emlak piyasası 2019

emlak piyasası 2019

Hürriyet Emlak, Emlak Endeksi verileri Anadolu'nun emlak piyasasının yükselen değeri olmaya devam ettiğini ortaya koydu. Antalya, Kırşehir ve Uşak’ta geçtiğimiz 6 ayda satılık konut fiyatlarındaki yukarı yönlü hareket dikkat çekti. 

Rusya'da emlak piyasası hareketlendi!

Rusya emlak piyasasında ofis, ticari emlak ve street retail segmentlerinde koronavirüs salgının ardından canlanmanın devam ettiği belirtiliyor.

Pandemi emlak piyasasına yaradı!

Pandeminin yol açtığı kriz emlak piyasasına yaradı. Eve kapanma dönemi, şehir dışı olsun olmasın bahçeli ve geniş evlere talebi artırdı. OECD verilerine göre, 37 zengin ülkede emlak fiyatları bir yıl içinde ortalama yüzde 7 arttı...

Küresel emlak piyasasında 'pandemi' patlaması!

Korona virüs kısıtlamalarının etkisi azaltmasıyla emlak piyasasında keskin bir artış yaşandı. ABD’de emlak sahiplerinin gelirleri toplamda 1 trilyon dolara ulaşırken, İngiltere’de ise kötü ekonomik tablonun düzeleceği düşünülüyor.

Mersin'de emlak piyasası hareketlendi! Fiyatlar uçtu!

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Santral Projesi, emlak piyasasını da canlandırdı. Taşucu'nda 25 yıldır emlakçılık yapan Mesut Katı, bir yıl öncesine kadar 180-200 bin TL olan konut fiyatlarının 350-400 bin TL'ye, bin TL olan konu kiraların ise 4-5 bin TL olduğunu belirtti.

Yabancılardan Rusya emlak piyasasına fren: Payları yüzde kaça indi?

Jeopolitik risklerin artması, kurlardaki dalgalanma ve piyasalarda yaşanan genel belirsizlik yabancı yatırımcıların Rusya emlak piyasasına ilgisini olumsuz şekilde etkiledi.

ABD emlak piyasasını altüst eden ortaklar mahkemelik oldu!

Serdar Bilgili, yakın dostu ABD'li emlak devi Michael Shvo ve Alman finans devi Deutsche Finance ile ortak oldu ve yaklaşık 2.5 milyar dolarlık mülk satın almıştı. ABD emlak piyasasını altüst eden ortaklar mahkemelik oldu!

Ukrayna’da emlak piyasasındaki kriz artık olgunlaştı!

Exchange Teknolojileri Merkezi analisti Maksim Orişçak yaptığı açıklamada Ukrayna’da emlak piyasasında krizin olgunlaştığını söyledi.

Emlak piyasasında ne olur?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Emlak piyasasında ne olur?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 18 maddelik analizi...

Doğu Marmara'da emlak piyasası hareketlendi!

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini  birinci el konutlarda yüzde 0,64, ikinci el konutlarda ise yüzde 0,74'e indirmesi Kocaeli ve Sakarya'da emlak piyasasını da hareketlendirdi.

Atatürk Havalimanı'na yapılacak hastane emlak piyasasını nasıl etkileyecek? 

Atatürk Havalimanı arazisine yapılan pandemi hastenesinin havalimanı çevresindeki ilçelerde emlak piyasasını etkileyeceği öngörülüyor. Peki emlak piyasası nasıl etkilenecek? Emlakçılar konuyla ilgili ne diyor? İşte detaylar...

Covid-19 ABD emlak piyasasını nasıl etkiledi? Emlak danışmanları nasıl çözümler üretiyor? 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sonrası, ABD emlak piyasası yavaşlama yaşasa da hareketliliğini kaybetmedi. Kalabalık ev tanıtımları yerini sanal gezintiye bırakıyor, evlerin satışta kalma süresi uzuyor. Yine de yatırımcıların gösterdiği güven sayesinde alım satımlar sürüyor. 

Koronavirüs emlak piyasasını etkiledi mi? 

Keypoint Gayrimenkul Kurucusu Tarık Seçkin, "Şu anda Gayrimenkul ve Emlak piyasasındaki işlem sayısı yüzde 70 oranında düştü. Düşüşün en büyük sebebi toplumun içinde bulunduğu tedirginlikle birlikte değişen ihtiyaç ve öncelikler" dedi...

Koronavirüs ABD emlak piyasasını nasıl etkileyecek? 

Los Angeles merkezli sermaye şirketi Colony Capital’in CEO’su ve başkanı Tom Barrack, koronavirüsün ABD emlak piyasasında ve ekonomide meydana getirebileceği etkileri açıkladı...

emlak piyasası 2019 Haberi

emlak piyasası 2019

Emlak sektörü tek bir çatı altında buluşturan Hürriyet Emlak, ülke genelindeki verilerden derlediği Emlak Endeksi'ni açıkladı. Hürriyet Emlak Mayıs 2019 Emlak Endeksi verilerine göre satılık ve kiralık konutların fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareketlenme dikkat çekti. Açıklanan verilere göre geçtiğimiz 6 ayda satılık konut fiyatlarında Kırşehir yüzde 20 artışla liste başında yer aldı. Kırşehir’i Antalya ve Uşak takip etti.

Kırşehir dikkat çeken illerin başında yer alıyor

Emlak fiyatlarıyla dikkat çeken illerin başında yer alan Kırşehir’de 6 aylık sürede satılık konut fiyatları yüzde 20 oranında artış gösterdi. Bir yıllık sürece bakıldığında ise Kırşehir’in, emlak yatırımcısına yüzde 23 kazandırdığı görüldü. 6 aylık sürede kiralık konut fiyatları en çok artış gösteren iller ise Mardin ve Uşak oldu. Uşak’ta yer alan kiralık konutlar 6 ayda yüzde...