inşaat sektörü büyüyecek mi

inşaat sektörü büyüyecek mi

Yeni Haber Gazetesi köşe yazarı olan Sedat Dönmez bugünkü yazısında inşaat sektörünü ve sektördeki krizi anlattı. İşte o yazı....

İnşaat sektöründe yüzde 12 büyüme bekleniyor!

Türkiye'nin iç piyasa hacmi 50 milyar doları aşan inşaat malzemelerinde, yılın ilk yedi ayında 18.87 milyar dolara ulaşan ihracatta 25 milyar dolar hedefleniyor.

İstikrar inşaat sektörünü hızla büyütecek!

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, inşaat sektörünün ekonomik ve siyasi istikrarı yakalamış bir ülkede daha güçlü bir yapıda yoluna devam edeceğini belirterek "Bu da bizi yatırım yapmaya teşvik edecek" dedi.

Levent Gökçe: İnşaat sektörü 2014 yılında yüzde 10 büyüyecek!

Levent Gökçe, 2013'ün kendileri açısından iyi bir yıl olduğunu belirterek, "Yeni ürünlerimiz, yeni fabrikalarımız ve güçlü dağıtım ağımız sayesinde sektörün büyümesinin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik" dedi.

Dündar Yetişener: İnşaat sektörü 2014'te yüzde 5 büyüyecek!

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Yetişener: "Son 6 çeyrektir küçülen özel sektör inşaat harcamaları üçüncü çeyrekte yüzde 7,5 oranıyla yeniden büyüme sürecine girdi. Bu büyüme yılın son çeyreğinde de devam ediyor"

İnşaat sektörü bu yıl yüzde 5 büyüyecek!

TMB yeni 3 aylık İnşaat Sektörü Analizi’ni yayımladı. Analizde 2016 yılında inşaat sektöründe büyümenin yüzde 4.0-5.0 aralığında seyredebileceği, süreçte finansman koşulları ve yatırım düzeyinin etkili olacağı değerlendirilmektedir” denildi.

Körfez yatırımcısı Türk inşaat sektörü için önemli!

Beyttürk İnşaat, 9-11 Nisan tarihleri arasında Kuveyt’te düzenlenen Ria – Exhibition’da Körfez yatırımcısına 75 daire sattı. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “ Körfez yatırımcısı, Türk inşaat sektörü için kritik öneme sahip'' dedi.

Mahmut Hiçyılmaz: Kayseri'de inşaat sektörü çok dinamik!

Kayseri Ticaret Odası'nda (KTO) düzenlenen inşaat sektörü genişletilmiş komite toplantısı yapıldı. Toplantıda inşaat sektörünün sıkıntıları ve sektörden talep edilen konular görüşüldü.

İnşaat sektörü canlılığını artırıyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Tevfik Güngör, bugün ki köşe yazısında 'İnşaat sektörü ağırlığını koruyor' başlığını ele aldı. İşte, Tevfik Güngör'ün köşe yazısı;

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

Terme'de inşaat sektörü durma noktasına geldi!

Terme'de durma noktasına gelen inşaat sektörü, hareketlenmeyi beklerken, sektörde beklentiler boşa çıkacağa benziyor. Alim Kunt "İnşaat sektöründe sıkıntılı bir piyasa oluştu. " dedi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne duyulan güven düşüş gösterirken, sektör temsilcileri kullanılan malzeme kalitesinin alıcının güvenini kazanmakta önemli rol oynadığını kaydediyor. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı.

Mahmut Hiçyılmaz: İnşaat sektörü ekonominin can damarıdır!

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, inşaat sektörünü lokomotif sektör olarak niteleyip, " İnşaat sektörü kendisine bağlı olan birçok sektöre canlılık veren çok önemli bir sektördür." değerlendirmesinde bulundu...

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 1.6 azaldı!

Mart'ta mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0.4, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 1.6 azaldı.

Malatya'da inşaat sektörü sorunları ele alındı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Malatya'daki İnşaat sektörü ile alakalı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda Malatya'da son zamanlarda öne çıkan sorunlar değerlendirildi.

1989 yılında inşaat sektörü krizin eşiğindeymiş!

1989 yılında demir-çelik işçilerinin grevde olması yüzünden inşaat sektörü zor günler yaşamaya başlamış. Karaborsada demir bulamayan birçok küçük firma iflasın eşiğine gelmiş. Büyük firmalar ise ithal yoluna başvurmuşlar.

İnşaat sektörü 2015'te büyümeye devam edecek!

İnşaat sektörü ekonominin dinamiği haline geldi. Gelişmeler, daha doğrusu veriler gösteriyor ki inşaat sektörü her şeye rağmen, 2015 yılında ve onu takip eden dönemde büyümeye devam edecek.

Türkiye büyük hedeflere inşaat sektörü ile yürüyecek!

Celal Koloğlu, ''Türkiye’nin büyük hedeflere inşaat sektörü ile yürüyebileceğine şüphe yoktur. İnşaat sektörü büyüdükçe Türkiye de büyümeye devam edecek, yurt dışında da üstün başarılar göstererek yeni işler almaya devam edecektir'' dedi.

inşaat sektörü büyüyecek mi

inşaat sektörü büyüyecek mi inşaat sektörü büyüyecek mi

Türk ekonomisi 10 yıldır inşaat sektörüyle büyüyor. Bu sektör sayesinde ülkenin dört bir yanı binalarla doldu taştı. Hala da yığınla inşaat yapılmaya devam ediyor. Ak Parti’nin tek başına iktidara geldiği 2002’den bu güne kadar inşaat sektörüyle geldik. Ancak inşaat sektörüyle geleceğimiz yer buraya kadardı. Bundan sonrası için yeni araçlara ihtiyacımız var.


Son yıllarda ülkemizde yaşanan kamplaşma, hukuk alanındaki güvensizlikler, döviz artış, ekonomiyi bıçak sırtı bir noktaya getirdi. Ekonomik büyüme özellikle son 3 yıldır istediğimiz seviyelerde değil. Kredi borcu olan milyonlarca tüketiciyi de düşünürsek inşaat sektörde yaşanacak olası bir kriz tüm ülkeyi etkileyebilir.


Kişi başına düşen gayrı safi milli hasılamızın 10 bin dolar bandında ve birkaç yıldır da artmıyor. Zaten mesele bu seviyeye çıkmak değil, bu seviyeyi aşmak. Çünkü 10 bin dolar...