Hazine ve Maliye Bakanlığı İmamoğlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı İmamoğlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ekrem İmamoğlu'nun metro iddialarına yanıt verdi. Yapılan açıklamada "Bu yıl ocak ayında, İBB'nin, Bakanlığımıza sunulmuş ya da reddedilmiş herhangi bir kredi onay talebi olmamıştır." ifadeleri yer aldı.

Hazine'den 1,5 milyar liralık kira sertifikası borçlanması!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, haziran-ağustos döneminde 61,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 82 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek. Haziran ayındaki iç borçlanmanın 1,5 milyar lirası kira sertifikasından oluşacak.

AVM ve perakendeciler arasında 'kira' kavgası!

AVM ve perakendeciler arasında oluşan kira sorunlarının önüne geçilmesi için gözler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a çevrildi. BMD ve AYD üyeleriyle görüşen Albayrak'ın kira tartışmalarına son vermek için atacağı adımlar heyecanla bekleniyor.

Hazine kira sertifikası ve bono ihracı gerçekleştirecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 27 Mayıs valörlü, 6 ay (182 gün) vadeli kira sertifikası doğrudan satış şeklinde ihraç edilecek...

Berat Albayrak'tan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başakşehir'de hizmete açılan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin açılışıyla ilgili Twitter hesabı üzerinden mesaj yayımladı.

Hazine haftaya avro ve dolar cinsinden kira sertifikasıyla DİBS ihraç edecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kurumsal yatırımcılara yönelik avro ve dolar cinsinden devlet iç borçlanma senedi (DİBS) ile kira sertifikası ihracı yapacak.

Hazineden altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kurumsal yatırımcılara yönelik olarak altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı yaptı.

Hazine yarın kuponsuz tahvil ihalesi gerçekleştirecek! 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, internet sitesinden yarın tahvil ihalesi gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Hazine yaklaşık 11 milyar lira borçlandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği bono ve tahvil ihalelerinde 10 milyar 929,9 milyon lira borçlanmaya gitti.

Hazine kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yarın bir ihale ile kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Hazine yarın 2  yeni ihale ihracı gerçekleştirecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 yeni ihale gerçekleşecek. ilk ihalede 5 ay  (161 gün) vadeli, kuponsuz hazine bonosu, İkinci ihalede ise 7 yıl (2380 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli  değişen faizli devlet tahvili ihracı gerçekleşecek.

Hazine 3 ihale ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından haftaya 3 ihale ve kira sertifikası ihracı yapılacak.

Hazineden altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 8 bin 707 kilogram altın karşılığı altın tahvili ve 6 bin 772 kilogram altın karşılığı altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Hazineden altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kurumsal yatırımcılar için altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç edecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı İmamoğlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı İmamoğlu Hazine ve Maliye Bakanlığı İmamoğlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Bakanlığın, kredi talebini reddettiğine yönelik konuşmalarına ilişkin açıklama yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, yapılan açıklamada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün yaptığı konuşmasında, "2020'de, özellikle kredi imkanı sağladığımız bazı metro hatlarıyla ilgili de talep açmıştık. Bizim krediyi harekete geçirebilmemiz için Hazine onayı gerekiyor. 3 hatla ilgili bizim bu talebimiz reddedildi ocak ayının ilk haftası." ifadelerinin kullandığı belirtildi.

Söz konusu dönemde konuyla ilgili bir talebin olmadığının bildirildiği çıklamada, "Bu yıl ocak ayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Bakanlığımıza sunulmuş ya da Bakanlığımız tarafından reddedilmiş herhangi bir kredi onay talebi olmamıştır." ifadeleri yer aldı.

Yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Hazine ve Maliye Bakanlığından talep edilen Hazine garantisiz dış borçlanma izinlerin verildiğine dair ise şu bilgiler...