esnaf çocuğu

esnaf çocuğu

Okumuş yeni kuşak, bilişim ve yazılım sektörüyle emlak danışmanlığına yöneliyor. Bazı gençler de isim hakkını satın alma (franchising) yöntemiyle ünlü bir 'cafe' zincirinin şubesini açmayı tercih ediyor.

Hazine destekli esnaf kredilerinin faiz oranları mecliste!

Hazine destekli esnaf kredilerinin faiz oranları meclis gündemine taşındı. CHP'li Bayraktutan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Paket servis yapan esnaf kiraya itiraz edebilir mi?

Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi, pandemi nedeniyle kirada yüzde 50’lik mücbir sebep indirimi kararı verdi. Peki paket servis yapan esnaf kiraya itiraz edebilir mi?

Çocuğu özel okulda okuyanlar müjde! Ücretler iade edilecek!

Koronavirüs salgını sonrası uzaktan eğitim modelinin hayata geçirilmesi ile çocuğu özel okulda eğitim gören velilerin eksiksiz olarak ödemeye devam ettikleri ücretlere yönelik son noktayı İzmir İl Tüketici Hakem Heyeti koydu...

Hazine destekli esnaf kredilerinin faiz oranı meclis gündeminde!

Hazine destekli esnaf kredilerinin faiz oranı meclis gündemine taşındı. CHP'li Bayraktutan konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Son dakika haberi! Esnaf ve sanatkarların kredi borçlarına erteleme!

Kovid-19 sebebiyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarların, TESKOMB kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.

Gelir kaybı ve kira desteğine başvuru yapan esnaf ve tacirler mecliste!

Gelir kaybı ve kira desteği paketlerine başvuruda bulunan esnaf ve tacirler meclis gündemine taşındı. CHP'li Ağbaba, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan kira desteği kapsamı genişletilerek devam ettirilmeli!

Kanaat Önderleri’nde Hakan Güldağ, Şeref Oğuz ve Vahap Munyar’ın konuğu TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken oldu. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan doğrudan nakit ve kira desteği kapsamı genişletilerek devam ettirilmelidir" dedi.

Kayseri'de kirasını ödeyemeyen esnaf AVM tarafından icraya verildi!

Kayseri'de, kirasını ödeyemeyen esnaf, AVM'yi işleten şirket tarafından icraya verildi. İş yapamadığı için biriken 40 bin liralık kira borcuna karşılık 500 bin liralık ürününe el konulan Aysun Bıyık'ın, "Ödeyemiyorum arkadaş, ödeyemiyorum" diye çığlık attı.

Üvey annenin çocuğu mirastan pay alabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Annem vefat ettikten sonra babam başka bir kadın ile evlendi. Evlendiği kadının 3 çocuğu var. Üvey kardeşlerim, ileride babamın mirasından faydalanabilir mi?' sorusunu cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnaf ve sanatkarlara kredi taksit ödemelerinde erteleme müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir." dedi.

2020'de 99 bin esnaf kepenk indirdi!

Türkiye'de son bir yıl içerisinde 99 bin, 16 yılda ise 2 milyon esnaf kepenk indirdi. Ayrıca kapanan şirket sayısı da milyona yaklaştı. 

Gelir kaybı ve kira destekleri için 2 milyondan fazla esnaf ve sanatkar başvuru yaptı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada, gelir kaybı ve kira destekleri için 2 milyondan fazla esnaf ve sanatkarın başvuru yaptığını söyledi.

TESK ile Şekerbank'tan esnaf için iş birliği!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Şekerbank, "Kapımız Esnafa Açık" platformu kapsamında esnaf ve sanatkarların nakit ihtiyacını ilave avantajlar sağlayarak karşılamak üzere iş birliği yaptı.

esnaf çocuğu Haberi

esnaf çocuğu


 
Bülent Kızanlık'ın kurduğu www.yenigirisimciler.com adlı internet sitesinin ülke genelinde 10 bin üyesi var. Ülke ekonomisinin dünyaya açılmasıyla birlikte esnafın profili de değişmeye başladı. Yıllarca bakkal, tuhafiye, zücaciye ve pastane işleten geleneksel esnafın iyi eğitim görmüş çocukları artık babalarının işini devam ettirmek istemiyor.
Okumuş yeni kuşak, bilişim ve yazılım sektörüyle emlak danışmanlığına yöneliyor. Bazı gençler de isim hakkını satın alma (franchising) yöntemiyle ünlü bir 'cafe' zincirinin şubesini açmayı tercih ediyor.


www.yenigirisimciler.com, kendi işini kurmayı hedefleyenlerle firmaları bir araya getiren internet portallarından biri. 5 yıl önce yayına başlayan sitenin 10 bine yakın üyesi var. Ücretsiz hizmet veren siteye, belli ölçüde sermayesi olup kendi işini kurmak isteyenler üye oluyor. İnternet sitesinin ikinci ayağını ise değişik sektörlerden franchising yöntemiyle...