gayrimenkul sertifikası ifm

gayrimenkul sertifikası ifm

İFM'nin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO, ofis kulelerinden birini gayrimenkul sertifikasıyla satışa başlayacak. Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, detayları paylaştı.

Tvf İfm Gayrimenkul İnşaat Ve Yönetim Anonim Şirketi kuruldu!

Tvf İfm Gayrimenkul İnşaat Ve Yönetim Anonim Şirketi bugün Beşiktaş'ta 5 milyon TL sermaye bedeli ile Zafer Sönmez, Hakan Eren, Abdullah Onan Keleş, Çağatay Abraş ve Tarık Tekin ortaklığında kuruldu.

Gayrimenkulde alternatif enstrüman: Gayrimenkul sertifikası ihracı!

Gayrimenkul sektörünün uzman isimleri 3 yılın ardından ilk kez hayata geçirilen gayrimenkul sertifikası ihraçlarıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Halk Varlık Kiralama 2 milyar TL kira sertifikası ihraç edecek! 

Halk Varlık Kiralama A.Ş.'nin Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin fon kullanıcısı olacağı 2 milyar TL tutarına kadar kira sertifikası ihraç etmesine karar verildi...

TOKİ, Park Mavera 3'te satılan 61 konutun fon dağıtımını gerçekleştirdi!

TOKİ tarafından Park Mavera 3 projesi kapsamında gayrimenkul sertifikası sahiplerine 61 adet konutun satışından elde edilen 55.998.928,63 TL'nin dağıtım işlemi gerçekleştirildi...

Halk GYO'dan kira sertifikası açıklaması!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kira sertifikası ihracı ve yetkilendirmeler hakkında yönetim kurulu kararı hakkında açıklama yaptı...

Gayrimenkul danışmanlığı geleceğin mesleği olacak!

Gayrimenkul danışmanlık sertifikası sektöre yeni bir soluk getirecek. RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Goldştayn, Gayrimenkul danışmanlığına olan ilginin bu düzenlemeyle daha da artacağına inandıklarını söyledi...

Gayrimenkul sertifikası sektöre kazandırdı!

‘Sertifika ile ev almak çok kolay’ sloganıyla dar gelirlinin konut projelerinden yarlananmasını sağlayan sertifikalar inşaatçıya kazandırdı. Piyasaya sürülen 3.37 milyon sertifika sektöre nefes aldırdı.

Emlak Konut'un 2. çeyrek satış şampiyonu İFM oldu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 2018 yılı 2. çeyrek satış şampiyonu 457 milyon 606 bin 700 TL'lik satışla İFM oldu...

Halk Yatırım, Gençlik Festivali'nde gayrimenkul sertifikası dağıtıyor!

İBB tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali’nde yer alan Halk Yatırım, Borsa İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında yeni yatırım hesabı açan gençlere çekilişle gayrimenkul sertifikası hediye ediyor...

5. Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifikası kayıtları başladı!

Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi 5. Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifikası kayıtları başladı. 

İş GYO İFM projesi 2017 değerleme raporunu yayınladı!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada İş GYO İFM projesi 2017 değerleme raporunu yayınladı.

5 soruda gayrimenkul sertifikası!

Konutta metrekare yani ‘pay’ satışına imkan veren gayrimenkul sertifikası borsada işlem görmeye devam ediyor. Peki, gayrimenkul sertifikası nedir? Nereden alınır?

Sur Yapı 3 projesinde gayrimenkul sertifikası ihraç edecek!

Sur Yapı, 2018’de 3 projesinde gayrimenkul sertifikası ihracı yapmaya hazırlanıyor. Sur Yapı Başkanı Altan Elmas, Antalya ve İstanbul’da yer alan 3 projede en az 200 milyon TL’lik sertifika ihracı planladıklarını dile getirdi.

gayrimenkul sertifikası ifm

gayrimenkul sertifikası ifm gayrimenkul sertifikası ifm

TOKİ öncülüğünde hayata geçirilen gayrimenkul sertifikası uygulaması İstanbul Finans Merkezi'nde (İFM) de başlıyor. Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Halk GYO bu yılı nasıl geçirdi?

2010'da kurulmuş bir şirket olarak 7 projeye imza attık. İlk çeyrekte finansal gelirlerimiz yüzde 12.5 artışla 21.6 milyon TL'ye ulaştı.


İstanbul Finans Merkezi'ndeki projenizde son durum nedir?

İFM'nin en büyük paydaşlarından biriyiz. Buradaki arsamıza 46 ve 34 katlı iki kule ve 8'er katlı üç bina inşa ediyoruz. Ofis kulelerimizin ihtiyaç dahilindeki kısmının ana ortağımız Halkbank'a kiralamak için iyi niyet sözleşmemiz mevcut.


İFM'nin Türkiye'nin marka algısına ne katkısı olacak?

Bu proje Türkiye'nin finansal anlamda cazibesini yükseltmeyi öngören, ülkemize derinlik katacak ve sektörün "marka algısına" küresel boyutta katkı sağlayacak. İstanbul'u çok uluslu şirketler için de bir...