29 / 05 / 2022

FORBES Türkiye Emlak Raporu 2018

FORBES Türkiye Emlak Raporu 2018

FORBES Emlak Raporu 2018'i yayınladı. Rapora göre, Haziran 2017-Haziran 2018 dönemini kapsayan son bir yılda Türkiye genelinde satılan konut sayısı yüzde 2,5 artışla 1,4 milyona ulaştı.

Kazakistan ve Özbekistan emlak fuarlarıyla Türkiye'de gayrimenkul satışları artacak!

Gayrimenkul sektörü Uluslararası Emlak Fuarları ReExpo ve Second Home; Kazakistan, Özbekistan, Libya, Hollanda, Belçika ve Pakistan fuarlarında bir araya gelecek. Fuarlarla Türkiye'deki gayrimenkul satışının artacağı öngörülüyor.

Yabancıların Türkiye'deki emlak yatırımları arttı mı?

Deep Knowledge Analytics-Henley Partners'in elbirliğiyle hazırlamış oldukları 'Yatırım Yoluyla Göç Emlak Endeksi' raporu açıklandı. 16 ülkeyi inceleyen rapora göre Türkiye genel sıralamada dördüncü oldu.

Forbes’dan Türkiye'ye Bitcoin tavsiyesi!

Amerikan iş dünyasının tanınmış yayınlarından olan Forbes'ta yayımlanan bir makalede, Türkiye'nin, her geçen gün değer kaybı yaşayan TL'yi düze çıkarabilmek için Bitcoin kullanması gerektiğine dikkat çekildi.

Emlak Katılım’dan Türkiye’nin ilk ortaklığa dayalı sukuk ihracı!

Emlak Katılım, 17-18 Mart 2021 tarihlerinde talep toplamasını yaptığı 455 gün vadeli ve yaklaşık 47 milyon lira tutarlı sukuk ihracıyla, Katılım Bankacılığına özel bir fon toplama yöntemi olan Özel Fon Hesabı Havuzu üzerinden Türkiye’nin ilk emek-sermaye ortaklığına dayalı sukuk ihracını yaptı.

Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın aktif büyüklüğü 16.2 milyara ulaştı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılı bütçesinin görüşmelerinde Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın aktif büyüklüğünün bugün itibariyle 16.2 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Dünya emlak artışında ilk üç Türkiye’den!

Emlak piyasasında fiyat araştırması yapan  Knight Frank firmasının verilerine göre, küresel emlak artışında ilk üç şehir Türkiye'den çıktı. Yüzde 28.1 artışla İzmir birinci olurken, Ankara 26.4’le ikinci, İstanbul ise 20.2 oranıyla üçüncü sırada yer aldı.

Emlak Avcıları Türkiye programı geliyor!

TLC’nin ilgi gören programlarının başında gelen Emlak Avcıları programı Türkiye'ye geliyor...

Emlak Konut GYO Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası detayları 2020!

Emlak Konut GYO Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası detayları 2020 haberimizde yer alıyor. İşte merak edilen Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası detayları 2020...

Emlak Konut GYO Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası hangi illerde?

Kamu bankalarının konutta geçtiğimiz açıkladığı destek paketinden sonra Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da “Hayallerini Erteleme Türkiye” kampanyasını başlattı.  Peki Emlak Konut GYO Hayallerini Erteleme Türkiye kampanyası hangi illerde?

Emlak Konut GYO'dan 'Hayallerini Erteleme Türkiye' kampanyası!

Kamu bankalarının konutta geçtiğimiz açıkladığı destek paketinin ardından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da “Hayallerini Erteleme Türkiye” kampanyasını başlattı.  

Türkiye’nin ilk Online Emlak Akademisi kuruldu!

Işıkören Danışmanlık kurucu ortakları Hilmi Işıkören ve Belgin Benek 2012 Şubat ayında Türkiye’nin ilk online emlak seminerlerini düzenlemesinin ardından 8 yıl sonra 2020 Şubat ayında Türkiye’nin ilk ‘Online Emlak Akademisi'ni kurdu.

TERRA Real Estate Türkiye'nin en iyi emlak firması seçildi!

TERRA Real Estate European Property Awards/Avrupa Gayrimenkul Ödülleri tarafından "Best Real Estate Agency Single Office Turkey 2019-2020" kategorisinde Türkiye'nin en iyi emlak firması seçildi.

Türkiye Emlak Bankası İzmit’e şube açtı!

2001 yılında kapanan Türkiye Emlak Bankası, İzmit’in en işlek caddelerinden biri olan Yürüyüş Yolu üzerinde yeni şube açtı. Banka şube açarak büyümeyi hedefliyor...

FORBES Türkiye Emlak Raporu 2018 Haberi

FORBES Türkiye Emlak Raporu 2018

Forbes Türkiye’nin bu yıl 10’uncu kez yayınladığı “Emlak Raporu” Türkiye’de konut sektöründe son 10 yılda yaşanan fiyat hareketlerini gösteren önemli bir hafıza yarattı. Raporun ilk kez yayımlandığı 2009’da konut fiyatlarının 2008’de ABD’de başlayıp dünyaya yayılan “mortgage krizi”nin izleri vardı. Fiyatlardaki artış tek haneli oranlarda kalıyordu. Sonraki yıllarda kadameli olarak yükselmeye devam eden fiyatlar, 2013’ten sonra yüzde 20’yi aşan bir hızda artmaya başladı. Örneğin 2014’te İstanbul’daki metrekare fiyat artışı yüzde 22’ydi. Üstelik Ulus, Kocamustafapaşa, Bostancı gibi mahallelerdeki yıllık getiri oranları yüzde 30’un üzerindeydi. Ağustos 2016’da yayımlanan emlak raporu ise tam anlamıyla zirveydi. O yıl fiyatlar 30 büyükşehir belediyesinden 27’sinde, yüzde 10’un üzerinde yükselmişti. 13 kentte ise emlak getirisi yüzde 20’nin üzerine çıkmıştı. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Adana,...