eski avmler yenileme 2016

eski avmler yenileme 2016

Rekabetin giderek arttığı perakende sektöründe AVM’ler ‘yenileme’ projeleriyle fark yaratmaya çalışıyor. Bu çalışmalar sayesinde AVM’ler yeniden popüler hale gelirken ziyaretçi sayısında artış sağlanıyor.

Bodrum Cape Yalıkavak'taki yenileme çalışmaları tamamlanıyor!

Beşiktaş Kulübü eski başkanı Fikret Orman'ın Bodrum'daki 2. oteli olan Cape Yalıkavak'taki yenileme çalışmaları tamamlanıyor.

Eski AVM’lerde yenileme yarışı başladı!

Rekabetin giderek arttığı perakende sektöründe AVM’ler ‘yenileme’ projeleriyle fark yaratmaya çalışıyor. Bu çalışmalar sayesinde AVM’ler yeniden popüler hale gelirken ziyaretçi sayısında artış sağlanıyor.

Manisa'da 114 mahallenin altyapısı yenilenecek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 95 mahalle projesi ile 17 ilçede başlattığı eski altyapıları yenileme çalışmalarına, 114 mahalle projesi ile devam edecek.

Çanakkale Eski Küçük Sanayi Alanı'nın yıkımına esnaflardan tepki!

Çanakkale Eski Küçük Sanayi Alanı Yenileme Projesi kapsamında iş yerleri yıkılan esnaflar kendilerine yer gösterilmediği ve zaman tanınmadığını öne sürerek duruma tepki gösterdi.

Çanakkale İsmetpaşa Eski Sanayi Bölgesi'nde dönüşüm başlıyor!

Çanakkale İsmetpaşa Mahallesi Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Yenileme Projesi için çalışmalar başladı. İhalesi yapılan alanda yüklenici firma 'alan çevirmesi'nri gerçekleştirdi. Toplam inşaat alanı 37 bin metrekare olan alanda konut ve iş yerleri yapılacak.

Çanakkale Eski Küçük Sanayi kentsel yenileme ihalesi 4 Mayıs'ta!

Çanakkale Belediye Başkanlığı, Eski Küçük Sanayi Yenileme Alanının “Blok nizam 6 kat konut alanı” fonksiyonu ile projelendirilip inşaatını yaptıracak. İhaleye konu işin tahmini bedeli 16 milyon 67 bin 500 TL olarak belirlendi.

Haluk Eyidoğan: Dönüşüm yok, yenileme var!

İstanbul’da kentsel dönüşüm adına binaların yıkıldığını ve yerine lüks konutların yapıldığını söyleyen deprembilim uzmanı ve eski CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr.Eyidoğan, “Dönüşüm yok, yenileme var. Deprem değil, ticaret düşünülüyor’’ dedi

Muş'taki Eski Kale Yolu'nda yenileme çalışmaları başladı!

Muş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Eski Kale Yolu'nda asfaltlama çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Feyat Asya , bazı yollarda da yeniden asfalt çalışması yaptıklarını açıkladı.

Şirince'deki eski yapılar restore edilecek!

Şirince'de 'Sokak Sağlıklaştırma Projesi' hayata geçirilecek. Proje kapsamında Selçuk Şirince'deki halk ile buluşan kurum temsilcileri Şirince'deki eski yapıların restorasyonu ve yenileme çalışmalarında kimsenin tezgahı kapanmayacağını söyledi.

Onur Öngün: Eski yapılar hızla yenilenmeli!

Onursal AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün: “Yaklaşık 500 bin kişiyi barındıran bu eski yapılar, kentsel yenileme çerçevesinde hızla yenilenmeli. Atılacak bu adım yüzbinlerce kişiye ciddi kazanç sağlayacak” dedi.

Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 30 Mart' ta ihaleye çıkıyor!

TOKİ ve Şanlıurfa Büyükşehir işbirliğiyle yapılacak olan Paşabağı Mahallesi ve Eski Sanayi Sitesindeki Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi' nin 1. etabı 30 Martta ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

Çanakkale'de eski sanayi alanı yenileme projeleri görücüye çıktı!

Çanakkale Belediyesi'nin Eski Küçük Sanayi Alanı Yenileme Projesi kapsamında, kent içi ve kent dışından mimarlar tarafından hazırlanan toplam 9 proje, bölgedeki hak sahipleri ve kentlilerin ziyaretine açıldı.

Trabzon'da eski başkan yardımcısının evi yıkılmayacak!

Trabzon Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç'in Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yıkım kararı verilen eviyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bölgede yeniden plan yapılacak.

eski avmler yenileme 2016 Haberi

eski avmler yenileme 2016

Rekabetin giderek arttığı perakende sektöründe AVM’ler ‘yenileme’ projeleriyle fark yaratmaya çalışıyor. Marka karmasından açık alan yaratmaya kadar pek çok alanda yenileme çalışması yapan Akmerkez, M1, Carousel, Metrocity, Starcity gibi AVM’ler bunun için milyon dolarlar harcıyor.


Bu çalışmalar sayesinde AVM’ler yeniden popüler hale gelirken ziyaretçi sayısında artış sağlanıyor. Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden biri olan AVM’lerde yenileme trendi başladı. Rekabetin giderek arttığı sektörde, AVM’ler, hedef kitle değişimi, büyüme veya yenilik ihtiyacı gibi nedenlerle renovasyona yani ‘yenilenmeye’ gidiyor.


Uzmanlar, AVM’lerin özellikle belli bir yaşa gelince pazar analizlerini yenilemesi, hedef kitle talep ve araştırmalarını düzenli olarak yapması gerektiğini söylüyor. Türkiye’deki AVM’lerin yüzde 25’inin 10 yaşını geçmiş olması da yenileme çalışmalarının yakında yoğunlaşmaya başlayacağını gösteriyor.


Bu değişim ihtiyacını erken fark eden AVM’lerin birçoğu şimdiden yenileme çalışmalarına...