29 / 06 / 2022

hangi bölgede gayrimenkul yatırımı yapılmalı

hangi bölgede gayrimenkul yatırımı yapılmalı

Döviz kurlarındaki son günlerde yaşanan ani dalgalanmalar bir çok sektörü etkiliyor. Dolarda yaşanan bu yükseliş gayrimenkul sektörü açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

Astaş Gayrimenkul Balmumcu projesi için düğmeye bastı!

İstanbul Balmumcu'da uzun zamandır kentsel dönüşüm hakkında çalışmalar yapılıyor. Bölgede en aktif gayrimenkul firmalardan biri ise Astaş Gayrimenkul, yeni projesine başladı!

Balıkesir Gönen'de satılık ve kiralık mülk fiyatları 2 katına çıktı!

Güney Marmara bölgesinin parlayan yıldızı olan Balıkesir Gönen'de satılık ve kiralık mülk fiyatları 2 katına çıktı. Bölgede gayrimenkul fiyatları; İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi büyük kentlerin bazı bölgeleriyle yarışır oldu.

Siirt'te 20 milyon TL'ye icradan satılık 23 gayrimenkul!

Siirt İcra Dairesi,  bölgede bulunan 23 adet gayrimenkulü 19 milyon 780 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkullerin ihalesi 14 Temmuz 2021 günü gerçekleşecek.

Karaköy Galataport ile uçuşa geçti!

Karaköy'de hayata geçirilen Galataport Projesi ile bölge gayrimenkul yatırımlarında cazibe merkezine geldi. Bölgede gayrimenkul değerleri üç kat arttı. 

İstanbul'un hangi bölgesinde kiralar yüzde 70 arttı?

Pandemi nedeniyle konutta tercihlerin değişmesi ile İstanbullular tam kapanma dönemini Adalar'da geçirmeyi tercih etti. Boş evin kalmadığı bölgede kira fiyatları yüzde 70 arttı.

Rusya'nın hangi bölgesinde kiralar Moskova'yla yarışıyor?

Yamalo-Nenets, Rusya'nın Kuzey Kutbu'na sınır, doğal kaynak zengini bölgelerden olarak dikkat çekiyor. Bölgede barınma masrafları ülke genelinden daha fazla. Kiralar Moskova ile yarışıyor.

B World Gayrimenkul Otomobil İthalat Ve İhracat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

B World Gayrimenkul Otomobil İthalat Ve İhracat Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 200 bin TL sermaye bedeli ile Behnam Shahrestanı tarafından kuruldu.

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Rusya'da konut fiyatları en çok hangi bölgede arttı?

Rusya'da emlak sektörü hareketleniyor. Yeni Moskova'da ev fiyatları 20 milyon ruble (268 bin dolar) barajını geçti.

Deprem sigortasına en çok talep hangi bölgede?

Büyük can ve mal kaybına sebep olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nden sonra zararların en aza indirgenmesi için getirilen Zorunlu Deprem Sigortası, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'inde var.

Bızztowers Gayrimenkul Limited Şirketi kuruldu!

Bızztowers Gayrimenkul Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Arslan Ahmed Alvı tarafından kuruldu.

Pandemiyle konut satışında bu yıl hangi bölge yükselişe geçti?

GABORAS Gayrimenkul Borsası verilerine göre, Ocak ayında gerçekleşen 70 bin 587 adetlik konut satışı, son 5 senenin aynı dönemine göre gerçekleşen konut satış ortalamasının yüzde 24 gerisinde kaldı. Pandemiyle konut satışında bu yıl hangi yükselişe bölge geçti?

İzmir'de hangi bölge yerleşime kapatıldı?

Prof. Dr. Hasan Sözbilir, 30 Ekim'de, Seferihisar açıklarında yaşanan 6.9'luk yıkıcı deprem sonraısnda sıcak suyun çıktığı Gülbahçe fayının deprem üretme riski taşıması sebebiyle bölgede yapılaşma yasağı getirildiğini, bunun da İzmir için ilk olduğunu söyledi.

hangi bölgede gayrimenkul yatırımı yapılmalı Haberi

hangi bölgede gayrimenkul yatırımı yapılmalı

Dünyanın 1 numaralı gayrimenkul danışmanlık firması Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, son günlerde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaların gayrimenkul sektörüne etkisini değerlendirdi. “Doların yükselişi piyasalarda endişe yaratırken, bu ortamda artan konut satışları ile yüzleri güldürüyor” diyen Taş, bu yılın başından bu yana yükseliş eğiliminde olan ve dün 2.95 seviyesini de aşan dolar, gayrimenkul alacakları harekete geçirdiğini kaydetti. Taş, “Ellerinde bulunan doları bozdurmaya başlayanlar, piyasaya hareket getirmeye başladı. Özellikle yabancı yatırımcılar bu ortamda avantaj sağlıyor. Kurdaki artışın konut sektörünün yüksek sezonuna denk gelmesi de gayrimenkul sektörüne fayda sağlayacak” açıklamasını yaptı.


Sektörün 2016 yılına iyi başladığını belirteren Dr. Gökhan Taş, şu bilgileri verdi: “Geçtiğimiz yıl gayrimenkul sahibi olanlara 1 milyon 289 bin kişi daha eklenirken en fazla emlak alınan kent...