26 / 06 / 2022

en zengin türkler

en zengin türkler

Forbes Dergisi tarafından açıklanana göre, Türkiye'deki dolar milyarderi sayısının 27'den 24'e düştüğü belirlendi. En zengin Türk listesinin zirvesinde ise Murat Ülker bulunuyor.

En zengin 500 ismin serveti 1.4 trilyon dolar eridi! Elon Musk, Bill Gates ve Mark Zuckerberg'in servetinde son durum!

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, küresel finans piyasaları yüksek faiz oranlarının ve enflasyon kaygısının ağırlığında ezilirken, dünyanın en zengin 500 insanı bu sene toplamda 1.4 trilyon dolar kaybetti. Peki Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates ve Mark Zuckerberg'in servetleri ne oldu? 

Dünyanın en zengin 50 insanının servetinden 5 ayda 500 milyar dolar buharlaştı! Sadece 1 kişi servetini katladı! 

Dünyanın en zengin 50 insanı, 2022'nin başından bu güne borsada yaşanan sert gerileme sebebiyle toplamda 563 milyon doları aşkın para kaybetti. İşte o kayıplar ve kayıpları yaşayan isimler...

Türkiye'nin en zengin 10 ismi belli oldu! İşte milyarderler listesindeki en zengin 10 Türk...

Forbes Dergisi tarafından açıklanana göre, Türkiye'deki dolar milyarderi sayısının 27'den 24'e düştüğü belirlendi. En zengin Türk listesinin zirvesinde ise Murat Ülker bulunuyor.

Türkler hangi ülkedeki emlak yatırımlarını artırdı?

Yunanistan'dan en az 250 bin Euro bedelinde emlak satın alarak 'altın vize' ile 5 senelik oturma iznine sahip olan Türklerin sayısı 2021 yılında 605'e çıktı. Ülkede bu vize programından en çok faydalananlar sıralamasında Çinlilerden sonra Türkler yer alıyor.

En zengin 400 ABD'linin serveti 1 senede yüzde 40 arttı!

Forbes dergisi tarafından her sene açıklanan ve en zengin 400 ABD'linin yer aldığı Forbes 400 listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre, en zengin 400 ABD’linin serveti 1 senede yüzde 40 arttı...

Dünyanın en zengin 25 ailesi belli oldu!

Bloomerg 2021 senesi için dünyanın en zengin 25 ailesini açıkladı. 

Dünyanın en uzun tünelinde Türk imzası! 

Yurt dışında projeler hayata geçiren Mono Steel, Dünyanın en uzun tüneli olan Gotthard Base’de yer alacak...

Dünyanın en zengin 20 milyarderinin serveti katlandı!

Koronavirüs salgını sırasında küresel ekonomi İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en derin resesyonunu yaşarken, dünyanın en zengin 20 milyarderi servetini yüzde 68 arttırdı.

Türkler, dünyanın en ünlü AVM’lerindeki mağazaları ucuza kapatıyor!

Pandemide mağazaları kapatıp geleneksel perakendeden kaçan Avrupalıların yerini Türkler dolduruyor. Dünyanın en ünlü AVM'lerinde Avrupalı kaçıyor, Türkler kiralıyor...

Dünyanın en zengin 500 insanı 2020'de servetlerine toplam 1,8 trilyon dolar kattı!

Dünyanın en zengin 500 kişisinin servetlerinin 2020'de yaklaşık olarak 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaştığı belirtildi.

Türkiye'nin en zengin 100 ailesi belli oldu!

Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan "En Zengin 100 Araştırması"nın sonuçları belli oldu. Bu yıl listenin ilk üçünde Koç Ailesi, Şevket Sabancı ve Ailesi ile Erol Sabancı ve Ailesi yer aldı.

Dünyanın en uzun tünelinde Türk imzası!

Hindistan'ı Çin'e bağlayan, dünyanın 3 bin metre ve üzeri irtifalardaki en uzun tünel olma özelliğine sahip tünelde Türk teknolojileri kullanılıyor. Tünelin yazılımını ve elektromekanik sistemleri Savronik Şirketler Grubu tarafından yapıldı. 

Kanada'daki Türkler Edmonton'a cami yaptırıyor!

Kanada'nın Alberta eyaletinin başkenti olan Edmonton'da yaşayan Türkler, yeni bir cami yaptırıyor.

en zengin türkler Haberi

en zengin türkler

ABD merkezli Forbes dergisi, 2022 senesine ilişkin dünyanın en zenginleri listesini duyurdu. Dünya zenginleri listesinin zirvesinde 219 milyar dolarlık servetiyle Tesla'nın CEO'su Elon Musk yer alıyor. 

Geçtiğimiz sene listesinin zirvesinde olan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, 171 milyar dolarındaki servetiyle 2'nci sıraya yerleşti. 

Kovid-19 salgını, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ve durgun seyreden piyasalar bu seneki milyarderler listesini de etkiledi. Forbes’un 36. senelik gezegenin en zengin insanları listesindeki kişilerin sayısı 87 azaldı ve 2 bin 668 oldu. Listede yer alan isimlerin servetleri ise 400 milyar dolar azaldı ve 12.7 trilyon dolar olarak belirlendi. 

Peki milyarderler listesinde hangi Türk isimler var? İşte milyarderler listesindeki en zengin 10 Türk...

Türkiye geneline bakıldığında ise Murat Ülker, 4.7 milyar dolarlık servetiyle zirveye yerleşti. 2020'de serveti 6.2...