evde nasıl tasarruf yapılır

evde nasıl tasarruf yapılır

Enerji Verimliliği Derneği'nce sürdürülen proje kapsamında "Enerji Hanım" olarak karşımıza çıkan oyuncu Süeda Çil, ev kadınlarının günlük yaşamlarında alabilecekleri küçük önlemlerle nasıl tasarruf yapabileceklerini anlattı

Krediyle zarar etmeden nasıl ev alınır?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut alırken zarar etmeden nasıl ev alacaklarını merak ediyor. İşte, evde zarar ettirmeyen 10 tüyo…

Satın aldığı evde kiracı olanlar dikkat!

Satın alacağınız evde kiracı oturuyorsa gerekli tüm araştırmaları yapmanız ve sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmeniz gerekiyor. Peki yasalar konu hakkında ne diyor?

Miras nasıl paylaştırılır?

Sağken malını istediği şekilde tasarruf edebilen kişi miras paylaşımını nasıl yapmalıdır? Miras nasıl paylaştırılır?

Ortak tapu paylaşımı nasıl yapılır?

Ortak tapuya sahip olan kimselerin, tasarruf işlemi yaparken birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Kimi zaman bir ortak taşınmazın satışını isterken, diğer ortak satılmasını isteyemiyor. Bu durumda ortak tapu paylaşımı nasıl yapılır?

ELDER elektrik faturalarında tasarruf yöntemlerini açıkladı!

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) elektrik faturalarında tasarruf sağlamanın yollarını açıkladı. Peki, Elektrik tasarrufu nasıl yapılır? Elektrik faturasını düşürmenin yolları nelerdir? İşte madde elektrik faturasının düşürmenin yolları...

Hisseli işyeri satışı nasıl yapılır?

Bir işyerinin tek bir sahibi olabildiği gibi birden fazla da sahibi olabiliyor. Peki, bu durumlarda tasarruf işlemi nasıl yapılır? Hisseli işyeri satışı nasıl yapılır? Hisseli işyeri satışı için neler gerekir?

Hisseli dükkan nasıl kiraya verilir?

Hisseli taşınmaz malların tasarruf işleminin tüm ortakların vereceği karar ile yapılması gerekiyor. Peki, hisseli bir taşınmaz mal kiraya verilebilir mi? Hisseli dükkan nasıl kiraya verilir?

Geçici tescilin şerhi nasıl olur?

Tapu üzerinde kurulabilen şerhler arasında Şahsi hakların şerhi, Malikin tasarruf yetkisinin sınırlanmasına ilişkin şerh ile Geçici tescilin şerhi yer alıyor. Peki, geçici tescilin şerhi nasıl olur?

Milli emlak nasıl alınır?

Devlete ait olan malların bütünü milli emlak olarak tanımlanıyor. Milli emlak taşınmazlarının tasarruf işlemleri ile ilgili hususlara, kanun, yönetmelik ve tebliğler ile açıklanıyor. Peki, milli emlak nasıl alınır?

Prefabrik evde oturulur mu?

Günümüzde arsa sahipleri, arsaları üzerinde bina inşa etmek yerine prefabrik ev kurmayı tercih ediyor. Peki, prefabrik ev nasıl olur? Prefabrik evde oturulur mu? Prefabrik ev avantajları nelerdir?

Paylaşmalı mal ayrılığı rejimi nasıl yapılır?

Paylaşmalı mal ayrılığı rejiminde eşlerden her biri, yasal sınırlar içerisinde kendi malvarlığı üzerinde yönetim, yararlanma ve tasarruf haklarını korur. Peki, paylaşmalı mal ayrılığı rejimi nasıl yapılır?

Miras saklı pay nasıl hesaplanır?

Mirasbırakanın mirası; saklı pay ve tasarruf edilebilir kısım olarak ikiye ayrılıyor. Saklı pay üzerinde herhangi bir işlem yapılamazken, geriye kalan kısım için tasarruf yapılabiliyor. Peki, miras saklı pay nasıl hesaplanır?

Mirasçı atama nasıl yapılır?

Mirasbırakan, tasarruf özgürlüğünün sınırları içinde, malvarlığı hakkında vasiyetname ya da miras sözleşmesiyle tasarrufta bulunabiliyor. Mirasbırakan isterse mirasçı atayabiliyor. Peki, mirasçı atama nasıl yapılır?

evde nasıl tasarruf yapılır

evde nasıl tasarruf yapılır evde nasıl tasarruf yapılır


Enerji Verimliliği Derneği'nce, enerjinin verimli kullanılması amacıyla iki yıldır sürdürülen proje kapsamında "Enerji Hanım" olarak karşımıza çıkan oyuncu Süeda Çil, evdeki küçük önlemlerle 4 kişilik ailenin yılda bir çeyrek altın parası kadar tasarruf edebileceğini ifade ederek, "Denedim gördüm. Ben faturamı düşürdüysem herkes düşürebilir" dedi.


"Enerji Hanım" projesi kapsamında 2 yıldır düzenlenen eğitimlerle 34 bin kadına enerji tasarrufu konusunda bilgi veren Çil, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü dolayısıyla küçük önlemleri AA muhabiriyle paylaştı.


Çil, proje kapsamındaki eğitimle küçük tasarrufların ne kadar büyük meblağlara varacağı konusunda uyarılar yaptıklarını anlattı.


Türkiye'nin fazla enerji ihtiyacını dışarıdan satın almak zorunda kaldığını belirten Çil, "Elimizdeki enerjiyi tasarruflu ve verimli kullanırsak, bu satın almadan arta kalan para, 200 tam teşekküllü hastane, bir okul yaptırmaya yeter. Bu hiç azımsanacak para...