04 / 07 / 2022

Güneş Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak projesi

Güneş Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak projesi

Atatürk Üniversitesi ve KUDAKA işbirliğiyle yürütülen “Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak" proje kapsamında güneş enerji santraliyle elektrik üretimi yapılacak...

Euro için tarih verildi! O güne dikkat! Euro ne olacak? Son dakika gelişmeleri...

Euro kuru yeni haftaya değer akybederek başladı. Milyonlarca kişieuro kurunu yakından takip etmeye devam ediyor. Herkes euro için o güne odaklandı. Euro ne olacak? Euro düşecek mi, yükselecek mi? Euro kurunda son dakika haberi 28 Haziran 2022...

Altın ve gümüş yeni rekorlara koşuyor! Yatırımcılar hazır olun!

Tarihten bu güne kadar altın, yatırımcısını hiç üzmedi. Yatırımcılar altın kadar gümüş fiyatlarını da yakından takip ediyor. Uzmanlar, altın ve gümüş fiyatlarının bu sene yeni rekorlar kıracağını söylerken yatırımcılara adeta ''hazır olun'' uyarısı yaptı.

Fabrikalar rüzgar ve güneş enerjisine odaklandı! Kendini 2 yılda amorti ediyor!

Fabrikaların yeni gözdesi rüzgar ve güneş enerjisi yatırımları oldu. Üretilen enerjiyi satarak iki senede kendini amorti etmesi de fabrika sahiplerini cezbeden detaylar arasında yer alıyor.

Emtia piyasası güne hareketli başladı! Gümüşün gramı bugün ne kadar?

Yatırımcıların altından sonra en çok tercih ettiği emtialardan biri olan gümüş fiyatları yeni güne yükselişle başladı. Peki gümüş bugün kaç lira oldu? Gümüşün gramı bugün kaç lira? İşte son dakika gümüşün gram fiyatı...

Döviz piyasası güne hareketli başladı! Euro/TL güç topluyor...

FED'in faiz kararından sonra döviz piyasası yükselişe geçti. Euro/TL dün yüzde 1,35 artışla 16,35 liradan işlem gördü. Peki Euro bugün güne nasıl başladı? Euro kuru bugün kaç lira? Euro/TL yeni günde yükselişe geçti mi? İşte 19 Mart 2022 güncel euro kuru...

Dolar güne düşüşle başladı!

Küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dolar/TL yeni güne düşüşle başladı. Dolar/TL bugün 8,62 lira seviyelerinde işlem görüyor.

Dolar/TL güne yükselişle başladı!

Milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilen dolar kuru güne yükselişle başladı. Yeni haftanın dördüncü işlem gününde dolar/TL 8,56 seviyelerinde işlem görüyor.

Dolar/TL yeni güne nasıl başladı?

Dolar/TL, yeni güne yatay başlamasının ardından 8,16 seviyesinde işlem görüyor.

Altının gramı güne düşüşle başladı!

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 452 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 736 lira, Cumhuriyet altını ise 3.008 liradan satılıyor.

Dolar/TL yeni güne nasıl başladı?

Dolar/TL, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 8,36 seviyesinde işlem görüyor.

Dolar/TL güne yükselişle başladı!

Dolar/TL, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 7,96 seviyesinde işlem görüyor.

Dolar/TL yeni güne nasıl başladı?

Dolar/TL, dün Merkez Bankası'ndaki sürpriz değişim sebebiyle büyük dalgalanmalar yaşadı ve yeni güne 7.86'dan başladı. Euro/TL ise 9.40 seviyelerinde.

Dolar/TL güne 7,50 seviyelerinde başladı!

Dolar/TL, yeni güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 7,4970 seviyesinde işlem görüyor.

Güneş Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak projesi Haberi

Güneş Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak projesi

"Güneş Yeni Umutlarla Artık Daha Bir Başka Doğacak" Projesi Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Bilim Dalı Öğretim üyesi Doç.Dr. Mutlu Kundakçı ve Aşkale Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü Öğretim Görevlisi Erdal Turgut tarafından yürütülürken KUDAKA ve Atatürk Üniversitesi tarafından destekleniyor.


Söz konusu proje ile üretilecek elektrik enerjisi ile Atatürk Üniversitesi Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin elektrik ihtiyacı karşılanacağını belirten Proje Koordinatörü Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mutlu Kundakçı, Atatürk Üniversitesi ve KUDAKA'nın desteklediği projenin örnek olacağını söyledi.


Doç. Dr. Mutlu Kundakçı, Atatürk Üniversitesi'nin eş finansman olduğunu hatırlatarak, projenin KUDAKA'nın da 2014 yılı Yerel Kapasitenin Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklediğini ifade etti.

Atatürk Üniversitesi'nin eş finansman olduğu "Güneş Yeni Umutlarla...