düzce ev sahibi dolandırıcılığı

düzce ev sahibi dolandırıcılığı

Düzce'de özellikle üniversitenin yakınında olan yerlerde bulunan evlerde kiralık fiyatları yükselişe geçti. Bölgedeki ev sahipleri kendilerini emlakçı olarak tanıtarak öğrencileri dolandırdı. 

İzmir'de ev sahibi ile tartışan kiracı eşyalarını sokağa attı!

İzmir Buca'da ev sahibi ile tartışmaya giren kiracı evin içerisine benzin dökerek eşyalarını sokağa çıkardı. 

Düzce'de ev sahipleri öğrencileri dolandırdı!

Düzce'de özellikle üniversitenin yakınında olan yerlerde bulunan evlerde kiralık fiyatları yükselişe geçti. Bölgedeki ev sahipleri kendilerini emlakçı olarak tanıtarak öğrencileri dolandırdı. 

TOKİ'den 670 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

Türkiye'de ev sahibi olmayan vatandaşın kalmaması için yoğun mesai harcayan TOKİ Türkiye genelinde ucuz konut satışlarına devam ediyor. Kurum son olarak 670 TL'den konut satışı için düğmeye bastı. 

TOKİ'den 810 TL taksitle ev sahibi olma imkanı!

Türkiye genelinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için konut projelerini hayata geçiren TOKİ birçok konutun satışı için düğmeye bastı.

Ev sahibi kiracıyı hangi durumlarda çıkartabilir?

Son dönemlerde ev sahipleri ve kiracılar yüksek kira nedeniyle karşı karşıya geldi. Peki ev sahibi kiracıyı hangi durumlarda çıkartabilir?

Ev sahibi olmak isteyen emeklilere konut kredisi fırsatı!

Türkiye genelinde milyonlarca emekli vatandaş ev sahibi olmak istiyor. Kamu ve özel bankalar da ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara özel düşük faizli konut kredisi kampanyaları sunuyor.

Kira artışında ev sahibi ile uzlaşma sağlanabilir!

Pandemi döneminde kiralara yapılan zamlar birçok kiracının canını sıkıyor. Peki, kiralara yapılacak zamda ev sahibi ile nasıl uzlaşma sağlanır? İşte detaylar...

Kiracı ve ev sahibi hangi yasal haklara sahip?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, oturulan konutun mülkiyet durumunda son yıllarda ciddi bir değişim ortaya çıktı. Hal böyle olunca kiracı ve ev sahibi arasında da hukuki bağlar ve devamında yasal düzenlemeler ortaya çıktı. İşte kiracı ve ev sahibinin hakları...

TOKİ'den emekli ve dar gelirliye ev sahibi olma müjdesi!

TOKİ, ev sahibi olmak isteyen yaşlıları da düşünüyor. Emekli maaşı ve geliri aylık net 5 bin 500 TL'yi geçmeyenler, TOKİ'nin alt gelir grubuna yönelik satışa çıkardığı konutlardan yararlanabiliyor...

Ucuza ev sahibi olmak isteyenler dikkat!

TOKİ ev sahibi olmak isteyen yüzbinlerce kişinin hayalini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. TOKİ'nin 2021 yılı için 100 bin sosyal konut projesinin hayata geçirmesi bekleniyor. Kampanya ve başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte tüm merak edilenler...

Düzce'de sarmaşıkların sardığı ahşap ev ilgi görüyor!

Düzce Akçakoca'da 100 yıl önce yapılmış ahşap evi sarmaşıklar sarınca ilgi odağı haline geldi. Oktay ailesine ait ev, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından koruma altına alındı.

Serenay Sarıkaya Kaz Dağları'nda ev sahibi oluyor!

Cem Yılmaz’la ayrıldıktan sonra soluğu Kaz Dağları’nda alan Serenay Sarıkaya, buradan ev sahibi olmak amacıyla 1.5 dönümlük arsa satın aldı. Gönlüne göre bir arsa bulan Sarıkaya, şimdilerde hayalindeki evin projesini çizdiriyor.

İzmir iş dünyası, ailelerini kaybeden depremzedeleri ev sahibi yapacak!

İzmir iş dünyası tarafından başlatılan "Birlikten İzmir Doğar" kampanyasıyla depremde hayatını kaybedenlerin ailelerinin ev sahibi yapılması planlanıyor.

düzce ev sahibi dolandırıcılığı Haberi

düzce ev sahibi dolandırıcılığı

Koronavirüs salgını sonrası üniversitelerde yeni akademik senesinde eğitimlerin yüz yüze yapılacağının açıklamasıyla Düzce Üniversitesi çevresindeki konutlarda kira fiyatları 3-4 kat yükseldi. Hürriyet'te yer alan habere göre; Düzce Emlakçılar Derneği kira fiyatlarının aşırı artışındaki nedenleri araştırırken, ev sahiplerinin emlakçı oyunu da gün yüzüne çıktı. Yapılan tespitlerde ev sahiplerinin kendi numaralarının da üzerinde yer aldığı emlakçı afişleri bastırıp kendi evlerine astıkları, bu yolla evi tutmak isteyen öğrenci ve ailelerinden bir kira peşin, bir kira depozito ve bir kira bedeli de emlakçı komisyonu istedikleri iddia edildi. 

Fırsat ticareti yapılıyor 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Düzce Emlakçılar Derneği Başkanı Ömer Kaya, "Yasakların kalkmasıyla birlikte evlere olan talep arttı. Talebin artmasıyla fırsat ticareti ortaya çıktı. Ev sahipleri kiracılarının tahliyesini ya da kiralarını arttırmasını talep ediyor. Son dönemlerde...