Gayrimenkul danışmanı nasıl yapılır

Gayrimenkul danışmanı nasıl yapılır

Ekonomist Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, gayrimenkul danışmanlığına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ankara'da PR yöntemiyle satış yaparak ayda 100 bin TL kazanç elde eden gayrimenkul danışmanlarının olduğunu belirten Yılmaz, gayrimenkul alanında kariyer yapmak isteyenlere tavsiye verdi.

Hisseli gayrimenkullerde şufa hakkı nasıl kullanılır?

Gayrimenkul danışmanı Mehmet Adak, hisseli mülkiyette önalım (şufa) hakkına ilişkin bir yazı kaleme aldı. İşte Mehmet Adak'ın o yazısı...

Emlak danışmanlığının püf noktaları neler?

Maddi olarak yüksek getirisi olan emlak danışmanlığının bir takım püf noktaları bulunuyor. Peki, başarılı emlak danışmanı nasıl olmalı?

Müsilaj, gayrimenkul piyasasını nasıl etkiledi?

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan müsilaj, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Edirne’deki yazlık konutları nasıl etkiledi?

Kovid-19 salgınından sonra gayrimenkul sektörü nasıl şekillenecek?

Kovid-19 salgını birçok sektörü etkilediği gibi gayrimenkul sektörünü de etkiledi. Peki Kovid-19 salgınının gayrimenkul piyasasına etkisi nasıl oldu? Property TR Genel Müdürü Yusuf Boz, 'Pandemi Sonrası Türkiye Gayrimenkul Piyasası' konulu yazısını kaleme aldı.

Faizler konut satışlarını nasıl etkiledi?

Türkiye genelinde konut satışları 2021 Ocak'ta bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 37,9 azalarak 70 bin 587 oldu. Gayrimenkul Danışmanı Şule Alp konuyla ilgili önemli değerlendirmeler yaptı.

Yeni dönemde emlak danışmanlığı profili nasıl olacak?

Gayrimenkul Danışmanı Mehmet Adak, bugünkü yazısında ''Yeni Dönemde Emlak Danışmanlığı Profili Nasıl Olacak?'' konusunu kaleme aldı....

Boşanmada gayrimenkul paylaşımı nasıl yapılır?

Boşanan çiftler arasında mal paylaşımı kimi zaman önemli sorun haline geliyor. Peki, boşanma davasında mal ve gayrimenkul paylaşımı nasıl yapılmalı? İşte detaylar…

Beykoz'da gayrimenkul danışmanını öldürten emlakçı davasında şüpheliler tutuklandı!

Beykoz'da gayrimenkul danışmanlığı yapan Selçuk Özdemir'in (47) alacak verecek meselesi olduğu emlakçı tarafından öldürtülmesiyle ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Gayrimenkul sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?

Koronavirüs salgınıyla birlikte konutta doğaya dönüşler hızlandı. Arsa yatırımları arttı. Peki gayrimenkul sektörü Kovid-19'dan nasıl etkilendi? İşte detaylar...

Gayrimenkul danışmanları Kovid-19 sürecinde nasıl hareket etmeli?

Koronavirüs salgını sürecinde gayrimenkul danışmanları nasıl hareket etmeli? Gayrimenkul Danışmanı Onur İrtem, "Konfor alanınızın dışına çıkın, fark yaratın" dedi...

Gayrimenkul danışmanları yaz döneminde nasıl hareket etmeli?

Gayrimenkul danışmanları yaz döneminde nasıl hareket etmeli? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

RE/MAX Türkiye 3 bin 318 gayrimenkul danışmanı sayısına ulaştı!

RE/MAX Türkiye, Nisan ayında 160 kişiyi bünyesine katarak toplamda 3 bin 318 gayrimenkul danışmanı sayısına ulaştı.

Doğru gayrimenkul danışmanı nasıl seçilir?

Yatırım ya da kullanım amaçlı gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşlar, gayrimenkul danışmaları ile iletişime geçiyor. Peki doğru gayrimenkul danışmanı nasıl seçilir?

Gayrimenkul danışmanı nasıl yapılır Haberi

Gayrimenkul danışmanı nasıl yapılır

Türkiye’de son zamanlarda gayrimenkul sektöründe gerçekleşen fiyat yükselişleri gündemden düşmüyor. Bu yükselişler alıcı ve satıcılar kadar, emlak danışmanlığıı faaliyeti sürdüren kişilere de büyük kazançlar sağladığına dikkat çeken Ekonomist Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, "Birçok kişi kariyer planlarını değiştirip, gayrimenkul danışmanı olmaya başladı" diye konuştu. 

Kovid-19 salgınının ardından gayrimenkul sektörünün yıldızının parladığına vurgu yapan Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, "Satılık ve kiralık gayrimenkullerde yaşanan fiyat artışları, emlak danışmanlığı yapan kişilerinde gelirlerini artırdı. Sabit maaşla çalışan birçok kişinin mevcut işlerini bırakıp, gayrimenkul danışmanlığı yaparak kariyerlerine devam ettiklerini gözlemliyoruz" şeklinde konuştu. 

Ankara’da PR satışlarıyla ayda 100 bin TL kazanç

Ankara'da senenin her ayında konut, arsa ve ticari gayrimenkul sektörünün hareketliliğini sürdürdüğüne dikkat çeken Prof. Yılmaz, "Emlak sektöründe büyük bir hareketlilik ve kazanç imkanı var. Gayrimenkullerin kiralama...