hayri atak kim

hayri atak kim

Norveç'te planlarını Türk mimar Hayri Atak'ın çizdiği otel için tartışmalar devam ediyor. 

Norveç'te yer çekimine meydan okuyan otel! 

Norveç'te planlarını Türk mimar Hayri Atak'ın çizdiği otel için tartışmalar devam ediyor. 

Emlak alım satım vergisini kim öder?

Konut, arsa, dükkan ya da tarla gibi gayrimenkullerin tapu işlemleri için Tapu Müdürlüğü sunduğu hizmet karşılığında tapu alım satım harcı talep ediyor. Peki, emlak alım satım vergisini kim öder?

Hayri Yazıcı böbrek nakli ameliyatı oldu!

Grand Yazıcı Otelleri'nin sahibi Hayri Yazıcı, uzun süredir böbrek yetmezliği ile mücadele ediyordu. Üç hafta önce Şişli'deki Memorial Hastanesi'ne yatan Hayri Yazıcı böbrek nakli ameliyatı oldu...

Tapu harcını kanunen kim öder?

Taşınmaz mal alım satım işlemlerinin eksiksiz gerçekleşebilmesi için gerekli belgelerin temin edilmesi ve tapu harcının ödenmesi gerekiyor. Peki, tapu harcını kanunen kim öder? İşte yanıtı..

Kapıcı tazminatı kim öder?

Kapıcıya ödenecek tazminat, 4857 sayılı İş Kanunu esaslarına göre hesaplanıyor. Kapıcı giderlerine tüm maliklerin eşit olarak katılmaları gerekiyor. Peki, kapıcı tazminatı kim öder? Malik mi kiracı mı?

Grand Yazıcı Otelleri'nin sahibi Hayri Yazıcı'nın sağlık durumu iyi!

Sabah Gazetesi'nden Bülent Cankurt'un köşe yazısına göre; hafta sonu Grand Yazıcı Otelleri'nin sahibi Hayri Yazıcı ile ilgili tatsız bir haber kulağıma çalındı. Yazıcı'nın bir böbreğinin iflas ettiği, bağışıklık sistemi çöktüğü için zatürreye yakalandığı

Havvanur Yurtsever kim?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. yönetim kurulunda, "Kesinleşmiş Bağımsız Üye Adaylığı" kabul edilen Havvanur Yurtsever kim? İBB Meclis üyesi olan Havvanur Yurtsever'in özgeçmişi...

Kim Kardashian Kaplumbağa Adası'nı satın alacak!

Kim Kardashian Avustralya'da ada alma hazırlığında.5 milyon dolar değer biçilen Queensland'daki Kaplumbağa Adası'nı satın almak için girişimde bulunan Kardashian adaya kızı North için oyun parkı inşa etmek istiyor.

Sit alanını kim ilan eder?

Tarih öncesinde yaşayan medeniyetler hakkında bilgilere ulaşabileceğimiz alanlara sit alanları deniyor. Sit alanları koruma altında oluyor. Peki, sit alanlarını kim ilan eder? İşte, sit alanlarının tespiti!

BİM'in sahibi kim?

1995 yılında hayatımıza giren Birleşik Mağazalar A.Ş. veya kısaca BİM mağaza sayısı ve yıllık ciro bakımından Türkiye'nin en büyük perakende kuruluşu. Peki BİM'in sahibi kim?

Yapı kullanma iznini kim alır?

Yapı kullanma izni, ruhsatlı binalar için, yapının ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlandığını gösteren belediyenin ilgili birimleri tarafından düzenlenen belge olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Yapı kullanma iznini kim alır?

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü istifa etti mi?

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün istifa ettiğine dair sosyal medyadaki iddialar doğru mu? Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül ile sorunlar yaşadığı iddia edilen Hayri İnönü istifa etti mi? İnönü, Twitter'dan cevap verdi...

Kim Kardashian kızına ada satın alıyor!

Kim Kardashian şimdi de Avustralya'da ada alma hazırlığında. 5 milyon dolar değer biçilen Queensland'daki Kaplumbağa Adası'nı satın almak için girişimde bulunan Kardashian adaya kızı North için oyun parkı inşa etmek istiyor.

hayri atak kim Haberi

hayri atak kim

Norveç'in turistik bölgesi Preikestolen bölgesinde yaşayanlar dağ yamacına yapılacak otel inşaatını tartışıyor. Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre, Türk mimar Hayri Atak'ın planlarını çizdiği otel için izin başvurusu yapıldı. Oteli beğenmeyenler olduğu gibi yerçekimine meydan okuyan tasarımı destekleyenler de var. 

604 metre yükseklikte 

Otel, 604 mertre yükseklikteki şeffaf hacuzlai doğayla iç içe yüzme keyfi vaadediyor. Yamaca gömülü yapılacak otel üç katlı...