Havaray ilk ne zaman İstanbul gündemine geldi

Havaray ilk ne zaman İstanbul gündemine geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin imar planlarına işlediği havaray hattı projesinin 1964 yılında dönemin Belediye Başkanı Haşim İşcan'a teklif edilmiş, İşcan da olumlu karşılamış... İşte Emlakkulisi.com tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın ort

Konut kredisi faizleri Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberlerini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?

Konut kredisi faizleri Temmuz'un ilk haftasında ne oldu?

Ev ve araba almak isteyen vatandaşlar, kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberlerini merak ediyor. Peki konut kredisi faizleri Temmuz'un ilk haftasında ne oldu?

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'ne ilk günde bin başvuru!

Ziraat Bankası öncülüğünde başlatılan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'ne ilk günde binden fazla başvuru geldi. Yeni kredi paketi tüketiciye birçok avantaj sunuyor. Enflasyonun düşmesi durumunda kredi faizleri de düşüyor. 

Ankara Millet Bahçesi'ne ilk kazma vuruldu!

Avrupa'nın en büyük parkı olma özelliğine sahip Ankara Millet Bahçesi’ne ilk kazma vuruldu. 633 bin 601 metrekare üzerinde inşa edilecek projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği belli oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan mega projelerle ilgili açıklamalar yaptı. Arslan açıklamasında 3. Havalimanı'na ilk uçağın ne zaman ineceği açıkladı. 

İstanbul’un ilk havaray ihalesinde 4 firma devre dışı kaldı!

İstanbul’un ilk havaray ihalesi gerçekleşti. 12 Ocak'ta gerçekleşen Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı'nın ihalesine 7 firma katıldı. İtirazlar sonucunda toplam 4 firma devre dışı kaldı.

Vergi yapılandırma ilk taksit ne zaman ödenecek 2016?

6736 sayılı Kanun ile borçlu vergi mükellefleri 25 Kasım 2016 tarihine kadar müracaat ederek yapılandırmadan faydalandı. Peki, vergi yapılandırma ilk taksit ne zaman ödenecek 2016?

Bayrampaşa Cezaevi’ne ilk kazma ay sonunda vuruluyor!

2009’da yıkılan Bayrampaşa Cezaevi’ne ilk kazma bu ay sonunda vuruluyor. Maliyeti 1 milyar TL olan projede devlet hastanesi, okul, cami ve yer altı otoparkı yapılacak.

Çanakkale 1915 Köprüsü'ne ilk kazma 18 Mart'ta vurulacak!

Başbakan Binali Yıldırım Çanakkale Boğazı'na yapılacak köprü için resmi sürecin başladığını belirtti. Yıldırım, 1915 Köprüsü'ne ilk kazmanın 18 Mart 2017'de vurulacağını belirtti.

İlk konut devlet desteği ne zaman alınacak?

Konut devlet desteği uygulaması 26 Ağustos 2016 tarihinde başladı. Böylece, konut devlet yardımı için hesap başvuruları da kabul edilmeye başlandı. Peki ilk konut devlet desteği ne zaman alınacak?

A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi'ne sahip ilk konut İstanbul'da tamamlandı!

Türkiye'nin kentsel dönüşüm kapsamında tasarlanan ve 'Konutlarda Enerji Verimliliği Finansman Programı' (TuREEFF) fonuyla desteklenen, ilk 'A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi'ne sahip konut projesi, İstanbul'da tamamlandı.

Değer artış vergisi ilk taksiti ne zamana kadar ödenir?

Gayrimenkulünü geçtiğimiz sene satan kimseler, 2016 yılında vergi mükellefi olabiliyor. Ödemeler Mart ayı ile başladı. Peki, değer artış vergisi ilk taksiti ne zamana kadar ödenir?

Çevre temizlik vergisinin ilk taksiti ne zamana kadar ödenir?

Çevre temizlik vergisi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. İlk taksit ödemeleri Mart ayı ile birlikte başladı. Peki, çevre temizlik vergisinin ilk taksiti ne zamana kadar ödenir?

Havaray ilk ne zaman İstanbul gündemine geldi Haberi

Havaray ilk ne zaman İstanbul gündemine geldi
Havaray projesinin İstanbul Belediyesi'nin ve kentin gündemine bundan 50 yıl önce 1964 yılında da geldiği ortaya çıktı. 


Emlakkulisi.com Haber Merkezi'nin tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın ortaya çıkardığı habere göre; Alman Krupp firması, 1964 yılında dönemin İstanbul Belediye Başkanı  Haşim İşcan'a 'havai metro' teklifinde bulunmuş, İşcan da projeyi müspet karşılamış. 1964 yılında teklif edilen havarayın elektrikle çalışması ve lastik tekerlekli olması öngörülmüş...


Haberin devamı için tıklayın!


Emlakta nostalji haberleri için...