26 / 06 / 2022

Dumankayanın Fikirtepede ikinci ada yıkımları ne zaman başlayacak

Dumankayanın Fikirtepede ikinci ada yıkımları ne zaman başlayacak

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesinin marka firmalarından birisi olan Dumankaya İnşaat ilk adasında prosedürleri tamamlayarak yıkıma başladı. Dumankaya İnşaat bu adasında imza sürecine hızlı başlamış ancak, FİKENTDER'in katkılarıyla bitirebilmişti.

İkinci el otomobilde 100 ile 250 bin lira arasındaki bu modeller çok satıyor

Bahar aylarının gelmesiyle ikinci el otomobil pazarında hareketlilik başladı. Yaklaşan Ramazan bayramı ve yaz sezonu nedeniyle vatandaşlar ikinci el pazarında uygun araçlara yöneldi. Fiyatı 100 bin 250 bin arasında değişen araçlar en çok satılan otomobiller oldu.

İkinci el otomobillerde bahar ve bayram zammı! En çok satılan modeller şaşkına çevirdi

İkinci el otomobil pazarında bayram hareketliliği başladı. Yaklaşan Ramazan bayramı ve baharın gelmesiyle ikinci el otomobil pazarında dikkat çeken hareketlilikler gözleniyor. Sıfır otomobillerde yaşanan arz sorunu ve yüksek fiyatlar pazarı hızlandırdı. İşte detaylar..

Renault kampanya için düğmeye bastı! 160 bin TL'ye düşüyor!

Renault'dan otomobil sevenleri heyecanlandıracak gelişme. Otomobil sahibi olmak isteyenler bu fırsatı kaçırmayın. İşte ikinci el fabrika çıkışlı ucuz Renault Clio...

Otomotiv sektörü 2022'nin ikinci yarısında hareketlenecek! Fiyatlar ne olacak?

Otomotiv sektörünün 2021 yılının son aylarında gerçekleşen döviz kuruna bağlı fiyat dalgalanmalarıyla duraklamaya geçmesi ikinci el piyasasında da aynı etkiyi yarattı. İkinci el araç sektörünün senenin ikinci yarısından umutlu olduğu vurgulandı. 

Döviz kurundaki düşüş ikinci el araç fiyatlarına da yansıyacak

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç sektöründe de kurun düşmesinin yansımalarının görüleceğini belirterek, "İkinci el araç fiyatları da geri gelecektir." dedi.

Eskişehir 2. Yapı Fuarı 25-28 Kasım'da!

İnşaat sektörünün profesyonelleri, ikinci defa Tüyap Eskişehir Yapı Fuarı’nda bir araya geliyor. Tüyap Eskişehir Yapı Fuarı 25-28 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayseri Sahabiye kentsel dönüşümde ikinci etap yıkımları başladı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye'de devam eden kentsel dönüşüm şantiye alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gayrimenkul sektörünün 2020 ikinci yarı yıl karnesi!

Colliers International tarafından 6 aylık periyotlarla hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2020 İkinci Yarı yayınlandı. 

TOKİ 39 ilde 145 konut ve 19 ilde 57 iş yerini bugün satıyor! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 39 ilde bulunan 145 konut ve 21 ilde yer alan 57 iş yeri satışa çıkarıyor. Müzayede, iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek. İlk oturum bugün ve ikinci oturum ise yarın yapılacak. 

Konut sektörü 2021'nin ikinci yarısında iyileşecek!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Timur, "2021 yılının özellikle ikinci yarıdan itibaren iyi geçeceği kanaatindeyim. Biz konut üreticileri de taahhüt şirketleri ve ihracatçı şirketlerimiz gibi hikaye yazmak zorundayız" dedi.

AVM kiracıları ikinci dalgayı nasıl karşıladı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ikinci dalga yaşanıyor.  İsfanbul Alışveriş Caddeleri Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, yaptığı açıklamada AVM'de faaliyet gösteren kiracıların ikinci dalgayı hazırlıklı karşıladıklarını dile getirdi. 

Büyükada Rum Yetimhanesi'nin restorasyonu için ilk adım atıldı!

Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük ahşap yapısı olan Büyükada Rum Yetimhanesi, yıllar boyunca yıkım tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Kurtarılmayı bekleyen yetimhanenin restorasyonu için ilk adım atıldı.

Kendi imkanlarıyla eski karavanı eve dönüştürdü!

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Kendra Ann Thomas satın aldığı ikinci el karavanı kendi imkanlarıyla adeta bir eve çevirdi...

Dumankayanın Fikirtepede ikinci ada yıkımları ne zaman başlayacak Haberi

Dumankayanın Fikirtepede ikinci ada yıkımları ne zaman başlayacak


Dumankaya inşaat dün ilk adasında yıkıma başladı. Bakanlığın yeni uygulaması ve resmi prosedürleri yıkımın gecikmesinde en önemli etken olduğu iddia edilmekte. 


Firma yetkililerinden aldığımız bilgilere göre imzaların yüzde yüz bitmesi sonrasında yapılması gereken, ada tevhid işlemleri ve bazı diğer prosedürler adanın bir yıl önce boşaltılmasına rağmen yıkımın geç başlamasına sebep oldu. 


Bu prosedürün uygulanması ve Bakanlıktan yıkım izninin alınması için geçen zaman, vatandaşlarda bıkkınlık oluştursa bile yıkımın başlamasıyla sevince dönüştü. Dumankaya'nın yıkımına başladığı bu ilk adada evlerini boşaltmasına rağmen, bazı vatandaşların kiralarını alamadığına veya eksik aldıklarına dair iddialar da mevcut.


Daha öncesinde kalan son imza bahanesi ve Dumankaya inatçısı olarak basına yansıyan Hüseyin Üzümcü'nün FİKENTDER Derneği 'nin aracılığıyle anlaştırılmasıyla yüzde 100 ada bütünlüğü sağlanmıştı. Bu bütünlüğün sağlanması ile yıkımın başlaması beklenirken bakanlığın...