Ender Özatay kim

Ender Özatay kim

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, "Otomatik tırmanır kalıp sistemleri, inşaat maliyetlerinin aşağı çekilmesinde yatırımcı firmalara büyük katkıda bulunuyor" dedi.

Ender Özatay: İnşaat maaliyeti azaltılabilir!

Doka, inşaat yatırımcılarının azalan kar marjları için bir çözüm geliştirdiğini duyurdu. Çözümü Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay açıkladı.

Ender Özatay: Türkiye'de havalimanları risk altında!

ACO Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, Türkiye’nin küresel ısınmaya bağlı olarak, görülebilecek bir iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek ülkelerden birisi olduğuna dikkat çekti ve 'Türkiye'de havalimanları risk altında' dedi...

Mega projelerde Doka'nın kalıp sistemi tercih ediliyor!

Doka Kalıp-İskele Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Ender Özatay, ''Osmangazi ve 1915 Çanakkale köprüleri ile Kuzey Marmara Otoyolu'ndaki İhsaniye ve Çayırköy köprülerinde Doka'nın kalıp sistemleri tercih edildi" dedi.

Trafikte inşaat çilesine son!

Uzman mühendis kadrosu ile projeye özel mühendislik hizmeti ve çözümler sunan Doka Türkiye’nin 2016 yılını çift haneli büyüme ile kapatacağını belirten Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, 2017 yılında da çift haneli bir büyüme hedeflediğini söyledi.

Otomatik tırmanır kalıp sistemleri inşaat maliyetini düşürecek!

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, "Otomatik tırmanır kalıp sistemleri, inşaat maliyetlerinin aşağı çekilmesinde yatırımcı firmalara büyük katkıda bulunuyor" dedi.

Ender Özatay: İnşaat maaliyeti azaltılabilir!

Doka, inşaat yatırımcılarının azalan kar marjları için bir çözüm geliştirdiğini duyurdu. Çözümü Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay açıkladı.

Doka, 'endüstriyel kalıp' çözümü ile inşaat maliyetlerini düşürecek!

Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, inşaat sektöründe küçük ya da büyük tüm projeler için 'endüstriyel kalıp' çözümü sunduklarını, şirketlerin maliyetlerini kısmalarına yardımcı olduklarını söyledi.

Endüstriyel kalıba geçişin en büyük sebebi hız ve güvenlik!

İskele ve kalıp sektörünün sadece ürün tedarik edilen, üretip satılan bir sektör olmadığını belirten Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, “Kara kalıptan endüstriyel kalıba geçişin en büyük sebebi hız ve güvenlik” dedi.

Doka inşaattaki kazaları perdeyle azaltacak!

İskele ve kalıp şirketi Doka, inşaatlarda iş kazalarını azaltmayı hedefleyen perde geliştirdi. Doka Genel Müdürü Ender Özatay perde hakkında bilgi verdi..

Taksim'deki iskele neden çöktü?

Dünyanın güvendiği kalıp uzmanı Doka Genel Müdürü Ender Özatay, Taksim’de çöken iskele ile ilgili, İskele dizaynlarında 3 unsura dikkat edilmeli. Bunlar; rüzgar yükü, iskele üzerinde oluşacak hareketli yükler ve iskelenin kendi yüküdür dedi...

İskelede görülen en büyük sorun yüklerin yanlış hesaplanması!

İskelede görülen en büyük sorun yüklerin yanlış hesaplanması. Dünyanın güvendiği kalıp uzmanı Doka Genel Müdürü Ender Özatay, Taksim’de çöken iskele ile ilgili, “İskele dizaynlarında 3 unsura dikkat edilmeli. İşte o unsurlar...

Ender Özatay: Asansör kazası güvenlik maliyeti projenin yüzde 1'i bile değil!

10 işçinin ölümüne neden olan asansör kazası güvenlik maliyetlerini de sorgulattı. Doka Genel Müdürü Özatay, "Güvenlik tedbirinin maliyeti projenin yüzde 1' i bile değil" dedi...

Ender Yorgancılar: İş kazası kader olmasın!

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye'de her 5-6 dakikada bir iş kazası yaşandığını ve bunun sonucunda da günde ortalama 4 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

İstihkak davasını kim açar?

İstihkak davası ise malikin, haklı bir nedene dayanmayan dolaysız zilyete karşı açabileceği bir dava türü olarak tanımlanıyor. Peki, istihkak davasını kim açar? İstihkak davasının şartları nelerdir?

Ender Yorgancılar: Çandarlı Limanı'nda 3 yıldır tık yok!

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 15 Mayıs 2011’te temeli atılan Çandarlı Limanı’nında teknik sebeplerden ötürü ilerleme kaydedilemediğini belirtti, projenin çok önemli olduğunun altını çizdi

Ender Özatay kim

Ender Özatay kim Ender Özatay kim

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, inşaat sektöründe ister küçük ister büyük ölçekli projeler olsun, kar marjlarındaki düşüşlerin firmalara ekstra bir yük getirdiğini, bunun nedeninin ise artan maliyetlerin yoğun rekabet nedeni ile son fiyatlara yansıtılamaması olduğunu belirtti. Gerek inşaat malzemelerinin birim fiyatlarındaki gerekse arsa fiyatlarının artış ve işçilik fiyatlarının yükselmesinin, kalifiye işçi bulma konusunda yaşanan sıkmaların maliyetlerin artmasına neden olduğuna dikkat çeken Özatay, "Biz inşaat firmalarına işin daha hızlı ilerlemesi, işçilik maliyetlerinin düşmesi ve iş kazalarının engellenmesi yönünde bir reçete sunuyoruz; bu da Endüstriyel kalıp. Yatırımcı firmalara, "daha temel atılmadan projenizi otomatik tırmanır kalıp sistemiyle dizayn ederek, yatırım aşamasında maliyetlerinizi azaltabilirsiniz" diyoruz. Çünkü özellikle otomatik tırmanır kalıp sistemleri ile çok katlı yapılarda kat çıkma hızı 3 güne kadar...