Elektrik faturası düşürme

Elektrik faturası düşürme

Bazı elektrik dağıtım şirketlerinin sayaç okumayıp faturayı 2015’e sarkıtarak ek finans elde etmeye çalıştığı haberiyle ilgili EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu tür manipülatif girişimler bekliyorduk. Hazırlıklıydık” dedi

Elektrik faturanızı düşürün!

Yüksek elektrik tüketen fırın, ütü, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ev aletlerinin 22.00 ve 06.00 saatleri arasında kullanılması faturalarda 4 kata kadar düşüş sağlıyor.

Teklif geldi: Elektrik faturaları hafifletilecek!

CHP tarafından hazırlanan kanun teklifinde elektrik faturasındaki KDV oranları yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülecek, TRT payı olmayacak, kayıp-kaçak ve sayaç okuma masrafları vatandaşın faturasına yansıtılamayacak...

Elektrik faturasının 118 lirasını devlet karşılıyor! Hemen başvurun!

Devlet tarafından dar gelirli ailelere sağlanan elektrik faturası desteği pandemi sürecinde de devam ediyor. 2 milyon aile bu destekten faydalanıyor. Ödemeler PTT'den yapılıyor, böylece elektrik faturasının 118 liralık kısmı devlet tarafından ödenmiş oluyor.

Promim Yapı Mimarlık İnşaat Otomotiv Makine Bilgisayar Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Promim Yapı Mimarlık İnşaat Otomotiv Makine Bilgisayar Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 10 bin TL sermaye bedeli le M.Mustafa Doğan tarafından kuruldu.

Dar gelirliye elektrik müjdesi! Devletten elektrik faturası yardımı alabilirsiniz!

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü'nün belirlediği şartların sağlanması koşuluyla vatandaşların aylık elektrik kullanım ihtiyaçlarına yönelik destek sağlıyor.

Meral Akşener'den kira stopajı açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada, "İktidarda olsak esnafımızı zorlayan elektrik faturası, kira stopajı ve sigorta primlerini, Mart 2020'den başlayarak 2021 sonuna kadar yüzde 25 düşürürdük" dedi.

Kiyaş Kimya İnşaat Hırdavat Metal Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kiyaş Kimya İnşaat Hırdavat Metal Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Eray Yılmaz tarafından kuruldu.

Gisaş Metal Hırdavat İnşaat Kimya Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gisaş Metal Hırdavat İnşaat Kimya Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Tuzla'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Cuma Davulcu tarafından kuruldu.

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı! 

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde dün rekor kırıldı. Günlük bazda 132 bin 902 megavatsaatle rekor gerçekleşmiş oldu. 

Rusya'da konut kredi faizleri yüzde 10'un altına düştü!

Rusya’da Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrası en büyük kamu bankası Sberbank da faizlerini düşürme kararı aldı.

Faizi düşürme fırsatını yakaladık!

Küresel piyasa koşulları Türkiye lehine değişti. Yaşanan gelişmeler, politika faizlerini arka arkaya ve toplamda 4-5 puana varacak şekilde düşürme fırsatı veriyor...

Anis İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Elektrik Elektronik İç Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Anis İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Elektrik Elektronik İç Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 1 milyon TL sermaye bedeli ile Anis Kharatti tarafından kuruldu.

Topkapı Sarayı'nın imar kararı iptal edildi!

İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Topkapı Sarayı'nı 1. derece arkeolojik sit alanından 3. dereceye düşürme kararı almıştı. Bu karar çok konuşulmuştu. 

Binaların çatılarında üretilen elektrik faturayı düşürecek!

Kamuoyunda çatı mevzuatı olarak bilinen düzenlemeyle, Türkiye'de binaların çatı ve cephelerine kurulacak güneş panellerinden sağlanacak enerjiyle tüketicilerin elektrik faturaları düşecek..

Elektrik faturası düşürme Haberi

Elektrik faturası düşürme


Bazı elektrik dağıtım şirketlerinin sayaç okumayıp faturayı 2015’e sarkıtarak ek finans elde etmeye çalıştığı haberiyle ilgili EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu tür manipülatif girişimler bekliyorduk. Hazırlıklıydık” dediEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, HABERTÜRK’ün “Yazılımı değiştirdik” gibi gerekçeler öne sürerek bazı elektrik dağıtım şirketlerinin 2014 yılının son ayında sayaçları okumadığı ve yeni yıla sarkıttığı haberini değerlendirdi. Kayıp-kaçak oranının yüksek gösterildiği şüpheleri konusunda Yılmaz, 2016 yılında yeni elektrik tarifelerinin belirleneceğine işaret ederek, "Yeni tarife öncesinde bu tür manipülatif girişimler bekliyorduk. Buna karşı hazırlıklıydık" dedi. Bir bölgede, kayıp-kaçağın değil yarım puan, çeyrek puan artışının bile milyonlarca lira anlamına geldiğini belirten Yılmaz, "Burada söz konusu olan 1-2 milyon TL değil. Milyonlarca liradan söz ediyoruz" dilye konuştu. Tarifeye yönelik bu tür manipülatif...