en büyük inşaat firmaları türkiye

en büyük inşaat firmaları türkiye

Türkiye'de ihracat dendiğinde otomotiv ve hazır giyim sektörleri akla gelse de Türk inşaatçılar, yurt dışında elde ettikleri 25 milyar dolarlık ciroyla Türkiye'nin en büyük ihracatçısı konumundalar.

Türkiye'nin en büyük inşaat şirketleri belli oldu!

Fortune 500 Türkiye listesi yayınlandı. Listede inşaat sektöründe faaliyet gösteren 34 firma yer alıyor. İşte Türkiye'nin en büyük inşaat şirketleri belli...

Antalya’nın en büyük sorunu çarpık kentleşme!

TÜİK, 2019 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin sonuçlarını açıkladı. Antalya’nın nüfusu 2 milyon 511 bin 700 kişiye ulaştı. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı (İMO) Mustafa Balcı, Antalya’daki en büyük problemlerin ulaşım ve çarpık kentleşme olduğunu açıkladı.

Rönesans Holding, Rusya'nın en büyük havaalanı kompleksini inşa etti!

Rönesans İnşaat, Moskova Sheremetyevo Havalimanı'nın 15 milyon kapasiteli B tarminalini inşa etmişti. Havalimanı'nın C Terminalinin tamamlanmasıyla Rusya'nın en büyük havaalanı kompleksi tamamlanmış oldu...

Türkiye’nin en büyük 2. camisinin inşaatı çöktü: Mühendis 16 saattir enkaz altında!

Gaziantep'te inşa edilen Türkiye'nin 2'nci en büyük camisinin inşaatında iskele çöktü, inşaat mühendisi Korkut Küçükcan enkaz altında kaldı. 

En büyük istihdam kaybı inşaatta!

Mayıs döneminde yüzde 12.8 geçen yıl haziran ayında yüzde 10 olan işsizlik oranında yükselerek inşaat en büyük istihdam kaybeden sektör oldu.

Rönesans Holding dünyanın en büyük 33’üncü müteahhitlik şirketi oldu!

Rönesans İnşaat, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” 2019 listesinde 33’üncü sıraya yerleşti.

Dünyanın en büyük inşaat firmaları açıklandı!

Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere karşı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer aldı. Türkiye, bu sayı ile Çin’in ardından ikinci oldu.

İstihdamda en büyük daralma inşaatta!

TÜİK’in son verilerine göre inşaatta işsiz sayısı 706 bin kişiye çıktı. İstihdam edilenlerin sayısında en büyük düşüş inşaat sektöründe görüldü. 

Nihat Özdemir: İnşaattaki küçülmenin en büyük etkisi çimentoda!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, kur ve faizlerdeki dalgalanmalardan dolayı inşaat sektöründeki küçülmenin en büyük etkisinin çimento sektöründe görüldüğünü söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu: En büyük rantı inşaat sektörü sağladı!

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "En büyük rantı sağlayan inşaat sektörüydü. İstanbul'a 76 gökdelen diktiler..." dedi...

Dünyanın en büyük inşaat firmaları belli oldu!

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesi yayınlandı. Türkiye'den listeye 17 inşaat şirketi girdi...

İnşaat sektörünün yaşayan en büyük zihinleri!

“Türkiye’nin Yaşayan En Büyük Zihinleri” başlıklı listesi oluşturuldu. İşte inşaat sektörünün içerisinde yer almış isimler...

İnşaat sektörünün en büyük sorunu ne?

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, inşaat sektörünün en büyük sorununun yetersiz müteahhit sayısının fazlalığı olduğunu söyledi.

en büyük inşaat firmaları türkiye

en büyük inşaat firmaları türkiye en büyük inşaat firmaları türkiye

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) verilerine göre, 2016'da Türkiye’nin en çok ihracat yapan sektörü 23,9 milyar dolarla otomotiv oldu. Hazır giyim ve konfeksiyon da 17 milyar dolarla ikinci sırada yer aldı.

TOKİ Dergi'de yer alan habere göre; Türkiye’nin en çok ihracat yapan sektörleri sıralamasının zirvesinde aslında gizli bir iş kolu var: İnşaat. Ortada klasik anlamda yurt dışına satılan bir "mal" olmadığı için TİM’in sıralamasında yer alamasa da Türk müteahhitleri, 2016’da yurt dışında 25,6 milyar dolarlık hizmet satarak ihracat listesinin zirvesinde yer almayı hak ediyor. Üstelik dışarıda hayata geçirdikleri projelerde kullandıkları demir-çelik, çimento ve diğer inşaat malzemelerini de çoğunlukla Türkiye’den tedarik ederek ihracat rakamına dolaylı olarak gizli destek de veriyorlar.

New York merkezli uluslararası inşaat dergisi ENR (Engineering News Re-cord), her yıl Ağustos ayında...