gayrimenkul kiralama döviz yasağı

gayrimenkul kiralama döviz yasağı

Türkiye'de gayrimenkul satış ve kiralama bedelleri 30 gün içinde TL'ye dönüştürülecek. Ankara Barosuna üye Av. Serdar Akbulut, bedelin hangi kur üzerinden belirleneceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul satış ve kiralamasında döviz yasağı kararı tam metni!

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar gereğince, döviz üzerinden yapılmış olan sözleşmeler 1 ay içinde TL'ye dönüştürülecek...

Sevinc Gayrimenkul Ve Araç Kiralama İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sevinc Gayrimenkul Ve Araç Kiralama İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün 400 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Güneş ve Bilal çiftçi tarafından kuruldu.

İmpala Gayrimenkul Otomotiv Kiralama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İmpala Gayrimenkul Otomotiv Kiralama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe'de 100 bin TL bedeli ile Bekir Sıtkı Erdoğan tarafından kuruldu.

Qm Almusawı Gayrimenkul Medikal Otomotiv Oto Kiralama İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Qm Almusawı Gayrimenkul Medikal Otomotiv Oto Kiralama İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 400 bin TL sermaye bedeli ile Qudama abdulate Almusawı tarafından kuruldu.

Kcg Turizm Gayrimenkul Kiralama Ve Otomotiv Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kcg Turizm Gayrimenkul Kiralama Ve Otomotiv Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Kerim Can Gürün tarafından kuruldu.

Wen Gayrimenkul Kiralama Anonim Şirketi Halaskargazi Şubesi açıldı!

Wen Gayrimenkul Kiralama Anonim Şirketi Halaskargazi Şubesi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Pehlül Demirkaya tarafından açıldı.

Iq Restate Gayrimenkul Araç Kiralama Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Iq Restate Gayrimenkul Araç Kiralama Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Abdulraouf Al Ahmad tarafından kuruldu.

Europhomes Gayrimenkul Turizm Araç Kiralama İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Europhomes Gayrimenkul Turizm Araç Kiralama İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Mohamed Mazin Alestvani tarafından kuruldu.

Bourbour Gayrimenkul Kiralama İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bourbour Gayrimenkul Kiralama İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Mahdi Bourdour, Mahyar Bour Bour ve Nader Bour Bour tarafından kuruldu. 

İstanbul House Gayrimenkul Araç Kiralama Turizm Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul House Gayrimenkul Araç Kiralama Turizm Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmed A.A. Aldahdooh tarafından kuruldu. 

Wen Gayrimenkul Kiralama Anonim Şirketi Şişli Şubesi açıldı!

Wen Gayrimenkul Kiralama Anonim Şirketi Şişli Şubesi 50 bin TL sermaye bedeli ile Pehlül Demirkaya tarafından açıldı. 

Lens Yaşam Merkezi Gayrimenkul Kiralama ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Lens Yaşam Merkezi Gayrimenkul Kiralama ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Pendik'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Can Aydınoğlu, Orhan Öğücü, Sedat Çağlayan, Mustafa Yaşar Aydın ve Mehmet Gür tarafından kuruldu.

Çoban Yıldızı Otel Konaklama Gayrimenkul Kiralama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Çoban Yıldızı Otel Konaklama Gayrimenkul Kiralama ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Alper Durmuş ve Murat Erdoğan tarafından kuruldu.

Micomodo Gayrimenkul Kiralama ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Micomodo Gayrimenkul Kiralama ve Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Eren Malkoçoğlu tarafından kuruldu.

gayrimenkul kiralama döviz yasağı

gayrimenkul kiralama döviz yasağı gayrimenkul kiralama döviz yasağı

Türk Lirası'nın değer kazanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak. Döviz cinsinden kararlaştırılmış bedeller, 30 gün içinde TL'ye dönüştürülecek. Peki bedel hangi kur üzerinden belirlenecek? Hürriyet'te yer alan habere göre, Ankara Barosuna üye Av. Serdar Akbulut, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

TL bedeli belirsiz

Konu ile ilgili konuşan Avukat Akbulut “Eski sözleşmelerin yenilenmesi konusunda tarafların anlaşamamaları halinde nasıl bir yol izleneceği, tarafların hangi kriterlere göre ve nasıl TL bedel belirleyecekleri belirsiz. Yakın zamanda bu sözleşmeler taraflar arasında bir çekişme konusu haline gelecektir. Döviz yükümlülüğü olan taraf rakamın düşük bir kur oranı ile TL’ye dönmesini isteyecek diğer taraf ise özellikle ileri vadeli işlemlerde mevcut kurdan daha...