Elektrik faturası azaltma yöntemleri

Elektrik faturası azaltma yöntemleri

Evde kullanılan enerjiden tassaruf sağlanması için başlatılan proje kapsamında 21 ilde 34 bin kadına ulaşıldı. Tasarruf yöntemlerini uygulayan kadınlar, elektrik faturalarında 20-35 TL arasında bir düşüş sağladı

Elektrik faturanızı düşürün!

Yüksek elektrik tüketen fırın, ütü, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ev aletlerinin 22.00 ve 06.00 saatleri arasında kullanılması faturalarda 4 kata kadar düşüş sağlıyor.

Teklif geldi: Elektrik faturaları hafifletilecek!

CHP tarafından hazırlanan kanun teklifinde elektrik faturasındaki KDV oranları yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülecek, TRT payı olmayacak, kayıp-kaçak ve sayaç okuma masrafları vatandaşın faturasına yansıtılamayacak...

Elektrik faturasının 118 lirasını devlet karşılıyor! Hemen başvurun!

Devlet tarafından dar gelirli ailelere sağlanan elektrik faturası desteği pandemi sürecinde de devam ediyor. 2 milyon aile bu destekten faydalanıyor. Ödemeler PTT'den yapılıyor, böylece elektrik faturasının 118 liralık kısmı devlet tarafından ödenmiş oluyor.

Resmi Gazetede yayımlandı! Elektrik faturalarında yeni dönem!

Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına eklenmesi yönünde karar alındı.

Dar gelirliye elektrik müjdesi! Devletten elektrik faturası yardımı alabilirsiniz!

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü'nün belirlediği şartların sağlanması koşuluyla vatandaşların aylık elektrik kullanım ihtiyaçlarına yönelik destek sağlıyor.

Meral Akşener'den kira stopajı açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada, "İktidarda olsak esnafımızı zorlayan elektrik faturası, kira stopajı ve sigorta primlerini, Mart 2020'den başlayarak 2021 sonuna kadar yüzde 25 düşürürdük" dedi.

Serbest elektrik evlere yayılıyor!

Aylık ortalama elektrik faturası 82 lira olanlar, bu yıl itibariyle serbest tüketici olma ve elektrik aldığı şirketi seçme, onlarla pazarlık etme hakkı kazandı.

EPDK konutta serbest rekabete giriyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 2017'de serbest yıllık tüketim limitini 3 bin 600 kilovat saatten 2 bin 400 kilovat saate düşürmesiyle aylık 82 liranın üzerinde elektrik faturası ödeyen çoğu konut yaklaşık 8.4 milyon abone serbest tüketici kapsamına girdi.

Akıllı binalarda elektrik faturası derdi yok!

Marmara Belediyeler Birliği'nin(MBB) organize ettiği, Yeni Şafak ve Tv Net markalarıyla Albayrak Medya'nın ana medya sponsorluğunu üstlendiği Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde bugün son gün. Zirvede öne çıkan başlıklardan biri de binaların akıllı dönüşümü...

Elektrik faturasını öderken dikkat!

Elektrik tedarik firmalarının elektrik faturalarının tahsilinde ek ücret almalarını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu üyesi ve Enerji Tüketicileri Derneği Genel Başkanı Bülent Çebin; “fatura öderken alınan ücretler yasal değil” dedi.

Faturalara kullanılan elektrik ve su bedeli kadar ilave mi yapılıyor?

Elektrik ve suya yapılan zamlara vergi, dağıtım, kayıp-kaçak-atık bedeli gibi ilavelerin olması faturaları daha da şişirdi. 40 liralık bir elektrik faturası 77 liraya, 36 liralık su faturası ise 68 liraya çıktı.

Elektrik faturasındaki kayıp-kaçak bedellerini almak mümkün mü?

Son zamanlarda vatandaşların fazlasıyla şikayetçi olduğu elektrik faturalarındaki zamlar ve tüketiciden "kayıp-kaçak", "dağıtım bedeli", "perakende satış hizmeti bedeli" olarak alınan birçok ücret kaleminin alınması gündemi oldukça meşgul etmektedir.

Katarlı Şeyh Thani oteline gelen elektrik faturasına itiraz etti!

Marmaris'teki beş yıldızlı oteline gelen elektrik faturasına itiraz eden Katarlı Şeyh Thani, davayı kazandı. Şeyh, 3 yıl geriye dönük olarak 248 bin 400 lira kayıp kaçak bedelini aldı

Elektrik faturasındaki zamlar yargıya taşındı!

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), “maliyet kalemlerinin gizlendiği” gerekçesiyle yeni elektrik faturalarının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’da dava açtı.

Elektrik faturası azaltma yöntemleri Haberi

Elektrik faturası azaltma yöntemleri


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği'nin, enerji tasarrufu verimliliği sağlanması için başlattığı "Enerji Hanım Projesi" ile özellikle ev içinde kullanılan enerjiden tasarruf edilmesi konusunda bugüne kadar 21 ilde 34 bin kadına ulaşıldı. Enerji Hanım'ın verdiği eğitimlerde anlatılanları evlerinde kesin olarak uygulayan kadınlar, elektrik faturalarında 20-35 TL arasında bir düşüş sağladı. Su faturalarını da indiren bu formülleri uygulayarak yılda 240 ile 420 lira arasında bütçeye katkı sağlamak mümkün.


Evde tasarruf yöntemleri 

Fırın

* Fırın kapağını sık sık açıp kapatmayın ve kapağı uzun süre açık bırakmayın. 

* Cam ve seramik kaplar kullanın, böylece fırın sıcaklığını 15 derece düşürülebilirsiniz. 

* Pişirme süresinden birkaç dakika önce fırını kapatın, yemeğiniz pişmeye devam eder. 

* Gerekli olmadıkça ön ısıtma yapmayın. 

* Fırında birden fazla...