30 / 06 / 2022

Gülaylar Group otel projesi dava Gülaylar Group otel projesi ne oldu

Gülaylar Group otel projesi dava Gülaylar Group otel projesi ne oldu

Gülaylar Group, 2016'da 150 milyon dolarlık bir proje için çalışma başlatmıştı. ABD’li ortakları ile Gülaylar arasında projede sorunlar çıkınca, Türk şirket in projesi davalık oldu.

Gökmer Group İnşaat Turizm Mobilya Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gökmer Group İnşaat Turizm Mobilya Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de Engin İyem tarafından kuruldu.

Gökbey Group İnşaat Hafriyat Nakliyat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gökbey Group İnşaat Hafriyat Nakliyat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu.

İg İnternational Group İnşaat Danışmanlık Ve İhracat İthalat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İg İnternational Group İnşaat Danışmanlık Ve İhracat İthalat Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Arzu Serbest Yörük tarafından kuruldu.

Smart Group Otel Yatırım Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Smart Group Otel Yatırım Ve Ticaret Limited Şirketi Esenyurt’ta  1 milyon TL sermaye bedeli ile Haıtham A.A.S.E tarafından kuruldu.

İnşaatta maliyetler yüzde 40 arttı!

Gülman Group CEO'su Polat Gülman, inşaat maliyetlerindeki artışları değerlendirdi. Maliyetler inşaat girdilerinde yüzde 40 arttı. 

Gümüş Group İnşaat Gıda İthalat Ve İhracat Anonim Şirketi kuruldu!

Gümüş Group İnşaat Gıda İthalat Ve İhracat Anonim Şirketi Sarıyer’de  1 milyon TL sermaye bedeli  ile Ahmet    Gümüş tarafından kuruldu.

Kerim Gözalan vefat etti! 

Gözalan Group Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Gözalan hayatını kaybetti. Gözalan Group, taziye ilanı yayınladı. 

Bıg Invest Group Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bıg Invest Group Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mehmet Fethi Öner tarafından kuruldu.

Güvenka Group İnşaat Danışmanlık E-Ticaret Ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Güvenka Group İnşaat Danışmanlık E-Ticaret Ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Fatma Bozdağ tarafından kuruldu.

Salda Gölü'ne otel yapılmasına onay verildi!

Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planı onaylandı...

Gülbay Group Mimarlık Bilişim İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gülbay Group Mimarlık Bilişim İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Aykut Baygın ve Mehmet Nurettin Gülümseyen ortaklığında kuruldu.

Güven Group Emlak Danışmanlığı Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Güven Group Emlak Danışmanlığı Turizm Tekstil ve Telefon Aksesuarları Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 300 bin TL sermaye bedeli ile Mansour Zarelavasani ve Oldouz Jafarlı tarafından kuruldu.

Gül Group İnşaat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gül Group İnşaat Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Gaziosmanpaşa'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Mikail Gül tarafından kuruldu.

Gülaylar Group otel projesi dava Gülaylar Group otel projesi ne oldu Haberi

Gülaylar Group otel projesi dava Gülaylar Group otel projesi ne oldu

Türk şirketlerin gayrimenkul geliştirme projelerinde öne çıkan pazarlardan ABD’de en dikkat çeken isimdir Gülaylar Group. 1926 yılında kurulan şirket, mücevher ve kuyum alanında sektörün en önemli oyuncularından biri olsa da ABD’de yaptığı alışveriş merkezi projeleriyle de öne çıkmaya başladı. Manhattan’da uluslararası toptan altın ticareti yapan Elite Gold adlı şirketi 2000 yılında devreye alan Gülaylar, geçen yıl da 150 milyon dolarlık bir proje için çalışma başlattı. Hem de iki önemli ortakla. İşte Gülaylar Group’un bu dev projesi davalık olmuş durumda.


Önce biraz projeden söz etmek gerekiyor. ABD’li iki gayrimenkul şirketi Thor Equities ve General Growth Properties (GGP) 2014’te Gucci’den 460 milyon dolarlık bir bina satın aldı. Yaklaşık 20 bin metrekarelik bina satıştan sonra iki kısımda projelendirildi. Yarısı perakende markalarına yarısı da...