Gazimağusa yıkım

Gazimağusa yıkım

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Yeniboğaziçi Belediyesi’nin Kocareis Kamp Alanı'nda yıkım yapmaması için ara emir kararı aldı.

Kıbrıs Kocareis Kamp Alanı'ndaki yıkım için ara emir!

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Yeniboğaziçi Belediyesi’nin Kocareis Kamp Alanı'nda yıkım yapmaması için ara emir kararı aldı.

Atakule'de yıkım devam edecek! Kule ne olacak?

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Ankara'nın simge yapılarından olan Atakule ile ilgili gerekli izinlerin alındığını, yıkım çalışmalarına devam edileceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla duyurdu.

Pendik genelindeki kaçak yapıların yıkım işi ihalesi 9 Ekim'de!

Pendik Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü; Pendik genelinde kaçak yapıların yıkım işini 9 Ekim 2014 tarihinde saat 11.00'de ihaleye çıkarıyor. Yıkım işi 350 günde tamamlanacak.

Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz!

Kentsel dönüşümde, riskli olarak tespit edilen yapıların belirlenen süre içerisinde yıkılması gerekiyor. Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz edilir mi? Kentsel dönüşümde yıkım kararına itiraz nasıl edilir?

Kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan verilen krediler arasında yer alan kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan yıkım kredisi veriliyor. Peki, kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Seyhan'daki 49 kaçak inşaatın yıkım ihalesi 3 Eylül'de!

Adana'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi, ruhsatsız olduğu saptanan 49 adet inşaatın yıkılması için ihale açtı. kaçak inşaatların yıkılması için 3 Eylül' de yıkım ihalesi gerçekleştirilecek...

Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi!

Kaçak yapılar idarenin kararı ile yıkılıyor. Yıkım kararı verilen kaçak yapılarda oturumun var olması halinde ne yapılır? Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi nasıl sağlanır?

16/9 sorunu yıkım yapılabilir mi? Yapılamaz mı?

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları ve açılan idari dava neticesinde silueti bozan kısımlar için yıkım kararı verildi ve bugün itibariyle de Danıştay idare mahkemesinin vermiş olduğu yıkım kararını onadı yani hukuki süreç tamamlanmış oldu...

Çatalca Belediyesi kaçak yapıların yıkım işini ihaleye çıkarıyor!

Kaçak yapıların yıkım işi Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıyor. 90 günde tamamlanacak yıkım işinin ihalesi ise 9 Eylül tarihinde Çatalca 'da gerçekleştirilecek.

Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkım töreni 14 Ağustos'ta yapılacak!

Karlıktepe Mahallesi’nde 5 katlı 10 bloklu 100 bağımsız bölümün yerinde ve deprem dönüşüm kapsamındaki yıkım töreni 14 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Burhanettin Kocamaz: Yargıdan yıkım kararı çıkarsa Denizparkı'ı başka bir yere taşıyacağız!

Burhanettin Kocamaz Denizpark için yargı sürecinden yıkım kararı çıkması halinde, Büyükşehir Belediyesi'nin tesisi ve donanımlarını başka bir yere taşıyacağını söyledi. Kocamaz, tesise 35 milyon lira harcama yapıldığını belirtti.

Isparta'da yıkım başladı!

Isparta'nın Gülistan mahallesinde Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında 'riskli yapı' ilan edilen 76 daire-8 blok binanın yıkımı gerçekleştiriliyor. Yıkım işini üstlenen şirketin sahibi Murat Karaboncuk oldu.

Gazimağusa yıkım

Gazimağusa yıkım Gazimağusa yıkım

Kıbrıs Gazimağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Yeniboğaziçi Belediyesi’nin Kocareis Kamp Alanı'nda yıkım yapmaması için ara emir kararı verdi.

Haber Kıbrıs'ta yer alan habere göre; Bugün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde KAMP-DER ile Yeniboğaziçi Belediyesi arasında görüşülen davada Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, belediyenin herhangi bir yıkım yapmasının geriye dönülemez zararlar verebileceğini belirterek bu konuda ara emri kararı verildi. 

Mahkeme ayrıca diğer konularla ilgili görüşülmesi ve Yeniboğaziçi Belediyesi'nin dinlemesi için 21 Eylül 2020 tarihine saat 10.00'da taraflara gün...