gayrettepe ve balmumcu uygulama planı

gayrettepe ve balmumcu uygulama planı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde ocakta onaylanan Dikilitaş, Gayrettepe ve Balmumcu'ya ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama planları hâlâ Beşiktaş Belediyesi'ne gönderilmedi.

Balmumcu Yapı Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Balmumcu Yapı Yatırım Anonim Şirketi bugün Beşiktaş'ta 50 bin TL sermaye bedeli ile Yılmaz Turhan, Cem Turhan ve Ceylan Turhan ortaklığında kuruldu.

İstanbul Havalimanı metrosu triyaj alanı ve bağlantısı imar planı tadilatı askıda!

Arnavutköy İlçesi, Gayrettepe - 3. Havalimanı - Halkalı Raylı Sistem Hattı triyaj alanı ve bağlantısına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıda...

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu 2020'de açılıyor!

Şehir ve Hukuk Konuşmaları sempozyumunda konuşma yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattını 2020 yılının sonlarına doğru açmayı hedeflediklerini söyledi..

Galatasaray Riva ve Florya projeleri ne olacak?

Galatasaray'da Emlak Konut ile yapılan Riva ve Florya sözleşmesinin feshedilmesiyle ilgili durumun ana gündem maddelerinden biri olacağı Eylül ayı Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı, Gayrettepe'de bir otelde gerçekleşti.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nda ışık göründü! 

Gayrettepe- İstanbul Havalimanı Metrosu'ndaki çalışmalar hızla tamamlanıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu imar planı askıda!

Arnavutköy İlçesi, Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı Metro Projesi'ne ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli nazım ve uygulama imar planı askıya çıkarıldı...

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu 5 ilçede konut fiyatlarına yansıyor!

2019 yılında ilk etabı hizmete girecek olan Gayrettepe–İstanbul Havalimanı Metro Hattı‘nın geçtiği Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerindeki gayrimenkulleri değerlendiriyor.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattı 2020'de açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattı 2020 yılı ilk yarısında sistemini hizmete alacaklarını söyledi.

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı nereden geçecek?

İmar planları onaylanan ve çalışmaların devam ettiği Gayrettepe-Kemerburgaz-İstanbul Havalimanı Metro Hattı tamamlandığında saatte tek yönde 70 bin yolcuya hizmet verecek. Peki Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı nereden geçecek?

İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metrosu gelecek yıl açılıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yaptığı açıklamada "Gelecek yıl mart ayında Gayrettepe'yi, haziran ayında da Halkalı'dan yeni havalimanına metro sistemlerini diğer ulaşım hizmetleriyle entegre bir şekilde hizmete almayı hedefliyoruz" dedi

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu 2019'da tamamlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı raylı sistem bağlantısı ile Sabiha Gökçen Havalimanı demiryolu bağlantısını gelecek yıl tamamlayacaklarını söyledi.

Gayrettepe-İstanbul Yeni havalimanı Metrosu'nda rekor kırıldı!

Ulaşımda vatandaşlara konfor ve rahatlık getirecek projeler arasında gösterilen Gayrettepe - Yeni Havalimanı Metro Hattı'nda yapılan çalışmalarla tüm zamanların en iyi rekoru kırıldı. 

Beşiktaş'ta en çok 2+1 daireler aranıyor!

Emlakjet Beşiktaş ilçe analizini yayınlandı. Beşiktaş'ta en ekonomik semtler açıklandı. En uygun ev fiyatları Sinanpaşa, Gayrettepe ve Abbasağa mahallelerinde bulunuyor. Bölgede en çok kiralık ev ve 2+1 daire aranıyor.

gayrettepe ve balmumcu uygulama planı

gayrettepe ve balmumcu uygulama planı gayrettepe ve balmumcu uygulama planı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde ocakta onaylanan Dikilitaş, Gayrettepe ve Balmumcu'ya ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama planları hâlâ Beşiktaş Belediyesi'ne gönderilmedi. Söz konusu bölgelerde son 8 yıldır plan olmadığı için binalara ruhsat verilemiyor ve bu nedenle pek çok eski bina ve içinde mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait arsaların da bulunduğu gayrimenkuller değerlendirilemiyor. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, ''Örneğin Dikilitaş'ta 100-300 metrekarelik arsalar, 2 katlı binalar var. İmar durumları var ama planları olmadığı için yapılaşmaya uğrayamıyor. Oradaki mülk sahibi artık arsayı torununa bırakmış ancak sorunu hâlâ çözülememiş'' diyor.

Ünal, planların ilçe belediyesine bu kadar geç önderilmesinin ''normal bir durum olmadığını'' savunuyor. Ünal, ilçede kaçak yapılaşmanın yanı sıra görüntü kirliliğiyle de uğraştıklarını belirterek Arnavutköy'de tarihi dokusu olan ahşap...