27 / 03 / 2023

Hatay yatırımları

Hatay yatırımları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hatay'da 15 yılda yapılan yatırım miktarının 3 milyar 200 milyon TL'ye ulaştığını söyledi.

DSİ'den Hatay'a 213 milyon TL'lik yatırım!

DSİ'nin Hatay’da inşa edeceği 12 tesisin temeli atıldı. 213 milyon liralık yatırımla inşa edilecek tesisin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tarafından atıldı.

Hatay'da 12 tesisin temeli bugün atılacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Hatay'a 187 milyon TL'lik 16 müjdeyle geldik ve daha önce Hatay'a geldiğimde 57 müjde vermişim." dedi.

Hatay'ın caddeleri yenileniyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde yıpranan yol ve caddelerde sürdürdüğü bakım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Hatay'ın altyapı sorunları çözülüyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler il genelinde yeni yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.  

Hatay Altınözü'ne çok amaçlı salon inşa ediliyor!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığınca il geneli yapımı süren ‘Çok Amaçlı Salon’ projesinin bir yenisi Altınözü ilçesinde hayata geçiriliyor.

Hatay'ın milyonluk projeleri tam gaz ilerliyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Asi Nehri ve Akdeniz’e dökülen diğer derelerin temiz olması için arıtma tesisi inşaatı projesi çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay yenilenen yollarla nefes alıyor!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığı, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın çalışma disipliniyle gerçekleştirilen yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarıyla halka ulaşımda rahat bir nefes aldırıyor.

Hatay’ın en büyük altyapı projesi hayata geçiyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), "50 yılın İçmesuyu Seferberliği" projesi çerçevesinde başlattığı Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı’nda hat döşeme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Hatay İskenderun'un altyapısı yenileniyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kanalizasyon hatlarının mevcut kapasitesini arttırma adına projeler geliştirildiğini duyurdu.

Hatay Antakya'da kaldırım çalışmaları başladı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Fen işleri Daire Başkanlığı ekipleri il genelinde başlattığı kaldırım çalışmaları ve bordür taşı döşeme çalışmaları kapsamında Antakya ilçesine bağlı Ürgen Paşa Mahallesi’nde estetik kaygı gözeten çalışmalar gerçekleştiriyor.

Hatay Defne'nin altyapısı yenilendi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kanalizasyon hattı olmayan cadde ve sokaklar için hazırladığı projeleri uygulamaya geçirmeye devam ediyor.

Hatay'ın yolları yenileniyor!

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın öncülük ettiği il genelindeki yol yapım, bakım ve onarım seferberliği kapsamında HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri özverili çalışmalar gerçekleştiriyor.  

Lütfü Savaş geleceğin projelerini anlattı!

Hatay’ı ulaşımdan altyapıya; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerden sosyal yardımlaşma projelerine kadar hak ettiği değere ulaştıran Hatay Büyükşehir Belediyesi gösterdiği çaba ve çalışma disipliniyle adından başarıyla söz ettiriyor.

Hatay Haraparası'nda kentsel dönüşüm başlayacak!

Haberürk yazarı Esra Boğazlıyan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile röportaj gerçekleştirdi. Savaş, ''Haraparası Mahallesi’nde kapsamlı bir kentsel dönüşüm çalışması başlatacağız'' diye konuştu.

Hatay yatırımları Haberi

Hatay yatırımları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hatay Valisi Erdal Ata'yı ziyaretinde yaptığı açıklamada, bakanlığının Hatay'da 15 yılda yapılan yatırım miktarının 3 milyar 200 milyon lira olduğunu vurguladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Arslan Hatay'daki yatırımlar ve yapılacak projeler hakkında konuştu. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin komutanından erine kadar bu harekatta zor bir işi başardığını belirten Arslan, "Kar, kış, her türlü zor şartlar altında çok başarılı bir operasyon yürüyor. Nitekim bu operasyon çerçevesinde imha edilen birçok PYD'nin, PKK'nın, YPG'nin, DEAŞ'ın özellikle üssü var, birçok imha edilen yeri var, 400 üzerinde de yine hakeza terör örgütü mensuplarından özellikle etkisiz hale getirilenler var." dedi.

Arslan, vatandaşın verdiği desteğin yanı sıra bakanlık olarak da Karayolları Genel Müdürlüğünün iş makineleriyle  harekata katkı sağlandığını vurgulayarak, "Onların yolunu açmak,...