inşaat sektörü yatırım planı 2020

inşaat sektörü yatırım planı 2020

Ekonomide yaşanan krize dair birçok senaryoyu masaya yatıran ve ağırlıklı olarak toparlanmanın yavaş olacağını öngören inşaat patronları, krizin getirdiği yeni fırsatlara odaklanarak yeni dönem yatırım rotasını çizmeye hazırlanıyor.

İnşaat sektörü doğru yatırım aracı olacak!

Simon-Kucher&Partners Direktörü Cem Balıkçıoğlu, normalleşme süreci ve sonrasına ilişkin, "Teknoloji olan ülkeler de elektronik ara malı ithalinin yükseleceğini öngörebiliriz. Benzer şekilde bir çok alt sektörü ile istihdam yaratabilecek inşaat sektörü de bazı ülkeler için doğru yatırım olacak" dedi

İnşaat sektörü 2019'a umutla bakıyor!

İnşaat sektörü temsilcileri 2019 yılına umutla baktıklarını söylerken, yatırım ve projelerine ara vermeyeceklerini belirtti. KDV ve tapu harcı oranlarının düşürülmesi, yabancı yatırımcıların 250 bin dolar değerinde gayrimenkul alımlarında tanınan vatandaşlık hakkı sektörü hareketlendirdi.

Mehmet Özçelik: Emlak ve inşaat sektörü her geçen gün büyüyor!

Yabancı yatırımcılara, geniş bir yelpazede büyük kolaylıklar sunulduğunu söyleyen TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik,"Türkiye’ye yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Emlak ve inşaat sektörü her geçen gün büyüyor ve ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ediyor” dedi.

İnşaat sektörü bu yıl yüzde 5 büyüyecek!

TMB yeni 3 aylık İnşaat Sektörü Analizi’ni yayımladı. Analizde 2016 yılında inşaat sektöründe büyümenin yüzde 4.0-5.0 aralığında seyredebileceği, süreçte finansman koşulları ve yatırım düzeyinin etkili olacağı değerlendirilmektedir” denildi.

İnşaat sektörü raporumuzu siyasi partiler dikkate almadı!

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, 30 Mart seçimleri öncesinde siyasi partilere inşaat sektörü ile ilgili rapor sunduk..

İnşaat Sektörü Zirvesi başladı!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinatörlüğünde düzenlenen İnşaat Sektörü Zirvesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla başladı.Zirve, basın mensuplarının görüntü almasının ardından basına kapalı devam etti.

İnşaat Sektörü Zirvesi 27 Ocak'ta Ankara'da yapılacak!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) koordinasyonunda düzenlenecek İnşaat Sektörü Zirvesi, 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. TMB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, inşaat sektörü, zirvede masaya yatırılacak.

Yalnızca inşaat sektörü ile ekonominin gelişmesi mümkün değil!

Dünya Ekonomi Ligi Raporu'nda 19. sıraya gerileyen Türkiye'nin durumunu değerlendiren İzmir Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emin Akçaoğlu, sadece inşaat sektörü ile gelişmenin mümkün olmayacağına dikkat çekti..

1980 yılında inşaat sektörü cazibesini yitirmiş!

1980 yılında inşaat sektörü cazibesini yitirmiş. Maliyetlerde ki artış hızıyla birlikte eskiden konut alabilen dar gelirli vatandaşların konut alamaması, banka faizlerinin arttırılması ve faizci firmaların türümesi sektörünün cazibesini yitirmesine neden

İnşaat Sektörü Zirvesi Ankara'da yapılacak!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) koordinasyonunda düzenlenecek İnşaat Sektörü Zirvesi, 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. TMB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, inşaat sektörü, zirvede masaya yatırılacak.

İnşaat Sektörü Zirvesi, Ankara'da gerçekleştirilecek!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Biıiiği (TMB) koordinasyonunda düzenlenecek İnşaat Sektörü Zirvesi. 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. TMB'den yapılan açıklamaya göre. inşaat sektörü, zirvede masaya yatırılacak.

İnşaat sektörü zirvesi Ankara'da toplanıyor!

Sektörün tüm temsilcilerinin katılacağı İnşaat sektörü zirvesi Ankara'da toplanıyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinasyonunda düzenlenen zirvede masaya yatırılacak.

Axa İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi kuruldu!

Axa İnşaat Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi, Ahmet Turan Arslan Yönetim Kurulu Üyeliği'nde 500 bin TL'lik sermaye ile 23 Ocak'ta Şişli, Esentepe Mahallesi, Kanyon'da kuruldu.

inşaat sektörü yatırım planı 2020

inşaat sektörü yatırım planı 2020 inşaat sektörü yatırım planı 2020

İş dünyası, koronavirüs krizinin getirdiği küçülmenin boyutlarını hesaplamaya çalışırken, bir yandan da yeni fırsatlara odaklandı. Bu zorlu süreçten çıkış yolu, normalleşmeyle birlikte hem tüketici harcamalannin artmasından hem de şirketlerin gündemlerine tekrar yatırımları almasından geçiyor. Krize dair birçok senaryoyu masaya yatıran büyük gruplar, salginin getirdiği fırsatları görerek, hızlı kararlar alma yönünde adımlar atmayı hedefliyor.

Koronavirüs salgını iş dünyasına yatırım stratejilerini yeniden yazdırıyor. EY tarafından hazırlanan 22. Global Sermaye Güven Barometresi araştırması da bunu doğruluyor. Bu araştırmaya göre, iş dünyasının önde gelen liderleri bu süreçte tedarik zincirleri, gelirler ve kârlılıkları yönetmeye odaklanırken, sermaye dağılımını yeniden şekillendirerek kriz sonrasına da hazırlanıyor. EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Özge Gürsoy Büyükavşar, iş dünyasının daha önce görülmemiş ölçekte yaygın ve önceden hazırlık yapılması mümkün olmayan...