ığdıra mart ayında kaç fidan dikildi

ığdıra mart ayında kaç fidan dikildi

Orman İşletme Şube Müdürü Hasraf Aka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin farklı bölgelerinde 6 çeşitten oluşan 300 bin fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek, yapılan bu çalışmayla toprak erozyonunu önlemeye çalıştıklarını anlattı.

ABD'de konut fiyatları Mart ayında yüzde 4,4 arttı!

ABD'de S-P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, Mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 arttı.

Mart ayında 32 bin kişi ilk defa konut kredisi kullandı!

TBB Risk Merkezi'nin "Mart 2020 Bülteni" yayımlandı. Buna göre, bireysel kredilerin yüzde 33'ünü konut kredilerinden oluştu. Mart ayında ise 32 bin kişi ilk defa konu kredisi kullandı...

Mart ayında kiralar yüzde 0,4 arttı!

Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, mart ayında Türkiye genelinde konut satışlarının yüzde 0,9 kiraların ise yüzde 0,4 arttığını belirtiyor.

Almanya'da Mart ayında inşaat üretimi yüzde 1,8 arttı!

Almanya'da Mart ayında tüketim malları üretimi yüzde 7,5 düşerken sanayi dışında inşaatta bir önceki aya göre yüzde 1,8 artış görüldü.

ABD'de yeni konut satışları Mart ayında yüzde 15,4 azaldı!

ABD'de yeni konut satışları, Mart ayında yüzde 15,4 azalışla 627 bine geriledi ve beklentinin üzerinde düşüş gösterdi

Çanakkale’de Mart ayında 931 konut satıldı!

TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü tarafından son paylaşılan verilerde, Çanakkale’deki konut satışı gerçekleşti. Çanakkale’de koronavirüse rağmen, geçtiğimiz Mart ayında 931 konut satıldı.

Mart ayında 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu!

Mart ayında ülke genelinde 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu. Yılın ilk çeyreğinde ise 341 bin konut satışı gerçekleşti. Koronavirüs salgını 11 Mart’ta görüldüğü için geçen ay yapılan konut satışlarına etkisi sınırlı kaldı.

Karaman’da Mart ayında 221 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre; Karaman’da 2020 yılı Mart ayında 221 konut satışı gerçekleşti.

Mart ayında inşaat malzemeleri endeksinde fiyat hareketi görülmedi! 

İTO Şubat 2020 fiyat indeksi sonuçlarına göre, Mart ayında bir önceki aya göre inşaat malzemeleri grubunda fiyat hareketi yaşanmadı...

Açlık ve yoksulluk sınırı mart ayında yükseldi!

Açlık ve yoksulluk sınırı mart ayında yükseldi. Türk-İş'in araştırmasına göre, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 345, yoksulluk sınırı ise 7 bin 639 liraya çıktı. Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 2 bin 847 lira 14 kuruş.

Mart ayında konut kredisi faizlerini düşüren bankalar!

Bankaların konut kredisi faizleri 2019 yılının ikinci yarısı itibariyle ekonomideki dengelenme ile hızla düştü. Peki Mart ayında konut kredisi faizlerini düşüren bankalar hangileri? İşte konut kredisi faizlerini düşüren bankalar ...

Zonguldak’ta Mart ayında 471 konut satıldı!

TÜİK Zonguldak Bölge Müdürü Ercan Çelik'in açıkladığı verilere göre; Zonguldak’ta Mart ayında 471 konutun satışı gerçekleşti.

Galataport 2020'nin Mart ayında açılacak!

Galataport Projesi'nin yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, projenin Türkiye'nin en büyük cruise alanlarından biri olacağını ve 2020'nin mart ayında açılacağını belirtti.

ığdıra mart ayında kaç fidan dikildi

ığdıra mart ayında kaç fidan dikildi ığdıra mart ayında kaç fidan dikildi


Doğu'nun Çukurovası olarak nitelendirilen Iğdır'a bir ayda 300 bin fidan dikildi.


Orman İşletme Şube Müdürü Hasraf Aka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin farklı bölgelerinde 6 çeşitten oluşan 300 bin fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek, yapılan bu çalışmayla toprak erozyonunu önlemeye çalıştıklarını anlattı.


Özellikle meyve ağaçlarına yönelik çalışma yaptıklarını vurgulayan Aka, yağmurun da kendileri için büyük şans olduğunu, fidanların can suyunu direk yağmurdan aldığını söyledi.


Aka, Iğdır'ın Doğu Anadolu Bölgesi'nde önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:


"Biz müdürlük olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. 14 kişilik ekiple her gün farklı yerlerde fidan dikim çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamız aralıksız devam ediyor. Son bir ay içerisinde 300 bin fidan diktik. Bu ağaçlandırma çalışmamız ile toprak erozyonunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Iğdır Ovası'nın dışında kırsal...