dükkan emlak vergisi 2019

dükkan emlak vergisi 2019

İş yeri sahipleri 2019 yılı içerisinde ne kadar vergi ödeyecek? İş yeri emlak vergisi 2019 ne kadar? İşte iş yeri emlak vergisi oranları ve hesaplama örneği 2019...

Emlak vergisi mükelleflerine müjde!

Arsa, konut, iş yeri, dükkan, daire sahipleri her yıl düzenli olarak emlak vergisi ödüyor. Emlak vergisi ödeyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Son 5 yıllık emlak vergisi iade edilecek.

2020 emlak vergisi nasıl ödenir?

Emlak vergisi ödemeleri 2020'de yoğun ilgi görmeye başladı. Mart ayının gelişiyle ev, iş yeri ve dükkan sahibi olan vatandaşlar ödemelerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. İşte 2020 emlak vergisi nasıl ödenir? sorusunun cevabı...

Dükkan emlak vergisi nasıl hesaplanır 2016?

1319 sayılı kanun gereğince ödenmesi zorunlu olan emlak vergisi dükkan sahipleri tarafından da yatırılıyor. Peki, dükkan emlak vergisi nasıl hesaplanır 2016? Vergi oranı nedir?

Dükkan emlak ve çevre temizlik vergisi 2016!

Mart 2016 itibariyle dükkanlar için emlak ve çevre temizlik vergisi ödemeleri başladı. İlk taksit ödemeleri, 31 Mayıs'a kadar devam edecek. İşte dükkan emlak ve çevre temizlik vergisi 2016 oranları..

Dükkan için ne kadar emlak vergisi ödenir?

Emlak vergisi için ödenecek bedel, taşınmaz malın değeri üzerinden emlak vergisi oranının hesaplanması ile bulunuyor. Peki, bir dükkan için ne kadar emlak vergisi ödenir? İşte emlak vergisi oranları..

Dükkan emlak vergisi sorgulama işlemleri!

Emlak vergisi, 1319 sayılı kanun gereğince ödeniyor. Peki, dükkanınız olduğunu ve öncelikle vergi sorgulama işlemi yapmak istediğinizi düşünelim. Peki, dükkan emlak vergisi sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

Dükkan emlak vergisi geç ödeme cezası!

Emlak vergisi için ikinci taksit ödemeleri 2015 Kasım ayı boyunca devam ediyor. Verginin geç ödenmesi halinde vergi cezası kesiliyor. Peki, dükkan emlak vergisi geç ödeme cezası nedir?

Dükkan emlak vergisi ne zaman ödenir?

Emlak vergisi, 1319 sayılı kanun gereğince ödeniyor. Vergi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için veriliyor. Peki, dükkan emlak vergisi ne zaman ödenir?

Dükkan emlak vergisi hesaplama 2015!

Emlak vergisi, tüm gayrimenkuller için sahipleri tarafından ödeniyor. Buna göre, ev, arsa, arazi ve dükkan sahipleri her sene bu vergiyi ödemek ile mükellef oluyor. İşte dükkan emlak vergisi hesaplama 2015 örneği..

Dükkan emlak vergisi oranları 2015!

1319 sayılı kanun gereğince emlak vergisi kapsamına dükkanlar da giriyor. Dükkan sahipleri de satın alımın gerçekleştiği senenin sonuna kadar emlak vergisi beyannamesi veriyor. Peki, dükkan emlak vergisi oranları 2015 nedir?

Dükkan sahipleri ne kadar emlak vergisi öder?

Mesken, dükkan, arazi ve arsa sahipleri, 1319 sayılı kanun gereğince emlak vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Peki, 2015 yılında dükkan sahipleri ne kadar emlak vergisi öder?

Emlak vergisi başlama tarihi!

Emlak vergisi, taşınmaz malların sahipleri tarafından ödeniyor. Peki, yeni bir ev ya da dükkan aldığınızı düşünelim. Emlak vergisini ne zaman ödeyeceksiniz? İşte emlak vergisi başlama tarihi...

Emlak vergisi kaç ayda bir ödenir?

Emlak vergisi, Türkiye'deki tüm taşınmaz mallar için ödeniyor. Ödemeler, ev, dükkan, arsa ve araziler için yapılıyor. Peki, emlak vergisi ne zaman ödenir? Emlak vergisi kaç ayda bir ödenir?

dükkan emlak vergisi 2019 Haberi

dükkan emlak vergisi 2019

Türkiye sınırları içinde bulunan binalar 1319 sayılı Kanun hükümlerine göre emlak vergisine tabi tutuluyor. Aynı zamanda Türkiye sınırları içinde bulunan tüm arsa ve araziler için de yine bu kanun hükümlerine göre arazi vergisi ödenmesi gerekiyor. 

Buna göre iş yeri nitelikli gayrimenkuller için de her sene emlak vergisi ödenmesi gerekiyor. İş yerinin maliki, varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa bina veya arazide malik gibi tasarruf edenlerdir.

İş yerinde paylı mülkiyet halinde malik olanlar hisseleri oranında mükelleftirler. Elbirliği mülkiyette ise malikler vergiden müteselsilen sorumludurlar.

Peki, iş yeri sahipleri 2019 yılı içerisinde ne kadar vergi ödeyecek? İş yeri emlak vergisi 2019 ne kadar?

İş yeri emlak vergisi 2019
Normal yörede   Binde 2 
Büyükşehirde    Binde 4 

Hesaplama örneği 2019
İşyeri değeri: 500 bin TL