10 / 08 / 2022

Hisseli ev nasıl kiraya verilir

Hisseli ev nasıl kiraya verilir

Taşınmaz mal kiralamalarında kira bedelinin belli bir miktarı aşması halinde kiranın banka üzerinden ödenmesi gerekiyor. Peki, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı? İşte yanıtı..

Hisseli tapu nasıl bölünür? Hisseli tapu ayırma işleminde yapılması gerekenler...

Hisseli tapu ayırma işlemi genellikle miras kalan tarla ve arsalar için hak sahipleri tarafından yapılmaktadır. Hisseli tapu nasıl bölünür? Hisseli tapu ayırma işleminde yapılması gerekenler nelerdir? İşte ayrıntılar

Bankadan ev nasıl alınır?

Bankadan satışa çıkarılan evleri almak isteyen vatandaşlar, bankadan nasıl ev alabileceğini araştırıyor. Peki, bankadan nasıl ev alınır? İşte detaylar...

TOKİ'den ucuz ev nasıl alınır?

TOKİ ülke genelinde dar gelirli aileleri ev hayaline kavuşturmaya devam ediyor. Peki TOKİ'den nasıl ev alınır? TOKİ'den ev alırken nelere dikkat edilmeli.

Tasarruf finansman sistemiyle nasıl ev nasıl alınır?

Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemiyle nasıl ev nasıl alınır?

TOKİ'den ev nasıl alınır?

TOKİ'den ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden TOKİ'den nasıl ev sahibi olacağının yollarını araştırıyor. Peki, TOKİ'den nasıl ev sahibi olunur? İşte detaylar...

Ev alacaklar dikkat! Faizsiz ev nasıl alınır? 

Banka kredisi ile ev almak istemeyen vatandaşlar faizsiz ev nasıl alınır sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, faizsiz ev nasıl alınır? İşte detaylar...

Kredi borcu olan ev nasıl satılır?

Türkiye’de konut kredilerinin vadeleri 20 yıla kadar uzadığı için bu süre içinde evi satmak isteyenler ne yapacaklarını tam olarak bilmiyor. Peki, üzerinde bankanın ipoteği bulunan ev, nasıl satılır? Bunun birkaç yöntemi var...

Miras kalan dubleks ev nasıl paylaşılır?

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun ''Miras kalan dubleks ev nasıl paylaşılır?'konulu sorusunu yanıtladı. 

Kredili ev nasıl alınır?

Kredili konut alımlarında, borç tamamen bitene kadar, ev ipotekli oluyor. Peki, kredili ev satışa konu olabilir mi? Kredili ev nasıl alınır? İşte yanıtı..

Türk insanı nasıl kolayca ev sahibi olabilir?

Dünya Gazetesi Ekonomi yazarı Leyla İLHAN, bugünki köşesinde ''Türk insanı nasıl kolayca ev sahibi olabilir'' başlıklı yazısına yer verdi ve gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. İşte, Leyla İLHAN'ın yazısı..

Emekliler TOKİ'den nasıl ev alabilir?

54 şehirde konut üretim çalışmalarına devam eden TOKİ, 20 bin emekliyi ev sahibi yapmak için düğmeye bastı. Peki emekliler TOKİ'den nasıl ev sahibi olabilir?

Ucuz ev nasıl alınır?

Uygun vadeler ve fiyatlar ile satışa sunulan birçok proje ile kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Peki uygun fiyata ev nasıl alınır?

5 maddede sertifikayla nasıl ev alınır?

Konutta metrekare yani ‘pay’ satışına imkan veren gayrimenkul sertifikası, inşaat firmasına faizsiz finansman sağlayacağı için yüzde 20 daha ucuza ev sahibi yapacak. Peki sertifikayla nasıl ev alınır?

Hisseli ev nasıl kiraya verilir Haberi

Hisseli ev nasıl kiraya verilir

Hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı?

29 Temmuz 2008 tarihinde 26951 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 268 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği gereğince kira bedelinin belli bir miktarı aşması halinde kiranın banka üzerinden ödenmesi gerekiyor.


Kiranın bankadan ödenmesi ile ilgili tebliğ esasları şu şekidle sıralanıyor:

"-Konutlarda, her bir konut için aylık 500 YTL ve üzerinde kira geliri elde edenlerin,          

- İşyerlerinde, işyerini kiraya verenler ile kiracıların


kiraya ilişkin tahsilat ve ödemelerinin 1/11/2008 tarihinden itibaren banka veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen belgelerle tevsik edilmesi zorunluluğu getirilmiştir."


Peki, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılır mı?


Kira bedeli, hisseli evin kira bedeli hissedarlardan birinin hesabına yatırılabiliyor. Peki, hisseli gayrimenkulün kiraya verilmesi halinde, kira tutarlarının hissedarlardan...