Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği tam metni 2018...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 projelerini açıkladı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 yatırımlarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kuzeyşehir, Güneyşehir, Bayramlı Konut Projesi masaya yatırıldı.

Gaziantep Belediyesi İstasyon Mahallesi Projesi'ne dönüşüm ödülü!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne, İstasyon Mahallesi kentsel dönüşüm uygulamasıyla, "6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi"nde, "En İyi Sanayinin Uzaklaştırılması Dönüşüm Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye" ödülü takdim edildi...

Gaziantep Büyükşehir 200 gayrimenkulü 10 yıllığına kiraya verecek!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 200 adet muhtelif taşınmazın tamamını 10 yıllığına toplam 42 milyon 192 bin TL+KDV muhammen bedeli ile kiraya verecek. Kiralama ihalesi 27 Kasım'da yapılacak...

Gaziantep Büyükşehir'den 8 mahalleye millet kıraathanesi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri Projesi’ne destek vererek 8 mahalleye Millet Kıraathanesi kurdu.

Gaziantep Büyükşehir'den 4 yılda 41 sosyal tesis!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 41 adet sosyal tesis inşa etti.

Gaziantep Büyükşehir'den 24.3 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil İlçesi'ne bağlı Taşlıca Mahallesi'ndeki 2 arsayı ihale ile satıyor. İhale 26 Aralık'ta yapılacak..

Gaziantep Büyükşehir'den 33.9 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil'e bağlı Özgürlük ve Belkıs Mahallelerindeki 2 arsayı satıyor. İhale 21 Kasım'da gerçekleşecek...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği tam metni 2018!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği tam metni 2018...

Gaziantep Büyükşehir'den 46.5 milyon TL'ye satılık 5 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz, Tekstilkent ve Pancarlı Mahallesi'ndeki 5 arsayı ihale ile satıyor. İhale 24 Ekim'de gerçekleşecek..

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden tenis kompleksi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan tenis kompleksinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 

Gaziantep Büyükşehir'den 26.7 milyon TL'ye satılık 4 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 mahallesindeki 4 arsasını ihale ile satışa sunuyor. İhale 14 Mart'ta yapılacak..

Gaziantep Büyükşehir'den 34 sosyal tesis!

Sosyal belediyeciliğin gerekliliğin yerine getirmek adına şehir merkezlerinin yanı sıra taşra ilçeleri ve bunlara bağlı yeni mahallelerin (köylere) hizmetlerini eksik etmeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 34 sosyal tesis inşa etti.

Gaziantep Büyükşehir'den 59.3 milyon TL'ye satılık 9 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2 mahallesindeki 9 arsayı ihale usulü ile satıyor. Arsalar için ihale 15 Kasım'da yapılacak..

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği 2018 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki; plan, fen, sağlık ve sürdürülebilir çevre şartlarına uygun yapı ve yapılaşma ile projelendirmeye ve denetime ilişkin usul ve esasları belirliyor.

YÖNETMELİK
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden:

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki; plan, fen, sağlık ve sürdürülebilir çevre şartlarına uygun yapı ve yapılaşma ile projelendirmeye ve denetime ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki uygulama imar planı bulunan alanları kapsar.

Dayanak

MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılı İmar Kanunu ve 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Tanımlar

MADDE...