Gaziantep Büyükşehir İmar Yönetmeliği

Gaziantep Büyükşehir İmar Yönetmeliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte yapı ve yapılaşma ile projelendirmeye ve denetime ilişkin usul ve esaslar...

Gaziantep Büyükşehir'den 20.3 milyon TL'ye satılık 5 gayrimenkul!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Şahinbey ilçesinde bulunan 5 arsayı satışa çıkardı. Söz konusu konut alanının satış bedeli 20 milyon 353 bin TL olarak belirlendi.

Gaziantep'e imar düzenlemesi müjdesi!

Çalışmalarına devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mahalle ziyaretleri kapsamında Şehitkamil'e bağlı Seyrantepe Mahallesi’ne gitti. Mahallede yer alan taş ocağı olarak kullanılan mağaraların yıkılarak imar düzenlemesi yapılacağını da müjdeledi.

Gaziantep Büyükşehir'den 14 milyon TL'ye satılık 13 gayrimenkul!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, mülkiyetinde bulunan 13 adet gayrimenkulü 13 milyon 989 bin 338 TL'ye satıyor. Gayrimenkullerin ihalesi 13 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek...

Gaziantep Büyükşehir'den 12.3 milyon TL'ye satılık 4 gayrimenkul!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Beylerbeyi Mahallesi'nde bulunan 4 adet gayrimenkulü satışa çıkardı. Söz konusu taşınmazların satış bedeli 12 milyon 362 bin 578 TL olarak belirlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 projelerini açıkladı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2020 yatırımlarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kuzeyşehir, Güneyşehir, Bayramlı Konut Projesi masaya yatırıldı.

Gaziantep Büyükşehir'den 16.1 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şahinbey ilçesinde bulunan konut alanı imarlı 2 arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 16 milyon 119 bin 176 TL olarak belirlendi. 

Gaziantep Büyükşehir 200 gayrimenkulü 10 yıllığına kiraya verecek!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 200 adet muhtelif taşınmazın tamamını 10 yıllığına toplam 42 milyon 192 bin TL+KDV muhammen bedeli ile kiraya verecek. Kiralama ihalesi 27 Kasım'da yapılacak...

Gaziantep Büyükşehir'den 24.3 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şehitkamil ilçesi, Taşlıca mahallesinde bulunan küçük sanayi alanlarını satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satış bedeli 24 milyon 303 bin 313 TL olarak belirlendi.

Gaziantep Büyükşehir'den 8 mahalleye millet kıraathanesi!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Kıraathaneleri Projesi’ne destek vererek 8 mahalleye Millet Kıraathanesi kurdu.

Gaziantep Batalhöyük imar bekliyor!

Gaziantep Batalhöyük Fidanlık Mahallesi’nde imar sorunu çözümlenemiyor. İptal edilen Fidanlık Mahallesi’nde imar sorunu yeniden ortaya çıktı.

Gaziantep Büyükşehir'e yeşil bina sertifikası!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Hizmet Binası’na verilen Yeşil Bina Sertifikası’nı teslim aldı.

Gaziantep Büyükşehir'den 4 yılda 41 sosyal tesis!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 4 yılda 41 adet sosyal tesis inşa etti.

Gaziantep Büyükşehir'den 22.3 milyon TL'ye satılık 5 arsa!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şehitkamil ilçesinde bulunan 5 arsayı satıyor. Gayrimenkullerin satış bedeli 22 milyon 363 bin 834 TL olarak açıklandı.

Gaziantep Büyükşehir İmar Yönetmeliği

Gaziantep Büyükşehir İmar Yönetmeliği Gaziantep Büyükşehir İmar Yönetmeliği

Gaziantep İmar Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Yönetmelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki; plan, fen, sağlık ve sürdürülebilir çevre şartlarına uygun yapı ve yapılaşma ile projelendirmeye ve denetime ilişkin usul ve esasları belirliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki uygulama imar planı bulunan alanları kapsayan Yönetmelik, 3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılı İmar Kanunu ve 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümlerine dayanılarak hazırlandı.

Genel İlkeler

Uygulama imar planı olmayan veya mülkiyeti sorunlu olan alanlarda yapı ruhsatı düzenlenemez.

Alt kademe planların, üst kademe planların kesinleştiği tarihten itibaren en geç bir yıl içinde ilgili idarece üst kademe planlara uygun hale getirilmesi zorunludur. Aksi halde, üst kademe planları onaylayan kurum ve kuruluşlar, alt kademe planları en geç altı ay içinde üst kademe planlara...