Hollanda konut inşaatı

Hollanda konut inşaatı

Hollanda'da çiftliklerde 53 milyar kilogramlık inek gübresinin, konut inşaatında kullanılması planlanıyor. Öğrencilerin geliştirdiği bir proje ile her sene boşa giden gübrelerin değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Hollanda'da konut inşaatları için yeni plan!

Hollanda'da çiftliklerde 53 milyar kilogramlık inek gübresinin, konut inşaatında kullanılması planlanıyor. Öğrencilerin geliştirdiği bir proje ile her sene boşa giden gübrelerin değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Rusya'da inşaat malzemelerinin fiyatları konut sektörünü nasıl etkileyecek?

Sayıştay yetkilisi Nayalya Trunova, inşaat malzemelerinin fiyatlarını değerlendirdi. Nayalya Trunova, "İnşaat malzemelerinin fiyatları artıyor, fakat şirketler kredileri eski fiyatlardan aldılar. Bu durum, konut inşaat sektörüne olumsuz yansıyabilir” dedi.

2022 konut inşaat maliyet bedelleri!

2022'de uygulanacak inşaat maliyet bedelleri bugün itibariyle resmen belli oldu. İşte 2022 konut inşaat maliyet bedelleri...

Konut inşaat maliyet bedelleri 2022!

2022 yılında uygulanacak inşaat maliyet bedelleri bugün belli oldu. İşte konut inşaat maliyet bedelleri 2022...

Rusya’da konut inşaatı Ekim'de 55 milyon metrekareye düştü!

Rusya’da 2020 yılının 10 ayında konut inşaatı 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 1,1 düşerek, 55 milyon metrekareye geriledi.

Antalya Konyaaltı'nda kamu arazisindeki lüks konut inşaatı için suç duyurusu!

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi’nde 1980 öncesinde üniversite alanı olarak kamulaştırılan sonrasında 30 Temmuz 2018'de Millet Bahçesi yapılması sebebiyle önce TOKİ’ye, oradan da özel bir inşaat şirketine satılan alanda lüks konut ve iş yeri inşaatı yapımı sürüyor...

Kazakistan'da konut inşaatı yatırımları yüzde 25,2 arttı!

Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve küresel ekonomik krizin etkisine rağmen konut inşaatı yatırımları yüzde 25,2 arttı!

Giresun TOKİ konut inşaatı başladı!

TOKİ; Giresun Dereli'de sel felaketinden büyük zarar gören vatandaşlar için konut inşaat çalışmalarına başladı.

Konut inşaat maliyet bedelleri 2021!

2021 yılında uygulanacak inşaat maliyet bedelleri bugün belli oldu. İşte konut inşaat maliyet bedelleri 2021...

Konut inşaat maliyet bedelleri 2021!

2021 yılında uygulanacak inşaat maliyet bedelleri bugün belli oldu. İşte konut inşaat maliyet bedelleri 2021...

1 Nisan-12 Temmuz tarihleri arasında 658 konut inşaatı şirketi kuruldu!

1 Nisan-12 Temmuz tarihleri arasındaki yaklaşık 3.5 aylık sürede en fazla sayıda firma kurulan 3 sektör, 957 firma ile ‘perakende ticaret’, 658 firma ile ‘konut inşaatı’ ve 522 firma ile ‘bilgi teknolojileri’ oldu.

Karadağ'da otel ve konut inşaatı alanlarında ciddi gelişmeler öngörüyoruz!

Karadağ ve Türkiye arasında önemli fırsatlar gördüğünü belirten Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Karadağ İş Konseyi Başkanı Naser Alim özellikle de turizm, tarım ile otel ve konut inşaatı alanlarında ciddi gelişmeler öngördüklerini dile getirdi.

Konut inşaat maliyet bedelleri 2020!

2020 yılında uygulanacak inşaat maliyet bedelleri açıklandı. İşte konut inşaat maliyet bedelleri 2020...

Hollanda konut inşaatı Haberi

Hollanda konut inşaatı

Amsterdam Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu öğrencilerinin "tezekten evler" projesi, Hollanda'nın Eindhoven kentinde gerçekleştirilen "Tasarım Haftası"nda ön plana çıkan çalışmalardan biri oldu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Hollanda'da çiftliklerde 53 milyar kilogramlık inek gübresinin, konut inşaatında kullanılması planlanıyor.

Öğrencilerin geliştirdiği bir proje ile her sene boşa giden gübrelerin konut inşaatında kullanımı amaçlanıyor. Bu şekilde, Hollanda'daki azot salımının en önemli sebeplerinden biri ortadan kalkarken inşaat maliyetleri de büyük oranda düşecek. 

Tasarım haftası için, Hollanda'nın en bilinen sosyal problemlerinden birini seçmek isteyen Doris Hondtong ve iki arkadaşı, azot salımının en önemli sebeplerinden biri olan inek gübresi ile neler yapılabileceğini değerlendirdi.

Hollandalı öğrenciler, bir taşla birçok kuş vurmak amacıyla tezekten konut projesini geliştirdi. Doris Hondtong projeyi, "Bunu bir yapı malzemesi olarak kullanarak bir taşla...