Diyarbakırda emlak fiyatları arttı

Diyarbakırda emlak fiyatları arttı

Terör olayları nedeniyle merkez ilçesi Sur'da sokağa çıkma yasağı bulunan Diyarbakır'ın diğer bölümlerinde emlak fiyatları arttı. Güvenli bölgelerde kiraların 700 TL'ye çıktığı öğrenildi.

Faizlerin düşmesiyle emlak fiyatları uçtu!

Kamu bankaları konut kredisi faizini azalttı ancak emlak fiyatlarını yükseltti. Talep artışıyla birlikte yüzde 25’e varan fiyat artışları vatandaşı mağdur etti. Ev alma hayali kuranlar, mağduriyet yaşadı.

Batman'da emlak fiyatları yükseldi!

Batman'da son yıllarda iş yerleri ve konutlarda büyük bir artış yaşanırken kira ve emlak fiyatlarındaki yükselişle ilgili konuşan emlak danışmanları, halkın büyük çoğunluğunun şikayetçi olduğu söylüyor.

Almanya'daki yüksek emlak fiyatları işletmeleri zorluyor!

TDU Başkanı Remzi Kaplan Almanya'da emlak fiyatlarının yüksek olması sebebiyle iş insanların ticari alan ve dükkan bulmakta zorlandıklarını, bundan dolayı işletmelerin Berlin’den taşındığını söyledi.

İzmir’de emlak fiyatları ne kadar?

İzmir’de emlak fiyatları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. 2019’un ilk günleri ile 2020’nin ilk günleri arasında kıyaslama sonucu, konut fiyatı en çok il ve ilçeler açıklandı.

Almanya’da emlak fiyatları 10 yılda yüzde 48 arttı!

Federal İstatistik Dairesi yetkililerinin açıkladığı verilere göre 2008 ile 2018 yılları arasında emlak fiyatları Almanya'da yüzde 48 oranında yükseldi. 

Yunanistan'da emlak fiyatları arttı!

Yunanistan'da 2019 yılının ikinci çeyreğinde konut fiyatları yüzde 7,7, başkent Atina'da ise yüzde 11,1 arttı...

Çiçeği burnunda AB üyesi ülkelerin emlak karnesi!

Yatırımcıların yeni rotası Avrupa Birliği’ne yeni üye olan ülkeler oldu. AB’ye üyelik süreci başlayan ülkelerin çoğunda emlak fiyatları ikiye katlandı.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran Merkez Bankası verilerine göre, Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 59,8 düşüş kaydetti.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran'ın başkenti Tahran'da emlak satışlarının yaklaşık yüzde 60 gerilediği açıklandı. Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 100'ün üzerinde artış kaydederken satışlar yüzde 59,8 düştü...

Osmangazi'de emlak fiyatları Suriyeliler sayesinde artmış!

Suriyelilerin en yoğun olduğu Osmangazi'de emlak fiyatları tavan yapmış. Hem Suriyelileri istemiyorlar hem de en yüksek rakamlara mülklerini onlara kiralıyorlar...

İstanbul Havalimanı emlak fiyatlarını yüzde 100 artırdı!

İstanbul Havalimanı'nın taşınması emlak piyasasını hareketlendirdi. İstanbul Havalimanı'nın taşındığı bölgede emlak fiyatları ve taşınma oranları yüzde 100 arttı.

Almanya’da konut fiyatları yüzde 8.2 arttı!

Almanya’da emlak fiyatları ve kira artışı durmak bilmiyor. 2018 yılında ülkede konut fiyatları yüzde 8.2 oranında artış gösterdi.

Dubai'de emlak fiyatları hızla düşüyor!

Dünyanın en zenginlerinin emlak yatırımları için en çok tercih ettiği ülke olan Dubai'de emlak fiyatları düşüşe geçti.

Diyarbakırda emlak fiyatları arttı

Diyarbakırda emlak fiyatları arttı Diyarbakırda emlak fiyatları arttı

Terör olayları nedeniyle merkez ilçesi Sur'da sokağa çıkma yasağı bulunan Diyarbakır'ın diğer bölümlerinde emlak fiyatları arttı. Terörü fırsat bilen esnaf, dükkanlarını emlakçıya çevirirken, güvenli bölgelerde 300 TL olan kiraların 500 liraya; 250 liralık nakliye ücretlerinin ise 700 TL'ye çıktığı öğrenildi.TakvimHaber Pasurun Sesi Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan olaylar yüzünde göç fırsatçıları harekete geçirdi. Binlerce vatandaşın mağdur olarak ilçeden göç etmesi nedeniyle kentte hem ev hem de nakliye fiyatları neredeyse iki kat arttı. Diyarbakır Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği (DİEM-DER) Başkanı Mustafa Koç, 250-300 TL’lik evlerin kirasının göç ile birlikte 500 TL’ye kadar çıktığını belirterek, bunun ne ahlaki ne de insani olduğunu vurguladı. 


Sokağa çıkma yasağının 65’inci gününde devam ettiği Sur ilçesinde onbinlerce vatandaşlar evlerini terk ederek, kentin...