evden çalışma sistemi

evden çalışma sistemi

Koronavirüs sürecinde evlere kapandık, işimizi de eve taşıdık. Peki bundan sonra ofis hayatı nasıl olacak? Araştırmalara göre evden çalışmaya alıştık. Anket katılımcılarının yüzde 74’ü salgın bitse de haftada 2-3 gün evden çalışmaya devam etmek istediğini ifade etti.

Boş kalan plaza ofisleri dönüşüyor!

Evden çalışma düzeninin yaygın şekilde uygulanması, ofislerin geleceğini sorgutlamaya başlattı. Stok fazlası sebebiyle ofislere dönük dönüşüm şimdiden başladı. Mevcut ofisler hastane, öğrenci yurdu ve e ticaret alanı olarak kullanılacak.

Yeni süreçte fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak!

Koronavirüs sürecinde evden çalışma modeli sevildi. Yapılan global araştırmalar değerlendirildiğinde, yeni dönemde sabit ofislerin yerine sanal ofislerin öne çıkacağı düşünülüyor.

Koronavirüs ofis kiralarını nasıl etkileyecek?

Koronavirüs salgınıyla birlikte birçok sektör ve kurum evden çalışma uygulamasına geçti. Evden çalışma uygulamasından verim alan, maliyeti azalan şirketlerin ofislerini küçülteceği veya tamamen uzaktan çalışmaya geçeceği öngörülüyor. Peki bu durum ofis kiralarını nasıl etkileyecek?

İnşaat sektöründeki şirketlerin yüzde 42.9'u evden çalışıyor! 

Deloitte Türkiye tarafından, Türkiye’de faaliyet gösteren farklı şirketlere koronavirüs salgını sonrası evden çalışmaya geçip geçmediği soruldu ve 'İşin Geleceği: Uzaktan çalışma sisteminde organizasyonel dayanıklılığı korumak' isimli bir rapor yayınlandı. Rapora göre inşaat şirketlerinin yüzde 42.

Gayrimenkul danışmanlık firmaları için geçici lisans sistemi oluşturulmalı!

Realtor Gayrimenkul'ün kurucusu Anıl Ulaş Övençoğlu gayrimenkul danışmanlık firmaları için çalışma izninden önce 'Geçici Lisans'' Sistemi oluşturulması gerektiğini söyledi.

Küçük evler için çalışma odası önerisi!

Günümüz şartları, evden çalışmayı ya da hemen hemen her evde bir çalışma odası olmasını mümkün kılıyor. Çalışma alanları, evin en çok vakit geçirilen yerlerinden uzakta ve biraz sessiz olmalıdır. Peki küçük evlerde çalışma odası nasıl dekore edilmelidir? İşte cevabı...

İZSU ve JICA'dan ortak çalışma!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kentin kanalizasyon sistemi için risk yönetiminin ve varlık yönetiminin oluşturulması amacı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ve Sendai Belediyesi ile ortak çalışma başlattı.

Nef'ten çalışanların mutluluğunu artıracak formül!

Nef, İK uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Nef, çalışanların çocuklarını özel okula gönderiyor, evlenene balayı paketi sunuyor, ev sahibi olmak isteyene maddi destek veriyor. Evden çalışma, serbest kıyafet, ücretsiz tatil çalışanlara sunulan diğer imkanlar..

Regus, Türkiye’deki 19. şubesini Gaziantep’te açtı!

Dünyada hızla artan yeni iş modeli olan esnek çalışma sistemi Regus ile Gaziantep'e ulaştı. İş yaşamının geliştiği Anadolu kentlerini A’dan Z’ye hizmet veren hazır ofislerle tanıştıran Regus, Türkiye’deki 19. şubesini Gaziantep’te açtı.

Savaş Durduran: Kent bilgi sistemi Antalya'da uygulanmalı!

Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubunun yerel yöneticilere yönelik düzenlediği Kent Bilgi Sistemi konulu konferans gerçekleşti.

Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi çalışma esasları!

Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi yönetmeliği, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce üretilen veya arşivlenen verilerin paylaşılmasına ilişkin usul ve esasları belirliyor. İşte Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi çalışma esasları..

Çalışma Bakanlığı müfettişlerinin ilk raporu: Üretime daldılar insanı unuttular!

İstanbul'da 10 işçinin öldüğü asansör faciasını inceleyen Çalışma Bakanlığı müfettişlerinin ilk raporu: "Asansörü en üstte tutan stoper yok, halat ve paraşüt sistemi yok, acemi işçiler çalıştırıldı. İşletme hatası var..."

Ankara İçmesuyu 2. Merhale Gerede Sistemi Projesi fay hattı nedeniyle yavaş ilerliyor!

Ankara İçmesuyu 2. Merhale Gerede Sistemi Projesi kapsamında başkentin 50 yıllık ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor. Çalışma bölgesinde ise fay sürprizi yaşandı. Fay nedeniyle daha yavaş ilerleniyor.

evden çalışma sistemi

evden çalışma sistemi evden çalışma sistemi

COVID-19 salıgının ardından zorunlu olarak başlayan evden çalışma süreci birçok şirket için kalıcı hale geliyor. Uluslararası firmalar koronavirüs sonrasında uzaktan çalışacağını açıkladı. Türkiye'de yeni olan bu sisteme çalışanların yaklaşımını görmek isteyen Cushman & Wakefield bir anket yaptı. 

Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; ticari gayrimenkul danışmanlık pazarında faaliyette bulunan şirket 207 uluslararası 96 yerli olmak üzere 303 firmadan 1142 kişiye 6 soru sordu. Web konferans yoluyla yapılan çalışmada en dikkat çeken soru “COVID-19 riski tamamen ortadan kalktığında evden çalışma ne sıklıkta olmalı?” oldu. Katılımcıların yüzde 74’ü önümüzdeki günlerde iş yaşamının yüzde 40 ile 60 oranında evden devam edebileceğini açıkladı. 

Cushman & Wakefield  yönetici ortağı Tuğra Gönden, “Bundan sonra iş hayatı birçok kişi için ne tamamen evde ne de eskisi gibi hep ofiste...