inşaat sektörü mart güven endeksi

inşaat sektörü mart güven endeksi

Mart ayında güven endeks hizmet ve perakende ticaret sektörlerinin düşerken inşaat sektöründe yükseldi. İnşaat sektöründe güven yükselişin yanında talep yetersizliği ve finansman sorunu azaldı.

İngiltere'de inşaat sektörü iş başı yaptı!

İngiltere'de yeni tip koronavirüs sebebiyle 23 Mart'ta kısıtlamalar başlatılmıştı. 13 Mayıs'ta kısıtlamalar kısmi olarak gevşetildi, bazı sektörler ve inşaat sektörü 13 Mayıs'ta işbaşı yaptı...

İnşaat sektörü güven endeksi Mart’ta yüzde 3,7 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayına ilişkin sektörel güven endekslerini açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,7 arttı…

 İnşaat sektörü güven endeksi 2019 Mart'ta 54,1 değerine yükseldi!

Ekonomik güven endeksi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,1 artarak 79,4'ten 81,9'a çıktı. Mart ayında inşaat sektörü güven endeksi 54,1 değerine yükseldi...

İnşaat sektörü güven endeksi 2019 Mart'ta yüzde 4,4 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi geçen ay 51,8 iken bu ay yüzde 4,4 artarak 54,1'e ulaştı...

İngiltere’de inşaat sektörü Mart ayında daraldı!

IHS/Markit verilerine göre İngiltere’de inşaat sektörü satın alım yöneticileri endeksi (PMI) Mart ayında bir önceki aydaki 51,4 seviyesinden 47,0 seviyesine gerilediği kaydedildi. 

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 5.9 azaldı!

TÜİK Mart ayına ilişkin sektörel güven endeksi verilerini açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi bir önceki aydaki 83.8’den, Mart ayında yüzde 5.9 azaldı.

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 12,3 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Mart ayı için yayınladığı Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre inşaat sektörü güven endeksi yüzde 12,3 artışla 85,8 değerine yükseldi.

İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesini korudu!

İngiltere’de inşaat sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), mart ayında 54,2 ile bir önceki ayda kaydedilen büyüme seviyesini korudu.

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta geriledi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK), Sektörel Güven endekslerini açıkladı. Mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 82,82 iken, Mart ayında 81,43 değerine düştü.

İnşaat sektörü hızlı toparlandı!

Geçtiğimiz yıl 30 Mart yerel seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle durgunluk yaşayan inşaat sektörü hızlı toparlandı.

İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesi yüzde 54,2 geriledi!

CIPS/Markit İnşaat sektörü satın alım yöneticileri endeksi (PMI) verilerine göre, İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesi nisan ayında 54,2'ye geriledi. İngiltere'de mart ayında inşaat sektörü aktivitesi 57,8 seviyesindeydi.

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 1.6 azaldı!

Mart'ta mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0.4, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 1.6 azaldı.

İnşaat sektörü 2015'te büyümeye devam edecek!

İnşaat sektörü ekonominin dinamiği haline geldi. Gelişmeler, daha doğrusu veriler gösteriyor ki inşaat sektörü her şeye rağmen, 2015 yılında ve onu takip eden dönemde büyümeye devam edecek.

inşaat sektörü mart güven endeksi

inşaat sektörü mart güven endeksi inşaat sektörü mart güven endeksi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Mart ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe yüzde 6,0 ve perakende ticaret sektöründe yüzde 1,2 azalırken, inşaat sektöründe yüzde 3,7 arttı.

Hizmet Sektörü Güven Endeksi

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; mevsim etkilerinden arındırılmış hzmet sektörü güven endeks Şubat ayında 98,5 iken, Mart ayında yüzde  6,0 oranında azalarak 92,5 değerini aldı. Hizmet sektöründe bir önceki aya göre, gelecek üç aylık dönemde hizmetlere olan talep beklenti alt endeks yüzde 7,6 azalarak 97,7 oldu. Son üç aylık dönemde iş durumu alt endeks yüzde 4,8 azalarak 90,6 değerini aldı. Son üç aylık dönemde hizmetlere olan talep alt endeks se yüzde 5,6 azalarak 89,3 değerini aldı

Perakende Ticaret Sektörü Güven Endeksi

Mevsim etkilerinden arındırılmış perakende tcaret...