18 / 08 / 2022

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NE KADAR 2022

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NE KADAR 2022

Elektrik faturaları için devlet destek sunuyor. Dar gelirli vatandaşlar talep etmesi halinde fatura desteğinden faydalanabilecek. Ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleştiriliyor. 2 kişilik aile için ödeme tutarı 103 TL oldu...

Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye 449 milyon dolarlık afet kredisi desteği! 

Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye 449 milyon dolarlık afet kredisi desteği geldi. İşte kredinin kapsamı...

Kirasını ödeyemeyenlere devletten kira desteği! 1150 liralık kira desteğinden kimler yararlanabiliyor

Kirada olanlara müjde. Bakanlık kira yardımında bulunacağını duyurdu. Kira yardımı şehirler arası farklılık gösteriyor. İşte detaylar…

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 10 yılda 1.7 milyon konut dönüşüme girdi! 

Kentsel dönüşüm çalışmalarının toplam hacmi 10 senede 21 milyar 9 milyon TLY'yi geçerken bu süre içinde 1.7 milyon konut dönüşüm kapsamına alındı, yapı sahiplerine ise 5 milyar liralık kira desteğinde bulunuldu...

Çiftçilerin beklediği haber geldi! Kırsal kalkınma projelerine verilecek hibe desteği resmen açıklandı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kırsal kalkınma destekleri kapsamında 695 projeye 205 milyon lira hibe desteği verileceğini duyurdu! İşte tüm detaylar...

Vatandaşa yağlık ayçiçeği desteği! Kime ne kadar verilecek, kimler faydalanabilecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ayçiçek yağında oluşan aşırı fiyat artışları ve yetersiz stoklar nedeniyle harekete geçti. 'Elden gelen yelle ya da selle' felsefesinden yola çıkarak vatandaşa yağlık ayçiçeği desteği başlattı. Başvurular nereye yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Doğalgaz desteği verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım kapsamında ısınma desteği olarak doğalgaz ve kömür desteğinde bulunacak.

İŞKUR'dan engellilere destek!

Türkiye İş Kurumu, son 7 yıl içerisinde yaklaşık 150 milyon liralık hibe desteği ile 3.198 engelli girişimcinin kendi işini kurmasına, 415.577 engelli girişimcinin ise son 19 yılda çalışmasına aracılık etti.

İhsan Çulhalık: Kredi ve muafiyet desteği konutta doping etkisi yapar!

İnşaat maliyetlerindeki artışa değinen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık yaptığı açıklamada "Kredi ve muafiyet desteği konutta doping etkisi yapar" dedi.

Çiftçiler dikkat! Kuraklık desteği ne zaman verilecek?

Çeşitli sebeplerden dolayı verimini kaybeden çiftçilere verilecek kuraklık desteğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Esnafa müjde! Hibe desteği ödemeleri yarın başlıyor!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş: ''Esnafa yönelik 3 bin lira ve 5 bin liralık hibe desteği ödemesinin, yarından itibaren esnafların banka hesaplarına yatırılmaya başlanacak.'' dedi.

DATÜB ve Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği'nden Kırgızistan'a inşaat malzemesi desteği!

Merkezi İstanbul'da olan Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) ile Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği, Kırgızistan'da, Tacikistan sınırında yaşanan çatışmaların etkilediği kişiler için toplam 25 tonluk un, gıda ve inşaat malzemesi desteği yaptı.

Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Batman'da kira desteği başvuruları!

Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Batman illerinde gelir kaybı desteği ve kira desteğine başvuranlar meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Kabukcuoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

KKTC'de küçük esnafa kredi ve kira yardımı desteği müjdesi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner yaptığı açıklamada bin küçük esnafa 100 milyon lira kredi ve 20 milyon lira kira desteği verileceğini müjdeledi...

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NE KADAR 2022 Haberi

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NE KADAR 2022

Pek çok kişinin elektrik faturası desteğinden haberi yok. Milyonları ilgilendiren elektrik fatura yardımı şeklinde de nitelendirilen tüketim desteği 4 kişilik aile için 206 TL'yi buluyor. Pek çok kişinin destekten faydalanma hakkı olmasına rağmen destekle ilgili bilgisi olmaması sebebiyle başvuru yapmıyor. Dul, yetim, engelli, yaşlı, kronik hastalar ve daha birçok vatandaş elektrik desteğinden yararlanabiliyor. Ayrıca Elektrik tüketiminde bütün aboneleri yakından ilgilendiren bir değişikliğe de gidildi. Kademeli tarife dönemine geçiş yapıldı. Ancak isteyen tüketicilere kademeli tarifeden çıkış imkanı da tanınıyor.

İşte elektrik desteğine ve kademeli tarifeye ilişkin merak edilen her şey...

2022 ile beraber doğalgaza yüzde 25, elektriğe ise yüzde 50 zam yapıldı. Elektrikte 150 kilovatsaati aşan kullanımlarda ise yüzde 125 zam getirildi. Fakat ihtiyaç sahibi vatandaşlara fatura desteği sunuluyor. 

Devlet tarafından dar...