Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat etmeliyiz

Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat etmeliyiz

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yayınladığı son konut satış istatistiklerine göre 2016'nın Mart ayında 52 bin 374'ü yeni konut olmak üzere toplam 117 bin 205 konut satışı gerçekleşti.

Galatasaray, Dijital AŞ, Pazarlama AŞ ve Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme AŞ'yi tek çatı altında topluyor!

Cemal Özgörkey yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü bünyesinde yer alan Dijital AŞ, Pazarlama AŞ ile Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme AŞ'yi tek bir çatı altında toplayacaklarını söyledi.

Gayrimenkul yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Çanakakkalemcom köşe yazarlarından Özgür Demirci bugünkü köşe yazısında gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken konuları kaleme aldı. İşte Demirci'nin o yazısı...

Gayrimenkul yatırımında İngiltere fırsatı!

ASRIA STRATEGY Yatırım Danışmanı Asya İlayda Ekinci, İngiltere'de gayrimenkul yatırımının faydaları ve ülkeden gayrimenkul yatırım yapmak için koşulları sıraladı. 

Antalya'da gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgeler!

Türk Emlak Haber Ajansı Antalya Bölge Temsilcisi İlker Ay, Türkiye'nin turizm kentlerinden Antalya'nın gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgelerini sıraladı.

Türkiye gayrimenkul yatırımında güvenli liman oldu!

ART Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Taşkın, "Türkiye, gayrimenkul yatırımında da ön plana çıkıyor. Yabancı alıcı gayrimenkul yatırımlarını Türkiye’ye kaydırıyor" dedi...

Gayrimenkul yatırımında avantajlı yöntem: Gayrimenkul Yatırım Fonu!

Az bilinen ama birçok avantaja sahip olan bir yatırım enstrümanı olan Gayrimenkul Yatırım Fonu, gayrimenkul yatırımında avantajlı yöntem olarak öne çıkıyor...

Yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere tavsiyeler!

İşadamı Gürkan Gülay, yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen girişimciler için Karadağ'ı işaret etti.

İstanbul'da ev yatırımında geri dönüş süresi uzadı!

İstanbul'da gayrimenkul yatırımında geri dönüş süreleri uzadı. Endeksacom Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, İstanbul'da ortalama geri dönüş sürelerinin 22 yıl olduğunu ifade etti.

Gayrimenkul yatırım fonlarında yeni düzenleme!

Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği kapsamında yeni düzenlemeler yapıldı. Buna göre, satışlar 6 ay içinde başlayabilecek, Yapı kayıt belgesi alınan yapılar da fon portföyüne alınabilecek...

Gayrimenkul yatırımında en çok kazandıran ülke: Portekiz!

Vesta Global’in Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Teuta Narazan, dünyadaki en iyi gayrimenkul yatırımının şu anda, yaşamadan sadece 1 hafta geçirerek AB pasaportu alınabilecek en ucuz ülke Portekiz olduğunu söylüyor...

Gayrimenkul yatırımında bunlara dikkat!

Yatırım Uzmanı Enes Su, Türkiye'de şu sıralarda en garanti yatırım şeklinin gayrimenkul olduğunu belirterek gayrimenkul yatırımında dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı..

Gayrimenkul Yatırım Fonları'nda hareketli günler yaşanıyor!

Sermaye Piyasası Kurumu tarafından 2014’te piyasaya sunulan Gayrimenkul Yatırım Fonları ve Girişim Sermayesi Yatırım Fonları tarafında hareketli günler yaşanıyor.

Gayrimenkul yatırımı karşılığında vatandaşlık veren ülkeler!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Volkan Akı, gayrimenkul yatırımı yapıldığında oturum izni veren ülkelerden bahsetti. Akı, yatırımın detaylarını anlattı.

Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat etmeliyiz Haberi

Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat etmeliyiz

Geçen yılın aynı ayına göre oluşan yüzde 1'lik artış, kendi evinin sahibi olmayı planlayanların yanı sıra birikimlerini konut, arsa, dükkan veya ofis yatırımı olarak değerlendirmek isteyenlerin, gayrimenkule olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor. Rakamlar, son 5 yılda en karlı yatırım aracının da gayrimenkul olduğunu ortaya koyuyor. Ancak doğru yatırım için gözden kaçmaması gereken önemli detaylar var. 3DKonut.com'dan yapılan açıklamaya göre konut yatırımında en kritik unsur tapu. Onu lokasyon izlerken, projeden satışlarda ise sözleşme detaylarına, ruhsat durumuna ve firmanın güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor. 

Türkiye'de son iki yılda konut satışları 1 milyonun üzerinde seyrediyor. En karlı yatırım aracı olduğunu son beş yıldır kanıtlayan gayrimenkulde, alıcıların olası riskleri en aza indirmek için konut, arsa, ofis veya dükkan gibi bir taşınmazı almadan önce doğru adımlar...