilerek, bu aşamada tedbir talebinin kabulüne karar vermek gerekmiştir." 


Mahkeme, Diyarbakır'ın kent merkezindeki 4 ve bağlı 11...