hacizli gayrimenkulün devri

hacizli gayrimenkulün devri

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Eşimin babasından miras kaldı.Eşim borçluydu. Miras olarak kalan gayrimenkuldeki hissesine haciz tatbik edildi. Eşim de hissesini kardeşine devretti. Kardeş de hacze konu borcu ödedi ama şimdi bu parayı eşimden istiyor. Bu mümkün mü?' sorusunu yanıtladı

Bu dönemde hacizli gayrimenkul satılabilir mi? 

Koronavirüs salgını etkilerini göstermeye devam ediyor. Vatandaşlar bu süreçte, hacizli işlemlerin yapılıp yapılamayacağını merak ediyor. Peki bu dönemde hacizli gayrimenkul satılabilir mi? İşte üzerinde haciz olan işlemlere ilişkin detaylar...

Tapuya tescilli olmayan gayrimenkulün devri yapılabilir mi?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Tapuya tescilli olmayan gayrimenkulün devri yapılabilir mi?' sorusunu yanıtladı. 

Reysaş GYO 6 ildeki 9 gayrimenkulünü kiraya verdi!

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 6 ildeki 9 gayrimenkulünü kiraya verdi. Kiraya verilen gayrimenkuller Düzce, Giresun, Ordu, İzmir, Samsun ve Kocaeli'de yer alıyor.

Rönesans Gayrimenkul'ün 100 milyonluk tahvilinin kupon faizi yüzde 3,54!

Rönesans Gayrimenkul 'ün ihraç ettiği TRSRSGY21818 ISIN kodlu 100 milyon TL nominal değerli tahvilin kupon ödemesine ilişkin faiz oranı yüzde 3,54 olarak belirlendi.

Ankara Gölbaşı ve Yenimahalle'deki 28 gayrimenkulün ihale tarihi değişti!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Ankara Gölbaşı ve Yenimahalle'deki 28 gayrimenkulün ihale tarihi değişti...

Ankara'daki 24 gayrimenkulün son teklif verme tarihleri uzatıldı!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca satışa sunulan 24 gayrimenkulün son teklif verme tarihleri uzatıldı..

Ankara Yenimahalle'deki 7 gayrimenkulün ihale tarihi değişti!

Maliye Hazinesi adına kayıtlı Ankara Yenimahalle'deki 7 gayrimenkulün son teklif verme günü değişti. Yeni tarih 22 Eylül 2017 oldu..

Türker Proje Gayrimenkul'ün şirket bilgilendirme politikası revize edildi!

Türker Proje Gayrimenkul'ün Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı "Özel Durumlar Tebliği" çerçevesinde hazırlanan Şirket Bilgilendirme Politikası,Ek'teki şekliyle revize edildi.

İzmit Belediyesi 10 gayrimenkulünü ihaleye çıkarıyor!

İzmit Belediyesi, mülkiyetinde bulunan 10 gayrimenkulünü kiralamak için ihaleye çıkarıyor.

4 yıl elde tutulan gayrimenkulün satışı nasıl olur?

Hürses Gazetesi yazarı İzmir Barosu Avukatı Nazlı Gaye Alpaslan ''4 yıl elde tutulan gayrimenkulün satışı'' hakkında yazısını yayınladı.

İstanbul'da gayrimenkulün metrekare fiyatı 4 bin 500 TL’den başlıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Leyla İlhan bugünkü köşesinde "İstanbul'da gayrimenkulün metrekare fiyatı geriliyor" başlıklı yazısına yer verdi. İşte o haber...

Atakule GYO Ankara'daki gayrimenkulünün yapı kullanma belgesini aldı!

Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamada Atakule GYO Ankara'daki gayrimenkulünün yapı kullanma belgesini aldı.

Vakıflar, FETÖ'nün 1.512 gayrimenkulünü ihaleye çıkarıyor!

Vakıflar Genel Müdürü Ertem, FETÖ ile bağı bulunduğu saptandığı için kapatılan vakıflar ve bu vakıfların mal varlıklarına yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ertem, "1.512 gayrimenkulün ihalesine çıkacağız ve kiraya vereceğiz. Böylece kira elde edilecek"" dedi.

hacizli gayrimenkulün devri Haberi

hacizli gayrimenkulün devri

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Eşimin babasından miras kaldı. Kardeşleri de var. Ancak eşim işyeri nedeniyle borçluydu. Bu nedenle miras olarak kalan gayrimenkuldeki hissesine haciz tatbik edildi. Eşim de hissesini kardeşine devretti. Kardeş de hacze konu borcu ödedi ama şimdi bu parayı eşimden istiyor. Bu mümkün mü?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Eşimin babasından miras kaldı. Kardeşleri de var. Ancak eşim işyeri nedeniyle borçluydu. Bu nedenle miras olarak kalan gayrimenkuldeki hissesine haciz tatbik edildi. Eşim de hissesini kardeşine devretti. Kardeş de hacze konu borcu ödedi ama şimdi bu parayı eşimden istiyor. Bu mümkün mü?

● K.K. 

★ ★ ★ ★ ★ 

Önce genel bir bilgi vereyim. Bir gayrimenkul üzerine, malikinin borcu nedeni ile haciz tatbik edilmiş olabilir. Bu haczin...